PDA

View Full Version : سوال: بهترین زبان برای برنامه نویسی

elhamirani
دوشنبه 20 خرداد 1392, 11:17 صبح
من با dream weaver برنامه نویسی میکردم از الان تصمیم گرفتم که با visual studio2012 برنامه نویسی کنم آخه میگن بهترین برنامه برای برنامه نویس هاست شما برنامه ی دیگه ای پیشنهاد میکنید؟
2-چه نسخه ای از visual studio رو بگیرم؟
3- به غیر از php کدوم زبان آینده ی خوبی داره؟

mamali-mohammad
دوشنبه 20 خرداد 1392, 11:23 صبح
شما منظورت زبان هست یا برنامه ؟

newsoft
دوشنبه 20 خرداد 1392, 11:26 صبح
شاید هم منظورش platform باشه

MMSHFE
دوشنبه 20 خرداد 1392, 12:35 عصر
Visual Studio یک IDE هست یعنی محیطی که میتونید توسط اون برنامه خودتون رو با یکی از زبانهای برنامه نویسی دلخواهتون که پشتیبانی میکنه بنویسید و خودش یک زبان برنامه نویسی نیست. برای PHP میتونید از پلاگین مخصوصی که برای Visual Studio نوشته شده استفاده کنید ولی پیشنهاد خودم Zend Studio و NetBeans هست.

رضا قربانی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 13:10 عصر
به نظر من با همون Macromedia Dreamweaver برنامه نویسی کنی خیلی خوبه . البته از نسخه جدیدش استفاده کن

elhamirani
دوشنبه 20 خرداد 1392, 13:46 عصر
من منظورم بهترین برنامه برای برنامه نویسی php بود ؟
و کدوم زبان آینده خوبی داره؟مهم نیست تحت ویندوز یا وب یا موبایل باشه

mamali-mohammad
دوشنبه 20 خرداد 1392, 14:20 عصر
برای php با zend studio یا dream کار کن
هر کدوم از زبان ها آینده خوبی دارن و به هرکدوم علاقه داری باهاش کار کن
اگه طراحی سایت دوست داری php یا asp کار کن
اگه تحت ویندوز میخوای کار کنی c++ کار کن
کلا همه چی بستگی به خودت داره

رضا قربانی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 14:22 عصر
من منظورم بهترین برنامه برای برنامه نویسی php بود ؟برنامه نه : بهش میگیم ادیتور
الآن Dreamweaver یه ادیتوره که می تونید داخلش کدهای html-css-php-js و... تولید کنید

و کدوم زبان آینده خوبی داره؟مهم نیست تحت ویندوز یا وب یا موبایل باشهمهم علاقه شماست . علاقه باشه : کار هست ، پول هست ... هست ....

Unique
سه شنبه 21 خرداد 1392, 01:40 صبح
Macromedia Dreamweaver
آقا رضا دیگه شرکتی به نام Macromedia وجود نداره و ماله Adobe هستش.

من فکر میکنم ایشون تازه میخوان برنامه نویسی را شروع کنند و پیش زمینه ای هم ندارند. براشونم فرقی نمیکنه web باشه desktop باشه یا موبایل بلکه مهم اینه که آینده داشته باشه ! شبیه این مامان بابا ها هستند فکر میکنند اگه بچه درس بخونه دکتر یا مهندس بشه آیندش تضمینه ! امیدوارم موفق باشن. و اگه php را انتخاب کردند بیشتر توی انجمن ببینیمشون و دوستان کمک کنند که همراه پشتکار خودشون موفق بشوند.

hessam2003
سه شنبه 21 خرداد 1392, 14:03 عصر
سلام.
تاپیک جالبی زدید.
اگر از لحاظ آینده داشتن زبانها مد نظرتونه به نظر من C#‎‎ حالا حالاها قرار نیست از گود خارج بشه و آینده داره.
اما اگر آینده زبانهای برنامه نویسی را میخوایید بدونید به کجا میرسه آینده کد نویسی در دسته زبان برنامه نویسی #F و تخمین میخوره که تا 4سال آینده روش برنامه نویسی OOP کنار بره و از روش SBVR استفاده بشه.
در کلام ساده تر برنامه نویسی سرویس گرا جایه OOP را خواهد گرفت.
من الان که #F را مسلط هستم به این نگرش ماکروسافت واقفم.
امیدوارم که مطلب را تفهیم کرده باشم.
موفق باشید.

AbiriAmir
سه شنبه 21 خرداد 1392, 17:43 عصر
پیشنهاد میکنم اگر فرصت کافی دارید C++ رو به عنوان زبان پایه کار کنید‌. بعدش برای کارای تجاری کوچ کنید به دلفی برای ویندوز و PHP‌ برای وب.
دقت داشته باشید که آدم ۱ زبان رو که بلد باشه یاد گرفتن زبان های دیگه براش کار آسونیه چون تقریبا همه زبان ها از سینتکس های مشابهی استفاده میکنن.

پیشنهاد میکنم اگر استعداد و پشتکار کافی دارید یکم C++ رو خوب یاد بگیرید! منظورم اینه که فقط سینتکس حفظ نکنید. کارای روتین نکنید. خلاقانه برنامه نویسی کنید. الگوریتم بزنید و ... سوال ریاضی با برنامه نویسی حل کنید.
البته این کار مستلزم استعداد بالا - قدرت نجزیه و تحلیل بالا و مهمتر از اونا علاقه و پشتکار زیاده.

رضا قربانی
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 10:34 صبح
بازم بستگی به علاقه داره (تحت وب یا تحت ویندوز)

تحت وب که می گم php
تحت ویندوز که #C
موبایل هم که ios

داخل اداره جات هم (ورد و اکسل و هلو) :ی