PDA

View Full Version : AJAX در ASP.Net MVC

Wily_Fox
شنبه 18 خرداد 1392, 18:54 عصر
با سلام و خسته نباشید

من تاحالا با AJAX کار نکردم. و هیچ اطلاعاتی ندارم. فقط چند وقت پیش یه سر به سایت w3schools زدم و کمی باهاش آشنا شدم.

احساس کردم ساده است در نتیجه چون نیاز نداشتم ادامه ندادم و گذاشتم واسه یه فرصت دیگه.

چندتا سوال داشتم اگه امکانش هست دوستان پاسخ بدهند.

AJAX یعنی من همه کنترلرها و اکشن های مورد نیازم رو بنویسم و در زمان فراخوانی و دریافت داده به جای اینکه مستقیما کل Page رو فراخوانی کنم با AJAX اکشن مورد نیاز رو فراخوانی کنم.

آیا این برداشت من درست هست؟

لطفا در مورد AJAX در MVC مطالب آموزشی و منابع مفید رو معرفی کنید.

بی نهایت سپاسگزارم

Cybersilent
یک شنبه 19 خرداد 1392, 10:06 صبح
AJAX یعنی من همه کنترلرها و اکشن های مورد نیازم رو بنویسم و در زمان فراخوانی و دریافت داده به جای اینکه مستقیما کل Page رو فراخوانی کنم با AJAX اکشن مورد نیاز رو فراخوانی کنم.
لطفا در مورد AJAX در MVC مطالب آموزشی و منابع مفید رو معرفی کنید.

بله درست است. در واقع شما تمام اطلاعات صفحه رو به سرور postback نمی کنید و فقط قسمتی از صفحه که در قسمت Ajax قرار داره رو به سمت سرور می فرسته و فقط هم همون قسمت به روز میشه و در نتیجه کل صفحه رفرش نمیشه.
منبع زیاد هست بیشتر باید خودتون به صورت عملی شروع کنید و هرجا که به مشکل می خورید بگردید و با پیدا کردن جواب Ajax رو بهتر بفهمید.
برای شروع یک سری فیلم آموزشی هست که می تونی دانلود کنی.
فصل Ajax رو ببینید.: http://webdeveloper.blog.ir/1392/03/05/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-ASP-NET-MVC-4

tahoma
یک شنبه 26 خرداد 1392, 11:59 صبح
با سلام استفاده از ajax به دو صورت میباشد یا در برنامه های asp.net که با کنترل هایی که برای ajax در نوار ابزار قرار دارد می توانید آن را پیاده سازی کنبد صورت دیگر استفاده از آن در تکنولوژی mvc میباشد که بدون استفاده از هیچ کنترلی و با ترکیب جی کوئری و جاوا اسکریپت و با متد json بدون هیچ بار اضافه برای سرور از این تکنولوژی مفید استفاده می کنید.کلا در mvc برای ارتباط با دیتا بیس یا به روز رسانی اطلاعات صفحه از ای جکس استفاده میشود.میتوانید با سرچ در مورد موضوعاتی مانند save in sql database with ajax یا موارد مشابه نمونه های زیادی را مشاهده کنید و با متد json آشنا شوید..

Wily_Fox
یک شنبه 26 خرداد 1392, 12:05 عصر
اوکی...

پس یعنی همه Action هایی که با Ajax در ارتباط هستند بایستی مقدار برگشتی از نوع JsonResult داشته باشند؟

Cybersilent
یک شنبه 26 خرداد 1392, 14:18 عصر
خیر می تونند حتی هیچ خروجی نداشته باشند.

Wily_Fox
یک شنبه 26 خرداد 1392, 22:57 عصر
منظورم این بود که اگر خروجی داشت حتما از نوع JsonResult باشه؟ یا اینکه می تونه ActionResult هم باشه؟

Cybersilent
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 13:55 عصر
http://pluralsight.com/training/Courses/TableOfContents/mvc4-building

بخش AJAX and ASP.NET MVC رو برای اطلاعات بیشتر و کاملتر ببینید.