PDA

View Full Version : کند بودن برنامه

vB.N3T
شنبه 18 خرداد 1392, 01:25 صبح
سلام دوستان عزیزم

برنامه ای نوشتم با پایگاه داده sql اما برنامه از سرعت خوبی در لود برخوردار نیست
دلیلش چی هس

mousa1992
شنبه 18 خرداد 1392, 01:33 صبح
از چه ایتم هایی استفاده کردی تو فرم ؟
ایا تو لود فرمتون داده های سنگینی رو از دیتابیس لود میکنین ؟
توضیح بده در مورد برنامت همینجوری که نمیشه گفت

omiditc
شنبه 18 خرداد 1392, 08:14 صبح
من برنامه هایی که با SQL نوشتم ، دفعه اول اجرای برنامه بعد از روشن شدن کامپیوتر خیلی کنده و دیر لود میشه.دلیلش شاید گرافیکی بودن یا خواندن از بانک در صفحه اصلی برنامه باشد.ولی در دفعات بعدی اجرا دیگه کندی وجود نداره.

vB.N3T
شنبه 18 خرداد 1392, 13:00 عصر
رکورد هام زیاد نیست
از کامپیوننت تو صفحه اصلی استفاده کردم
میتونه از کد نویسی اشتباه و غیر اصولی باشه ؟

mhsmity
شنبه 18 خرداد 1392, 13:04 عصر
سلام
آیا تو رویداد فرم اکتیو کدی گذاشتین؟
اجرای برنامه رو از حالت دیباگ به ریلیز تغییر دهید در حالت کلی سرعت اجرای ریلز از دیباگ بیشتر هستش.

vB.N3T
شنبه 18 خرداد 1392, 13:25 عصر
تو دستور select برنامه سنگین میشه

omiditc
شنبه 18 خرداد 1392, 13:55 عصر
رکورد هام زیاد نیست
از کامپیوننت تو صفحه اصلی استفاده کردم
میتونه از کد نویسی اشتباه و غیر اصولی باشه ؟

فک میکنم بخشی از کندی سرعت برنامه مربوط به روش ارتباط برنامه با پایگاه داده باشه.تجربه شخصی من Dataset Sql سرعت کمتری نسبت به Linq داره.

roolinjax
شنبه 18 خرداد 1392, 18:41 عصر
من برنامه هایی که با SQL نوشتم ، دفعه اول اجرای برنامه بعد از روشن شدن کامپیوتر خیلی کنده و دیر لود میشه.دلیلش شاید گرافیکی بودن یا خواندن از بانک در صفحه اصلی برنامه باشد.ولی در دفعات بعدی اجرا دیگه کندی وجود نداره.

سلام
خوشگلم دلیلش اینه که بار اول باید ماشین اس کیو ال روی سیستمتون بعد از بالا اومدن روشن بشه و دیتابیس های مورد نظر اتچ بشن و بعد کار شما انجام بشه
اگر دقت کرده باشی می بینی که در صورتی که از hibernate استفاده می کنید این کندی رو مشاهده نمی کنی .
موفق باشی

omiditc
شنبه 18 خرداد 1392, 19:09 عصر
سلام
خوشگلم دلیلش اینه که بار اول باید ماشین اس کیو ال روی سیستمتون بعد از بالا اومدن روشن بشه و دیتابیس های مورد نظر اتچ بشن و بعد کار شما انجام بشه
اگر دقت کرده باشی می بینی که در صورتی که از hibernate استفاده می کنید این کندی رو مشاهده نمی کنی .
موفق باشی

حق با شماست دوست عزیز :چشمک:

roolinjax
شنبه 18 خرداد 1392, 19:14 عصر
حق با شماست دوست عزیز :چشمک:
حالا یه تجربه ای هم بگم
من یه برنامه ای نوشته بودم که اجرای برنامه منوط به اتچ بودن دیتابیسم بود توی شروع کار برنامه
جالب بود که بار اول که برنامه رو بعد از روشن کردن باز می کردم ران نمیشد و باید دوباره ران می کردم.

"شاید برای شما هم اتفاق بیفتد... !!! "