PDA

View Full Version : مشاوره انتخاب زبان برنامه نویسی

mammad_asir
جمعه 17 خرداد 1392, 16:10 عصر
با سلام من ان شاالله از مهر شبکه یا امنیت قبول میشم.
میخوام حداقل به عنوای یک دانشجوی کامپیوتر رو یک زبان وب تسلط داشته باشم . حالا تا الان به دلایلی نشد که هیچ زیبانی رو یاد بگیرم.
بین انتخاب php و asp موندم البته با سیشارپ کمی آشنا هستم. از یه طرف دلم سمت php هست ولی خوبی asp اینه که هم میتونی تحت وب کار کنی هم کارای تحت ویندوزتو باهاش انجام بدهی!
با توجه به رشته آیندم کدوم بهتره ؟

اگه هدفم فقط سایت بود میرفتم سمت php ولی میخوام یه زبون تحت ویندوزم بلد باشم که کارامو راه بندازم .
البته تقویت زبان ی و سیپلاس در جای خود قرار دارد.
دلم کمی پیش php هست ولی asp هم تحت وب دارد و هم میشه کارای ویندوزی خودمو باهاش انجام بدم. از طرفی کار با لینوکس اگه بریم php بیشتر به چشم میاد. دلم کمی پیش php هست و یادگیری asp چون کمی کار کردم و راحتی که داره کمی راحت تره انگار..
شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

h_a_m_i_d
جمعه 17 خرداد 1392, 17:11 عصر
دوست عزیز در یک کلام برنامه نویس ان نیست که یک زبان یاد داشت برنامه نویسی برنامه نویس هست که به اکثر زبون ها تسلط داشته باشه و بسته به پروژه ای که بهش میدن زبان را انتخاب کنه نه اینکه اول زبان انتخاب کنه بعد پروژه
اگر دانشجو باشی که هم بهت vb6 و c# اینا یاد دادن که نزدیکه به asp
هم c++ و غیره که مثل php میمونه البته دارم اط لحاظ syntax میگم اگر واقعا علاقه داری به برنامه نویسی
فکر نکنم یک زبان کافی باشه
اگرم فقط برای یاد داشتن میخوای asp به نظرم راحت تر هست php مثل asp حالت wizardi نداره
اما اگر میخوای برنامه نویسی رو برای خودت نگاه داری و از اون درامد داشته باشی جفتش رو یاد بگیر
در مقام برنامه نویس شما تصمیم نمیگیری مشتری هست که تصمیم میگیره کار رو به کی بده و چی میخواد اگر php یاد داشته باشی یکی میاد ازت asp میخواد و اونوقت هست که
خدا هم نکنه اسم ادم بد در بره .............
خلاصه اینا نظر شخصی بود

s.hoseinpoor
جمعه 17 خرداد 1392, 17:23 عصر
هر دو زبان خوبه.

شما چون سی شارپ کار کردی asp.net رو راحت میتونی یاد بگیری.... شما اول استارتتو بزن و اینو یاد بگیر بعد بزن تو خط php و تا آخرش برو... چون در آینده ما هم مجبور خواهیم شد به طرف open source, بریم.

omiditc
جمعه 17 خرداد 1392, 18:50 عصر
به نظر من هیچ وقت خودتون رو محدود نکنید.یک طراح وب باید حداقل به این 2 زبان پایه تسلط داشته باشد.شما میتونید همزمان 2 زبان رو یاد بگیرید.یا یک زبان رو شروع کنید و بعد مسلط شدن ، بدون وقفه زمانی زبان دوم را شروع کنید.

صباح فتحی
جمعه 17 خرداد 1392, 21:33 عصر
هردو!اول \asp.net

mohsen_14iriaf
جمعه 17 خرداد 1392, 23:27 عصر
دوست عزیز من هم نظر حمید خان را دارم ولی‌ اول از asp.net شروع کن

mammad_asir
شنبه 18 خرداد 1392, 15:11 عصر
ممنون دوستان عزیز بسیار لطف کردید
یک سوا با توجه به اینکه php در خارج تقریبا رایگان است و asp پولی است چرا در خارج بعضی جاها از Asp استفاده میکنند؟
من هدفم از آینده برنامه نویسی و کار در شرکت برنامه نویسی نیست .
میخواهم حداقل به عنوان یک دانشجو کامپیوتر یه زبان تحت وب بلد باشم.
آیا این دلیل خوب است که در آینده میخواهم سمت لینوکس و شبکه بروم از الان بروم سراغ php?