PDA

View Full Version : سوال: پشتیبان آنلاین چه طوری بسازیم؟

amin_sltny
سه شنبه 21 خرداد 1392, 08:23 صبح
سلام من می خوام یه فرم پشتیبان آنلاین بسازم که پایین سایتم نشون داده بشه باید چه کار کنم اگه میشه کمکم کنید.

اگه نمونه کدی دارید بذارید ممنون میشم

parmis
سه شنبه 21 خرداد 1392, 08:48 صبح
دوست عزیز اگه چیزی مثل پشتیبانی آنلاین تو سایت melkinfo.com مد نظرتون هست
باید در سایت zopim.com عضو بشید و کد مربوط به پشتیبانی آنلاین رو براتون به ایمیل ارسال میکنه و اون رو تو سایتتون قرار بدید
میتونید تو کنترل پنل همون سایت zopim نوشته هاتون رو فارسی هم بکنید

amin_sltny
سه شنبه 21 خرداد 1392, 11:48 صبح
دوست عزیز اگه چیزی مثل پشتیبانی آنلاین تو سایت melkinfo.com مد نظرتون هست
باید در سایت zopim.com عضو بشید و کد مربوط به پشتیبانی آنلاین رو براتون به ایمیل ارسال میکنه و اون رو تو سایتتون قرار بدید
میتونید تو کنترل پنل همون سایت zopim نوشته هاتون رو فارسی هم بکنید

ممنون دوست عزیز ولی اگه بخواهیم خودمون بسازیم باید چه طوری بسازیم؟:متفکر:

us1234
سه شنبه 21 خرداد 1392, 12:51 عصر
یک ابزار قدرتمد دیگر هم هست به نام
livezilla.net
که کلا روی هاست شما نصب میشه
ولی اگر کلا میخاهید یکی خودتان بسازید بحثش جداست و با تلاش و پشت کار شاید کمتر از 6 ماه بتونید یک نرم افزار قابل قبول بیرون بدید
موفق باشید

amin_sltny
سه شنبه 21 خرداد 1392, 13:59 عصر
یک ابزار قدرتمد دیگر هم هست به نام
livezilla.net
که کلا روی هاست شما نصب میشه
ولی اگر کلا میخاهید یکی خودتان بسازید بحثش جداست و با تلاش و پشت کار شاید کمتر از 6 ماه بتونید یک نرم افزار قابل قبول بیرون بدید
موفق باشید

ممنون میشه راهنایی کنید و یه کلایاتی در موردش بهم بگید چه طور باید ساخته بشه؟ آیا به وسیله سوکت پروگرمینگه یا ...

us1234
سه شنبه 21 خرداد 1392, 15:02 عصر
اگه نرم افزاری که میخاهید درست کنید به صورت livezilla باشه ( یعنی یه نرم افزار ویندوزی باشه که با اون با افراد آنلاین در سایت در ارتباط باشید ) باید از وب سرور استفاده کنید ولی اگه به صورت تحت وب با پی اچ پی باشه ( قسمت مدیریت یا همون قسمت که شما دارید با یوزر ها چت می کنید را میگم ) کار نسبتا ساده تره من قبلا یه نمونه ساده را توی نت دیده بودم و خودم روش کار کرده بودم برای خودم در یک پروژه استفاده می کردم به صورت ajax پیام ها رد و بدل میشد و توی دی بی هم ذخیره می شد
اون اسکریپتی که من ویرایش کردم این بود
http://jquerychat.net/
ولی بعدها به سرم زد یه نرم افزار تحت وب درست کردم که یوزر های توی سایتم بتونن با من تو گوگل تالک چت کنن که به دلیل مشغله زیاد موفق نشدم روش کارم کنم
این ایده را هم به شما میدم و منتظرم ببینم شما چیکار می کنید !

amin_sltny
سه شنبه 21 خرداد 1392, 17:06 عصر
اگه نرم افزاری که میخاهید درست کنید به صورت livezilla باشه ( یعنی یه نرم افزار ویندوزی باشه که با اون با افراد آنلاین در سایت در ارتباط باشید ) باید از وب سرور استفاده کنید ولی اگه به صورت تحت وب با پی اچ پی باشه ( قسمت مدیریت یا همون قسمت که شما دارید با یوزر ها چت می کنید را میگم ) کار نسبتا ساده تره من قبلا یه نمونه ساده را توی نت دیده بودم و خودم روش کار کرده بودم برای خودم در یک پروژه استفاده می کردم به صورت ajax پیام ها رد و بدل میشد و توی دی بی هم ذخیره می شد
اون اسکریپتی که من ویرایش کردم این بود
http://jquerychat.net/
ولی بعدها به سرم زد یه نرم افزار تحت وب درست کردم که یوزر های توی سایتم بتونن با من تو گوگل تالک چت کنن که به دلیل مشغله زیاد موفق نشدم روش کارم کنم
این ایده را هم به شما میدم و منتظرم ببینم شما چیکار می کنید !

منظور من با استفاده از همون php هست دوست عزیز. میشه بگی روش کلی کار چه طوری آیا از طریق socket هست یا چیز دیگری

ممنون

us1234
سه شنبه 21 خرداد 1392, 18:40 عصر
منظور من با استفاده از همون php هست دوست عزیز. میشه بگی روش کلی کار چه طوری آیا از طریق socket هست یا چیز دیگری

ممنون

نیاز به سوکت نیست.
یه روش خیلی خیلی ساده اینه :
در نظر بگیر تو یک صفحه با جی کوئری یه باکسی داری که وقتی شخصی چیزی درش تایپ میکنه پس از زدن اینتر این متن را اول توی اون باکس نشون میده بعد هم به صورت ajax ارسال میکنه به وب سرور ( یه فایل پی اچ پی ) توی اون فایل اون متن توی دی بی ذخیره شده و همون صفحه که باکس توش بود هر مثلا 5 ثانیه دی بی را چک میکنه که ببینیه برای اون پیام که ارسال شده جوابی نوشته شده است یا نه اگه بود که اون متن را میاره پایین اون متن قبلی اضافه میکنه . این قسمت سایت بود .
حالا یه قسمت مدیریت هم میخای که وقتی شخصی پیامی در سایت مینویسه بر اساس یک کد منحصر بفرد اونها را مشخص کنه ( مثل همین چیزهای رایج مثل زمان + هدر های مرورگر و ... ) و اون پیام را به مدریت نشون بده مدیر هم بتونه به هر کدوم از این پیام ها جواب ارسال کنه و بعد هم دوباره کد جی کوئری که هر 5 ثانیه دی بی را تست می کنه که پیام جدیدی هست یا نه !

در کل امیدوار اصل مطلب را متوجه شده باشید
اگر سوالی بود بپرسید
ولی از نوشتن کد معذورم !!!

amin_sltny
سه شنبه 21 خرداد 1392, 18:57 عصر
نیاز به سوکت نیست.
یه روش خیلی خیلی ساده اینه :
در نظر بگیر تو یک صفحه با جی کوئری یه باکسی داری که وقتی شخصی چیزی درش تایپ میکنه پس از زدن اینتر این متن را اول توی اون باکس نشون میده بعد هم به صورت ajax ارسال میکنه به وب سرور ( یه فایل پی اچ پی ) توی اون فایل اون متن توی دی بی ذخیره شده و همون صفحه که باکس توش بود هر مثلا 5 ثانیه دی بی را چک میکنه که ببینیه برای اون پیام که ارسال شده جوابی نوشته شده است یا نه اگه بود که اون متن را میاره پایین اون متن قبلی اضافه میکنه . این قسمت سایت بود .
حالا یه قسمت مدیریت هم میخای که وقتی شخصی پیامی در سایت مینویسه بر اساس یک کد منحصر بفرد اونها را مشخص کنه ( مثل همین چیزهای رایج مثل زمان + هدر های مرورگر و ... ) و اون پیام را به مدریت نشون بده مدیر هم بتونه به هر کدوم از این پیام ها جواب ارسال کنه و بعد هم دوباره کد جی کوئری که هر 5 ثانیه دی بی را تست می کنه که پیام جدیدی هست یا نه !

در کل امیدوار اصل مطلب را متوجه شده باشید
اگر سوالی بود بپرسید
ولی از نوشتن کد معذورم !!!

فهمیدم یعنی با استفاده از بانک اطلاعاتی باید این کار رو انجام بدیم و هر چند لحظه یک بار این کار را تکرار کنیم.
ممنونم از راهنماییتون.

شروع به نوشتن می کنم اگه مشکلی داشتم ازتون می پرسم

ممنون:قلب::بوس: