PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد کش کردن سایت

itsurge
یک شنبه 19 خرداد 1392, 02:23 صبح
سلام به دوستان توی سایت در مورد کش جستجو کردم و مطالب جالبی پیدا کردم فقط یک سوال برام پیش امد که هیجای این مطالب نیامده بود
خوب اونم اینه که من می خوام سایتم رو کش کند کاربرانی دارم که می خواین وارد سایت بشن خوب حالا اگه سرور سایتم رو کش کنه زمانی که یک کاربر وارد سایت شده ایا اطلاعات اون طرف وارد شده هم در کش خواهد بود یا نه؟
ساده تر بگم سرورم سایت رو کش میکنه زمانی که یک کاربر وارد شده آیا این کش مشخصات طرف وارد شده را داره و اگه کسی دیگه این اطلاعات کش شده رو بخونه از سرور میتونه تمام امکانات اون طرف رو که وارد شده را داشته باشه یا نه؟

itsurge
یک شنبه 19 خرداد 1392, 19:54 عصر
یعنی کسی تا حالا از کش استفاده نکرده؟ کسی نیست کمکم کنه؟
:ناراحت:

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:40 صبح
در واقع کش کردن یعنی سمت سیستم کاربر سایت شما اطلاعاتی با محدوه زمانی تعریف شده نگهداری میشه تا از رفت و برگشت مجدد اطلاعات جلوگیری بشه. چیزی سمت سرور کش نمیشه تا کس دیگه بره اون رو بخونه و دسترسی داشته باشه.

itsurge
دوشنبه 20 خرداد 1392, 11:04 صبح
تا جایی که من می دونم کش در سمت سرور انجام میشه و اطلاعات در کش سرور قرار میگیره که در فرا خوانی های بعدی نیاز به دسترسی به پایگاه داده و موارد دیگر نباشد و صد البته که عکس و مطالب ثابت بستگی به نوع مرورگر در سمت کلاینت هم کش میشه
اگر اطلاعاتم اشتباست لطفا راهنماییم کنید . ممنون از کمک تون

Alireza Orumand
دوشنبه 20 خرداد 1392, 16:00 عصر
فرمایش شما درست هست. کش در سمت سرور و کلاینت هر دو اتفاق میوفته.
بستگی داره که چجوری از cash استفاده کرده باشید. مثلا اگر در یک صفحه در page directive امکان کش رو فعال کرده باشید تنها بعد از اینکه اولین بار صفحه ساخته شد، صفحه ساخته شده که متن htmlهست در سمت سرور کش میشه و دفعات بعد مراحل ایجاد صفحه مجدد تکرار نمیشه که دراین حالت اصلا ربطی به کاربر شما نداره و اولین کاربر صفحه رو ایجاد میکنه و سایر کاربران همون صفحه ایجاد شده رو میبینن تا زمانی که اتفاقی بیوفته مثل پایان زمان کش و مجدد صفحه ساخته بشود.
اگر هم با برنامه نویسی کش رو ایجاد کرده باشید که دیگه بستگی به خودتون داره که چطور کش رو ایجاد کرده باشید.
موفق باشید

itsurge
سه شنبه 21 خرداد 1392, 01:43 صبح
ممنون از پاسخ تون ولی من هنوز متوجه نشدم بگذارید با یک مثال مفهوم سوالم را برسونم به عنوان مثال من یک کاربر دارم و بازدید کننده ی معمولی کاربرم می تونه نظر بده و بازدید کننده نمی تونه اگه در اولین فراخونی صفحه توسط کاربر وارد شده به سایت صورت بگیره و این صفحه در سرور کش بشه خوب حالا اگه این صفحه توسط کاربری که وارد نشده فراخونی بشه آیا اون کاربر معمولی وارد نشده(همان بازدید کننده) می تونه نظر بده یا نه ؟ آیا امکانات کاربر عضو شده را داره!!!
در ضمن من از output caching با پارامتر استفاده می کنم!!
:افسرده:

Alireza Orumand
سه شنبه 21 خرداد 1392, 12:41 عصر
سلام.
شما هرجوری که صفحه رو کش کنید تا زمانی که شرایط پایان کش اتفاق نیوفته کش پابرجا میمونه. یعنی اگر کل صفحه رو کش کنید کل صفحه به کاربر بعدی نمایش داده میشه. ولی کلا کش موجود کاملا انعطلاف پذیری هست. شما میتونید فقط قسمت عمومی رو کش کنید و الباقی قسمت ها رو کش نکنید.
موفق باشید

itsurge
سه شنبه 21 خرداد 1392, 21:23 عصر
ممنون دوست عزیز آخرش من متوجه نشدم ایا اطلاعات کاربرم هم کش میشه یا نه؟
ایا طرف دیگه میتونه ببینه این اطلاعات رو لطفا کمکم کنید.:افسرده: