PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد: richtextbox

hacker-old
شنبه 18 خرداد 1392, 22:39 عصر
سلام چنتا سوال دارم
همه ی انجمن ها رو سرچ کردم در موردش اما چیزی که میخواستم رو پیدا نکردم.
تنها راهم پرسش بود فقط خواهشا درست جواب بدین من یه سوال قبل از این پرسیدم به محض پرسش حذف شد.لطفا کمی تامل کنید وجواب بدین تشکر.
سوال اول:
چطور میشه متن یه richtextbox رو چاپ کرد؟پروژه هایی بودن که اینکارو انجام میدادن اما روی تکس باکس فعلی نبود من میخوام متنrichtextboxفعلی رو برام چاپ کنه.
سوال دوم:
چطور میشه کاری کرد که اصلا موس رویrichtextboxکار نکنه ونشه متن داخل richtextbox روانتخاب وکپی کرد یابهتر بگم کلا متن richtextbox انتخابش غیر فعال بشه یعنی فقط بشه اونو دید نشه انتخابش کرد یا کپی کرد یا.....
سوال سوم:
چطور میشه به جای اسکرول بار richtextbox دوتا دکمه گذاشت که متن رو بالا پایین کنن؟
سوال آخر:
من میخوام یه سرچ کلمه وجمله توrichtextbox بزارم که وقتی کاربر اومد سرچ کرد توی richtextbox اصلی متن انتخاب بشه وقابل کپی بشه وهم یه فرم باز بشه متن انتخابی توی یه richtextbox دیگه نمایش داده بشه وبعد از بستن اون پنجره متن richtextbox اصلی هم غیر فعال بشه.
لطفا راهنماییی کنید.خیلی برام ضروریه.تشکر

hacker-old
شنبه 18 خرداد 1392, 23:40 عصر
لطفا راهنمایی کنید

alexmcse
یک شنبه 19 خرداد 1392, 00:23 صبح
چطور میشه کاری کرد که اصلا موس رویrichtextboxکار نکنه ونشه متن داخل richtextbox روانتخاب وکپی کرد یابهتر بگم کلا متن richtextbox انتخابش غیر فعال بشه یعنی فقط بشه اونو دید نشه انتخابش کرد یا کپی کرد یا..... ? از خاصیت انابل استفاده کن وآن را فالس بگذار
انتخاب متن richTextBox1.SelectedText = "hello"; استفاده کن
یک متغییر استاتیک تعریف کن در یک کلاس ومقدار ایچ اصلی را به آ« بده سپس در فرم دیگر مقدار متغییر را به ریچ دیگر انتساب بده
richTextBox1.SelectedText = "helo";//اول این خط رابنویس سپس از متد کپی استفاده کن
richTextBox1.Copy();
richTextBox1.Find("well com");//جستجو برای
richTextBox1.Paste();
richTextBox1.Cut();
richTextBox1.Undo();
richTextBox1.Redo();
//ومتد های بیشتری در رابطه با انتخاب متن یا سیلیکشن وجود دارد

hacker-old
یک شنبه 19 خرداد 1392, 00:42 صبح
تشکر در مورد خاصیت انابل نمیشه از اون استتفاده کرد چون رنگ وظاهر رو به هم میریزه و...
در مورد جستجو کمی واضح تر یگین بازم تشکر

hacker-old
یک شنبه 19 خرداد 1392, 01:39 صبح
لطفا یکی کمک کنه خیلی برام ضروریه این سوالات

hacker-old
یک شنبه 19 خرداد 1392, 09:03 صبح
کسی نیست تواین انجمن بزرگ برنامه نویسی یه کمک به مابکنه؟

alexmcse
یک شنبه 19 خرداد 1392, 11:37 صبح
این کاری که میخواهید انجام دهید 98 درصد به انابل انجام مشود ودیگر 2 درصد برای کار دیگری می توان تلاش نمود

hacker-old
یک شنبه 19 خرداد 1392, 11:50 صبح
چاپ واسکرول وسرچ که دیگه نیازی به انابل نداره!
برای سرچ کردن من گفتم جزئئیات رو اما توجه نمیکنید

alexmcse
یک شنبه 19 خرداد 1392, 12:04 عصر
تشکر در مورد خاصیت انابل نمیشه از اون استتفاده کرد چون رنگ وظاهر رو به هم میریزه و...
در مورد جستجو کمی واضح تر یگین بازم تشکر

برای جستجو باید یک تکست باکس در نظر بگیریم سپس در دکمه سرج این کد را مینویسی
richTextBox1.HideSelection = false;
richTextBox1.Find(textBox1.Text , 0, RichTextBoxFinds.MatchCase);
خط 1 کد
پنهان شدن انتخاب متن ریچ رل از بین میبرد (یعنی میتوان متن را انتخاب کرد)
عدد 0 نشان دهنده این است که از کارکتر 0ریچ شروع به جستجو کند ( اگر مثلا 20 را انتخاب کنی از کارکتر 20 شروع به جستجو میکند (محدوده جستجو را معیین میکند richTextBox1.Text.Length; این پروپرتی کل کارکتر های داخل ریچ را برمیگرداند
و مچ کیس مثل برنامه های ویندوزی عمل مچ را انجام میدهد

alexmcse
یک شنبه 19 خرداد 1392, 12:13 عصر
چاپ واسکرول وسرچ که دیگه نیازی به انابل نداره!
برای سرچ کردن من گفتم جزئئیات رو اما توجه نمیکنید

برای غیر فعال پ richtextbox اصلی هم از انابل استفاده کن ( مگه نمی خواهی غیر فعال بشود ) richTextBox1.Enabled = false;

متن انتخاب بشه وقابل کپی بشه richTextBox1.Enabled = true;
richTextBox1.ReadOnly = true;
richTextBox1.HideSelection = false;
richTextBox1.Find(textBox1.Text, 0, RichTextBoxFinds.MatchCase);
richTextBox1.Copy();
برای اسکرول هم باید یوزر کنترل یا کامپوننت بسازی (کار وقت گیری است به نظر من انجام نده واز اسکرول خود ریچ استفاده کن )