PDA

View Full Version : سوال: اجرا شدن exe فقط با نصب framwork و بدون نصب sql or sql express

sadaf_
جمعه 17 خرداد 1392, 22:26 عصر
چطوری می شه کاری کرد که دیگه sql نصب نشه؟
آیا EF این امکان رو به ما نمی ده؟

shrtwoc2
جمعه 17 خرداد 1392, 22:44 عصر
از مهم ترین اهداف ef اینه که شما بتونید بدون دستکاری سورس و با تغییر رشته اتصال بانکتون رو عوض کنید. پس مهم نیست access باشه یا sql
ولی در مورد سوالتم sql هم حتما باید نصب بشه مگر اینکه از نسخه ce که 1.5 مگ هست و localdb که 30 مگ می باشد استفاده کنی و خوبی این دو تا اینه که به یک متخصص جهت نصب احتیاج ندارن فقط دقت کن تو نسخه ce قدرت programmabilty می آد پایین یعنی نمی تونی از رویه ذخیره شده استفاده کنی ولی در نسخه local db که نصبش هم خیلی ساده هست و دیگه مشکلات ce رو نداره.

esafb52
جمعه 17 خرداد 1392, 22:47 عصر
سلام دوست عزیز اون یه روش کار هست ارتباطی با sql نداره

sadaf_
جمعه 17 خرداد 1392, 22:52 عصر
از مهم ترین اهداف ef اینه که شما بتونید بدون دستکاری سورس و با تغییر رشته اتصال بانکتون رو عوض کنید. پس مهم نیست access باشه یا sql
ولی در مورد سوالتم sql هم حتما باید نصب بشه مگر اینکه از نسخه ce که 1.5 مگ هست و localdb که 30 مگ می باشد استفاده کنی و خوبی این دو تا اینه که به یک متخصص جهت نصب احتیاج ندارن فقط دقت کن تو نسخه ce قدرت programmabilty می آد پایین یعنی نمی تونی از رویه ذخیره شده استفاده کنی ولی در نسخه local db که نصبش هم خیلی ساده هست و دیگه مشکلات ce رو نداره.

آیا برای شبکه هم جواب می ده؟
می شه لینک دانلو هم به من بدید؟
ممنون

fool66
جمعه 17 خرداد 1392, 22:52 عصر
این امکان وجود نداره چون یو داری از سرویس sql استفاده می کنی و کاری به نحوه ارتباطت نداره واسه همین باید سرویس نصب بشه روی سیستم مقصد

sadaf_
جمعه 17 خرداد 1392, 22:53 عصر
سلام دوست عزیز اون یه روش کار هست ارتباطی با sql نداره
در EF می شه Model طراحی کرد
یعنی دیتابیس رو به صورت ویزارد اضافه کرد
خوب دیتابیس در ویزارد وجود داره
آیا همین کافی نیست که exe فرض کنه دیتابیس در خودش هم هست؟

sadaf_
جمعه 17 خرداد 1392, 22:55 عصر
این امکان وجود نداره چون یو داری از سرویس sql استفاده می کنی و کاری به نحوه ارتباطت نداره واسه همین باید سرویس نصب بشه روی سیستم مقصد

چون فایل های دیتابیس را در کنارش داریم باید یک راهی باشه
مثل access که فایل رو کنار exe داریم و نیازی به نصب access نیست

esafb52
جمعه 17 خرداد 1392, 22:58 عصر
راستش تازه کتاب آقای راد رو گرفتم فکر نکنم چونش آخرش باید اطلاعاتت رو یه جایی ذخیره کنی یا نه؟اون ویزارد هم برای ایجاد کلاس ها و ایجاد رفرنس ها از اون دیتابیس هست

sadaf_
جمعه 17 خرداد 1392, 23:02 عصر
راستش تازه کتاب آقای راد رو گرفتم فکر نکنم چونش آخرش باید اطلاعاتت رو یه جایی ذخیره کنی یا نه؟اون ویزارد هم برای ایجاد کلاس ها و ایجاد رفرنس ها از اون دیتابیس هست
من هم به تازگی خریدم و دارم روش کار می کنم
ولی منطق من می گه فایلهای mdf و ldf وجود دارند
و می شه از اونها مستقیما استفاده کرد
نصب sql و یا express صرفا برای نمایش پایگاه داده کاربرد دارند
خوب وقتی ما می خواهیم با داده ها کار کنیم نباید نیازی به نصب اونها باشه

esafb52
جمعه 17 خرداد 1392, 23:09 عصر
خیر دوست عزیز این sql بر خلاف اکسس فایل بیس نیست و یک سرویس هست و حتما اون باید باشه یعنی برای اجراش یه سرویس باید ران بشه

shrtwoc2
جمعه 17 خرداد 1392, 23:23 عصر
برای اجرا در شبکه حتما باید از نسخه های بالاتر (express یا standard و ...) استفاده کنی(اینم لینکش دانلود:http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29062 و مقایسه : http://blogs.msdn.com/b/jerrynixon/archive/2012/02/26/sql-express-v-localdb-v-sql-compact-edition.aspx)
کتاب آقای راد کتاب خوبیه (تا اونحایی که من شنیدم)
ولی اگه سوالی در زمینه ef داشتی خوشحال می شم کمکی بکنم
sql server یک engine داره که وظیفه سرویس دهی را بر عهده داره ، بحث access با sqlserver خیلی فرق می کنه.بزرگترین ویژگی sql sever اجرای موتورش در حافظه است و این ویژگی که باعث سرویس دهی در شبکه می شه، چون اگه ما بخواهیم با access مقایسش بکنیم با دید فایلی به اون نگاه کردیم و این انگار سیستم مدیریت پایگاه داده نقص شده و همچنین امنیتتو تو محیط شبکه خدشه دار می کنه و حتما باید موتور sql نصب بشه
برای نصب ویزاردی هم می تونی از نصب silent mode استفاده کنی که اگه اشتباه نکنم یک سری دستور در cmd باید بنویسی(که می تونی هنگام نصب اون دستورات رو وارد کنی).

shrtwoc2
جمعه 17 خرداد 1392, 23:29 عصر
راستی در نصب Silent mode کاربر هیچی نمی بینه بعد 5 تا 10 دقیقه می گی برنامه با موفقیت نصب شد.
نکته : هر نسخه ای را هم می تونی در حالت silent mode نصب کنی : standard , enterprise ,express
یه چیز دیگه اینکه اسمشو دقیقاً یادم نیست ولی باید silent mode باشه چون قبلاً همین مشکل رو داشتم و تو یه انجمن انگلیسی خوندم و مشکلم حل شد

sadaf_
جمعه 17 خرداد 1392, 23:31 عصر
برای اجرا در شبکه حتما باید از نسخه های بالاتر (express یا standard و ...) استفاده کنی(اینم لینکش دانلود:http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29062 و مقایسه : http://blogs.msdn.com/b/jerrynixon/archive/2012/02/26/sql-express-v-localdb-v-sql-compact-edition.aspx)
کتاب آقای راد کتاب خوبیه (تا اونحایی که من شنیدم)
ولی اگه سوالی در زمینه ef داشتی خوشحال می شم کمکی بکنم
sql server یک engine داره که وظیفه سرویس دهی را بر عهده داره ، بحث access با sqlserver خیلی فرق می کنه.بزرگترین ویژگی sql sever اجرای موتورش در حافظه است و این ویژگی که باعث سرویس دهی در شبکه می شه، چون اگه ما بخواهیم با access مقایسش بکنیم با دید فایلی به اون نگاه کردیم و این انگار سیستم مدیریت پایگاه داده نقص شده و همچنین امنیتتو تو محیط شبکه خدشه دار می کنه و حتما باید موتور sql نصب بشه
برای نصب ویزاردی هم می تونی از نصب silent mode استفاده کنی که اگه اشتباه نکنم یک سری دستور در cmd باید بنویسی(که می تونی هنگام نصب اون دستورات رو وارد کنی).

پاسختون بسیار فنی و مفید هستش
ببینید مشکل از اونجایی شروع می شه که بعضی سیستمها با نصب sql مشکل دارند
و در بعضی موارد باید ویندوز عوض بشه و اولین نرم افزاری که نصب می شه sql باشه!!!
خوب گر طبق گفته های شما ما به موتور sql نیاز داشته باشیم و یا اصلا بهتر بگم به جزئیات sql نیاز داشته باشیم
خوب بهتر نیست راهی پیدا کنیم که فقط جزئیات رو نصب کنیم؟
مثلا موتورش رو نصب کنیم و یا اگر به صورت dll هست و یا فایل نصبی هست همون رو در سیستمها بریزیم؟

shrtwoc2
جمعه 17 خرداد 1392, 23:32 عصر
این لینکو ببین : http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms144259.aspx

fool66
جمعه 17 خرداد 1392, 23:33 عصر
طبق گفته دوست عزیزمون esafb52 ، اس کیو ال بر خلاف اکسس فایل بیس نیست و یک سرویس هست و حتما اون باید باشه یعنی برای اجراش یه سرویس باید ران بشه

شنیدم با دستورات sqlite (http://www.sqlite.org/) میشه ولی باز بعید می دونم امتحان نکردم خودم

shrtwoc2
جمعه 17 خرداد 1392, 23:39 عصر
خب این کار می بره، می شه
نمی دونم با فایل های msi کار کردین؟
بهم بگین دقیقا برای چه کاری می خواید تا من بهتر راهنماییتون بکنم.