PDA

View Full Version : سوال: کد جاوا جهت اصلاح زبان فارسی

saeed-j
جمعه 17 خرداد 1392, 14:39 عصر
با سلام .

من نرم افزار تحت وبی دارم که از اطلاعات دیتابیس گزارش تهیه میکنه . (همون Oracle BI خودمون:لبخندساده:)
وقتی گزارش رو از اطلاعات زبان فارسی دیتابیس میگیرم حروف برعکس میشه (مثلا "برنامه" تبدیل میشه به "ه م ا ن ر ب":گریه:) که به هم نمیچسبه . دو راه برای حل این مشکل هست که یکیش قرار دادن کد جاوا در قسمتی است که هر بار صفحه وب بالا میاد این کد اجرا بشه و زبان رو اصلاح کنه .

کدی میخوام که اول اینکه این به هم ریختگی رو مرتب کنه (همون برعکس شدن حروف کلمه) و دوم حروف مشکل دار فارسی-عربی رو جابجا کنه (مثل ی و ک).:خجالت:

lilashad
یک شنبه 19 خرداد 1392, 17:59 عصر
سلام
برای گزلرش گیری از نرم افزار استفاده می کنید؟
می تونید برای گزارشاتتان از Ireportاستفاده کنید
اگر حتما می خوایید گزارشات را با نرم افزار بگیرید پیشنهاد می کنم محتوی مورد نظر را pdfکنید با API این کار را انجام بدهید من IText را پیشنهاد می کنم

saeed-j
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:03 صبح
ممنون از پاسخ ولی قضیه oracle و oracle BI کلا فرق میکنه .
برای حل یه مشکل کوچک که صورت مسئله رو پاک نمیکنن .

بهتره اضافه کنم استاندارد دیتابیس AR8MSWIN1256 هست .

lilashad
دوشنبه 20 خرداد 1392, 12:47 عصر
مگه نرم افزار ت را با جاوا ننوشتید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما مستقیم با oracle BIدارید کار می کنید؟
لطفا یکم واضح تر بگید؟؟؟؟؟؟؟
اید بتونم کمک کنم

saeed-j
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 11:05 صبح
خوب خدا رو شکر با Oracle BI آشنایی دارید .
توی 10 BI وقتی گزارش نموداری میگیرید کلمات فارسی که توی نمودار افقی و عمودی هست به اون شکلی که گفتم در میاد . مثال فرض کنید یه نمودار میله ای که نمودار افقی اسم پرسنل یک شرکت رو نشون میده و عمودی میزان حقوق . حقوق که عددی نمایش داده میشه و مشکل نداره اما اسم افراد که فارسی هست مشکل داره .
برای این که این مشکل برطرف بشه هم میشه Table ها یا ستونهایی که فارسی هستند و توی گزارش مورد استفاده قرار میگیرند رو آورد تحت یه جدول توی اکسس و این جدول اکسس رو وصل کرد به BI و به جای جداول خود اوراکل مورد استفاده قرار داد ، هم اینکه یه اسکریپت جاوا قرار داد توی صفحات داشبورد که هر بار صفحه بالا میاد این اسکریپت زبان نمایشی رو اصلاح میکنه .
امیدوارم واضح گفته باشم . ممنون .