PDA

View Full Version : کدام زبان رو باید یادبگیرم؟

mahdig
سه شنبه 21 خرداد 1392, 01:12 صبح
من به ساختن اپلیکیشن موبایل بسیار علاقه مندم به همین خاطر میخوام دنبال یادگیریش برم ولی نمیدونم کدام زبان برنامه نویسی رو باید یاد بگیرم؟
من باید برای برنامه نویسی اندروید کدام زبان برنامه نویسی رو بلد باشم؟

satrap92
سه شنبه 21 خرداد 1392, 02:31 صبح
اگر هنوز اصلا شروع نکردین خب java رو از اول شروع کنید!

darkenerboy
سه شنبه 21 خرداد 1392, 19:48 عصر
البته اونقدر ها هم پیچیده نیست و کلا اول چند تا دستور بلد باشی میتونی اولین برنامت رو یک چیز ساده بنویسی
به www.kamalan.com سر بزن
خیلی مفید خواهد بود برای شروع
موفق، پیروز و سر بلند باشی

rubiks.kde
سه شنبه 21 خرداد 1392, 21:43 عصر
سلام در مورد برنامه نویسی موبایل میتونی چندین انتخاب داشته که در زیر تک تک شون رو میگم

آندروید : چیزی که الان همه رو آوردن و دارن یاد میگیرن.برای برنامه نویسی برای این سیستم عامل هم باید شما برنامه نویسی به زبان جاوا رو بلد باشی البته برای برنامه نویسی برای آندروید چندین زبان دیگه هم هست که البته نیاز به ابزار خودش داره 1.استفاده از زبان سی شارپ با ابزار xamarin (http://xamarin.com/) البته با xamarin شما برای خیلی از پلتفرم ها با زبان سی شارپ میتونی برنامه بنویسی2.استفاده از Qt (http://qt-project.org/) که زبان برنامه نویسی اون برپایه ++C هست و واقعا چیز خیلی جالبی هست (خودم تجربه کاری چندین ساله با Qt رو دارم . با این پلتفرم هم میشه برای تمام سیستم عامل ها برنامه نوشت از آندروید ، سیمبین ، IOS ، گوشی های بلک بری ، میگو و ... توی سیستم عامل های موبایل گرفته تا لینوکس و ویندوز و ... توی دستکتاپ . در کل این طور بگم اگه این رو بتونی یاد بگیری خیلی از مشکلات برنامه نویسی توی پلتفرم های مختلف برات حل میشه).

IOS : زبان برنامه نویسی این Object-c هست که از نظر سینتکسی واقعا عجیبه ولی با Qt , xamarin هم میشه ولی Qt هنوز پورت رسمی برای IOS نداده.

سیمبین : زبان برنامه نویسی این ++C هست ولی با Qt هم راحت میشه برنامه نوشت.

ولی در مورد رو بورس بودن الان آندروید و IOS هم درآمد داره و هم طرفدار داره.

mahdig
سه شنبه 21 خرداد 1392, 23:14 عصر
دوستان نتیجه ای که گرفتم این بود که برم جاوا رو یاد بگیرم و بعدش هم Qt .
اگه از موبایل بگدریم یادگیری کدوم زبان برنامه نویسی بازار کار بهتری داره و رونق بیشتری داره؟

Modernidea
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 00:32 صبح
سلام

دوست من، شما در یک کاری، حرفه ای باش، فرق نمیکنه چه کاری باشه! چون اگر حرفه ای باشی، به حرفه ای بودنت نیاز دارن و میان دنبالت، یا حتی اگر هم نیان دنبالت، حداقل اینه که راحت میتونی کار پیدا کنی!

شما به یک زبان برنامه نویسی مسلط باش و از این شاخه به اون شاخه نَپَر، بهترین بازار کارها را میتونی داشته باشی! حالا فرق نمیکنه که شما C یاد داری یا QT مهم اینه که به اون زبان مسلطی و کارت رو بلدی.

موفق باشید.

mahdig
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 01:33 صبح
اینو میدونم
ولی همیشه بعضی کارها،بازار کار بهتری دارن مثلا میگن بازار کار نرم افزار بهتر از سخت افزار هستش.
مثلا الان میگن پایتون بازار کار خوبی نداره.

Modernidea
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 03:25 صبح
حرف شما منطقیه ولی منم همینطوری فکر میکردم که الان از چندین زبان، از هرکدام تا حد کمی یاد دارم و وقتی که یک پروژه درست حسابی پیدا میشه، و پروژه را میسنجم، اون توانایی رو در خودم نمیبینم که بتونم همچین قدم بزرگی بردارم!
البته میدونم که آدم باید جسور باشه و ریسک کنه و قدم بزرگ برداره، اما بعضی وقت ها منطق و عقل میگه که برداشتن این قدم یعنی 80-90 درصد شکست!
من تجربه ام زیاد نیست اما توی همین مدت کم هم که در این وادی نچندان جالب بودم(پروژه های نرم افزاری) چندین و چندبار ثابت شده که، در حالی که همه چی بلدم ولی هیچی بلدم نیستم! متوجه اید چی میگم؟ یعنی همون از یک شاخه به شاخه ای دیگر پریدن!
پس اگر فکر میکنید QT خوبه، دنبالش را بگیرید، حتی اگر فکر میکنید HTML 1 ! خوبه، باز هم سخت دنبالش رو بگیرید تا وقتی که به این نتیجه برسید که در این زمینه حرفه ای شدید و توانایی این را دارید که در زمینه دیگری به طور موازی یاد بگیرید و کار کنید، به دنبال زبان بعدی برید.

از طرفی، چطور میخواهید مطمئن باشید که بعد از یادگیری شما و شروع به کار، باز هم زمینه مورد نظر، همان بازار کار خوب را داشته باشد؟ به هر حال از وقتی که شما شروع به یادگیری کنید و تا زمانی که امکان دسترسی به پروژه های بزرگ داشته باشید بازه زمانی زیادی مصرف میشود و تا شما خودی نشان ندهید کسی اعتماد نمیکند که پروژه بزرگی را به شما بسپارد، مگر اینکه امکان استفاده از از بند "پ"(پــارتـی) را داشته باشید.

(اینها همه نظر شخصی و تجربیات من است)

موفق باشید.

mahdig
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 12:16 عصر
بله حرف شما درسته.
درآخر یادگیری جاوا خیلی سخته؟
یعنی در مقابل ++C و Visual basic سخت تره یا آسون تره؟

Modernidea
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 13:05 عصر
به نظر من جاوا بهتره. اگر اشتباه نکنم در این مورد بحث شده قبلا، تاپیک های همین بخش را بررسی کنید باید به نتیجه برسید.

موفق باشید.