PDA

View Full Version : ارسال و دریافت فایل در شبکه

aghayex
جمعه 17 خرداد 1392, 22:26 عصر
دوستان من یه شبکه دامین دارم با 10 کلاینت برا ارسال و دریافت فایل بین کلاینت ها ابهام دارم .
در این شبکه می خوام اگه کلاینت اول یه فایل برا کلاینت دوم فرستاد , کلاینت سوم نره تو اون پوشه و بفهمه که فلان فایل برا کلاینت دوم فرستاده شده.
کلا ارسال و دریافت فایل در شبکه دامین با 10 کلاینت به بالا چطوریه ( با امکانات ویندوز و نه برنامه های جانبی )

hraeissi
یک شنبه 19 خرداد 1392, 10:47 صبح
در شبکه برای این منظور از مبحث دسترسی ها استفاده می شود که بایستی در این خصوص مطالعه داشته باشید

armin.m
یک شنبه 26 خرداد 1392, 09:35 صبح
توضیحاتتون کمه!
شبکه ی اونجا چه جوریه؟! domain یا workgroup یا فقط کامپیوتر ها رو به یه سوئیچ وصل کردین؟!
اگر حالت یک و دو باشه یعنی دامین یا ورک گروپ ، شما با share کردن یه فلدر و دادن پرمیشن ها می تونید کارتون رو به راحتی انجام بدین اما در حالت سوم باید از نرم افزار های جانبی استفاده کنید.

aghayex
یک شنبه 26 خرداد 1392, 16:56 عصر
دوست عزیز شبکه من دامین هست و 15 گروه دارم.
طبق صحبت دوستمون hraeissi اومدم 15 پوشه درست کردم و پرمیشن ها های مورد نظرمو راه اندازی کردم و سرویس dfs رو هم راه اندازی کردم و الان داره کار می کنه .
پرمیشن هایی که در اونجا اجرا کردم هدفشون این بود که کسی نتونه وارد پوشه گروه دیگری بشه و فقط بتونه وارد پوشه ی خودش بشه و در پوشه خودش هم مجاز هست عملیات درج , ویرایش و حذف زیر فولدر ها رو داشته باشه .
اما یکی از همکارها یه درخواست داشت که معقول بود و اونم اینه که اگه یه همکاری برا من فایل ارسال کرد من ( یعنی کاربر ) همون زمان مطلع بشم و بفهمم که این فایل از کدوم همکار برا من اومده و اگه بشه یه توضیحاتی در مورد اون داده های ارسال کرد.
ولی تا جایی که من می نونم خود ویندوز این قابلیت رو نداره آیا چنیین فابلیتی هست و اگه نیست کدوم برنامه در زمینه فایل شیرینگ بهترینه که این درخواست همکارمونو اجرا کنه .

aghayex
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 23:17 عصر
دوستان برنامه ی خوبی سراغ ندارن ؟