PDA

View Full Version : نظرسنجی:ازکدام روش جهت ورود کاربران استفاده میکنید؟

صباح فتحی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:39 صبح
عرض سلام.
از دوستان یک سوال دارم.توی پروژه هاتون برای لاگین اعضا از خود کنترلهای دات نت استفاده میکنید
یا خودتون بصورت دستی مینویسید؟:لبخندساده:

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:42 صبح
ببینید membership در نوع خودش بی نظیره(حتی وقتی اون رو customize میکنید) ولی خیلی دوست دارم بحث openID رو هم تست کنم ببینم چطوره.

صباح فتحی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:52 صبح
ببینید membership در نوع خودش بی نظیره(حتی وقتی اون رو customize میکنید) ولی خیلی دوست دارم بحث openID رو هم تست کنم ببینم چطوره.
من فقط یک مشکل دارم باهاش!میخوام جدول هاَش بره توی دیتابیس پروژم وچندفیلد هم بهََش اضافه کنم.امکانش هست؟

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:07 صبح
البته باید ببینیم چطور میخوای آخر سر دیتابیستو تو سرور بسازی اگه کوئری میزنی و دیتابیس و جداول رو میسازی یه روش داره به این مسیر برو:
\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319
حالا فولدر هر ورژنی از دات نت استفاده میکنی بعد فایل
aspnet_regsql
رو کلیک کن حالا مراحل رو برو و اسم دیتابیس رو بده خودش جداولش رو توی دیتابیست میسازه.
وقتی میخوای که بهش چیزی اضافه کنی باید یه خورده کد بزنی و کلاس membership رو خودت پیاده سازی کنی. یا اینو نگاه کن:
http://weblogs.asp.net/gurusarkar/archive/2009/01/27/storing-user-profile-into-a-custom-table-using-createuser-wizard-control.aspx

mahdidabaghi
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:13 صبح
عرض سلام.
از دوستان یک سوال دارم.توی پروژه هاتون برای لاگین اعضا از خود کنترلهای دات نت استفاده میکنید
یا خودتون بصورت دستی مینویسید؟:لبخندساده:
سلام عزیز
من دستی نوشتن رو ترجیح میدم.اخه اینجوری دستم واسه Customکردن بازتره.

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:16 صبح
mahdidabaghi (http://barnamenevis.org/member.php?88614-mahdidabaghi) جان، میشه بگی چطور اینکارو انجام میدی؟ ممبر شیپ چه کمبودی داره مگه؟

صباح فتحی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:16 صبح
البته باید ببینیم چطور میخوای آخر سر دیتابیستو تو سرور بسازی اگه کوئری میزنی و دیتابیس و جداول رو میسازی یه روش داره به این مسیر برو:
\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319
حالا فولدر هر ورژنی از دات نت استفاده میکنی بعد فایل
aspnet_regsql
رو کلیک کن حالا مراحل رو برو و اسم دیتابیس رو بده خودش جداولش رو توی دیتابیست میسازه.
وقتی میخوای که بهش چیزی اضافه کنی باید یه خورده کد بزنی و کلاس membership رو خودت پیاده سازی کنی. یا اینو نگاه کن:
http://weblogs.asp.net/gurusarkar/archive/2009/01/27/storing-user-profile-into-a-custom-table-using-createuser-wizard-control.aspx

ممنون.دلیل استفاده شما از Membershipچیه

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:20 صبح
دلیل خاصی نداره. اینکه خودش پشت صحنه خیلی کارها ر انجام میده. البته تا حالا کارهای منو جوابگو بوده. البته این موقعی میتونه به چالش کشیده بشه که بحث سطح دسترسی بیاد وسط که تا حالا اینو تست نکردم. شما تست کردید؟

صباح فتحی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:30 صبح
دلیل خاصی نداره. اینکه خودش پشت صحنه خیلی کارها ر انجام میده. البته تا حالا کارهای منو جوابگو بوده. البته این موقعی میتونه به چالش کشیده بشه که بحث سطح دسترسی بیاد وسط که تا حالا اینو تست نکردم. شما تست کردید؟
خیر من بصورت ابتدایی ازش استفاده کردم.من معمولا خودم سیستم عضوگیری ولاگین رو مینویسم چون دستم بازه اونجاهرکاری بخوام میکنم.
نظرت امنیتشون باهم فرق داره؟

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:43 صبح
میشه بگید چطور مینویسید؟ امنیت رو خودتون چطور رعایت میکنید. مطمئن باشد خود تیم طراحی مایکروسافت مواردی رو برای ممبرشیپ از لحظ امنیت در نظر گرفته اند. جدولاشو بسازید میبینید.

صباح فتحی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:49 صبح
خب واسه کاربران جدول درست میکنم و با linq2entity پرس وجوهارو مینویسم!

parvizwpf
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:59 صبح
این که درست . اما مثلا همین امنیت رو چطور پوشش میدید؟ خود ممبرشیپ پسورد رو نمیدونم با چی کد میکنه ولی خیلی عالیه. الان مثلا اگه بخواهید سطح دسترسی چند مرحله ای روی کاربران داشته باشید چه میکنید؟ چون یادمه رفیقم توی یه شرکت بود گفت که این کار رو خودشون نوشتن البته من این مدل رو با ممبرشیپ تست نکردم تا حالا.ولی بنظرم امنیت ممبر بالاتر باشه بعد شما از لحاظ رویداد هم کاملا قابلیت کنترل دارید.مثلا بعد از ورود عضو جدید - بعد از لاگین و ..... خوب اینا خیلی بدرد بخوره ولی اگه میشه بیشتر بگید خودتون چطور اینا رو پیاده میکنید؟ همیشه میخواستم بدونم چطور اینارو پیاده سازی میکنن.

ahmad156
دوشنبه 20 خرداد 1392, 09:33 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?210336-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-Membership&highlight=Membership

steghlalt
دوشنبه 20 خرداد 1392, 12:21 عصر
با سلام منم ترجیح می دم خودم بنویسم احساس بهتری دارم که کنترلش دست خودم باشه و خودم بنا به نیاز کاری رو انجام بدم

ahmad156
دوشنبه 20 خرداد 1392, 12:44 عصر
دلیل نمیشه وقتی احساس بهتری دارین امنیت سایتتون هم تامین باشه :لبخندساده:

aspmaker
دوشنبه 20 خرداد 1392, 13:28 عصر
به نظر من MemberShip بهتر هست.
چون استاندارد هست!

aspismylove
دوشنبه 20 خرداد 1392, 15:00 عصر
همیشه خودم میسازم ، و همیشه هم همه کار میتونم باهاش کنم :لبخندساده:

Alireza Orumand
دوشنبه 20 خرداد 1392, 15:33 عصر
سلام
استفاده از خود Membership به مراتب بهتر از ساخت مجدد اون هست.
اول اینکه اختراع مجدد چرخ خیلی خوب نیست
دوم اینکه کسایی که نوشتن تقریبا هر چیزی رو در مبحث امنیت در نظر گرفتن. و شما به راحتی میتوانید با چند تا تنظیمات ساده توی WebConfig سخت ترین کارها رو انجام بدهید.
سوم اینکه یکی سیستم دسترسی کاملا Role Base و منعطف در اختیار شما قرار میدهد
چهارم اینکه با سایر کنترل های دات نت هم کار میکنه و میتونید از سایر کنترل های امنیتی دات نت به سادگی در کنار Membershipاستفاده کنید.
به سادگی میشه دسترسی رو حتی تو بخش های صفحه کنترل کرد که مثلا فلان کاربر در فلان صفحه دکمه x را ببیند یا نبیند. و این از موارد اولیه هست که میشه استفاده کرد از این ابزارها و API های قدرتمند.
به سادگی میشه مثلا برای چندین برنامه که روی subdomainهای مختلفی هستن کانفیگ کرد و یک قسمت امنیت مرکزی ایجاد گرد و ...
موفق باشید
البته کمبودهای جزئی داره که بنده ترجیح میدهم در اون قسمت کار رو تکمیل کنم. مواردی که نیاز دارم و در جدول های اون نیست

صباح فتحی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 15:39 عصر
یک پروژه دارم درحال حاظر که باید کاربرعضوتعاونی درسایت عضوبشه دارای فیلدهایی ازجمله شماره شناسنامه .... هست.وقتی به محیط کاربری خود رفت
یکسری اطلاعیه(که درجدول اطلاعیه هست وباجدول کاربرارتباط داره)رو ثبت کنه.بنظرتون با membershipپیاده سازیش اسونه!!!؟؟؟؟
امنیت!خب یکم دلیل واسه امنیتش هم بیارید

mahdidabaghi
سه شنبه 21 خرداد 1392, 01:48 صبح
mahdidabaghi (http://barnamenevis.org/member.php?88614-mahdidabaghi) جان، میشه بگی چطور اینکارو انجام میدی؟ ممبر شیپ چه کمبودی داره مگه؟
سلام شرمنده دیر جواب میدم
من فقط نظر خودمو گفتم عزیز.خودم یه یوزر کنترل واسه لاگین درست کردم که مواردی مثل سطح دسترسی رو هم واسه اون در نظر گرفتم.خودم با این یوزر کنترل راحت ترم وگرنه ممبر شیب هم خودش دنیاییه!
Good Luck

Alireza Orumand
سه شنبه 21 خرداد 1392, 12:37 عصر
یک پروژه دارم درحال حاظر که باید کاربرعضوتعاونی درسایت عضوبشه دارای فیلدهایی ازجمله شماره شناسنامه .... هست.وقتی به محیط کاربری خود رفت
یکسری اطلاعیه(که درجدول اطلاعیه هست وباجدول کاربرارتباط داره)رو ثبت کنه.بنظرتون با membershipپیاده سازیش اسونه!!!؟؟؟؟
امنیت!خب یکم دلیل واسه امنیتش هم بیارید
سلام
ببینید 2 تا نکته رو باید از هم جدا کنیم. یکی بحث کاربر و دومی بحث پروفایل و سایر امکانات. شما خیلی راحت میتونید برای کابری سایتتون از خود Membership استفاده کنید و جدول جانبی پروفایل رو جداگانه درست کنید. در جدول اطلاعیه هم خوب به راحتی میتونید از جدول کاربر خود asp.net استفاده کنید. مشکلی داره که از UserId استفاده کنید؟
درباره امنیت هم شما یه چک لیست از مواردی که خودتون مورد توجه قرار میدید موقع تامین امنیت سایت آماده کنید و بعد با امکانات تست شده Membership مقایسه کنید. مثلا اینکه پسورد ها چطور ذخیره میشن. طول پسورد و پیچیدگی پسورد چطوری باشه. نحوه authenticate شدن کاربر و نحوه بررسی دسترسی کاربر در صفحه و مکانیزم هایی که باهاشون به اهدافتون میرسید. :)
در نهایت قالب چرخ های مجدد اختراع شده حتی بخشی از امکانات چرخ اولیه رو هم ندارن. در کل به نظرم وقتی ابزار کاملی برای یک کار وجود داره صرفا به خاطر اینکه یه گوشه از کار ما رو انجام نمیده نباید کل کار رو کنار گذاشت. میشه از امکان موجود استفاده کرد و فقط امکان مورد نیاز رو بهش اضافه کرد.
موفق باشید