PDA

View Full Version : سوال: دو زبان برنامه نویسی

elhamirani
سه شنبه 21 خرداد 1392, 10:41 صبح
درود بر شما من میخوام php و جاوا رو هم زمان یاد بگیرم
1-آیا این کار درستیه؟
2-این کار شدنیه؟
3-میشه در باره جاوا (برنامه نویسیش به چند قسمت تقسیم میشه؟)و کارایی اون کمی توضیح بدید؟

maktoom
سه شنبه 21 خرداد 1392, 16:01 عصر
سلام
جاوا در قسمت سرور بسیار قدرتمنده. بنابراین میتونه زوج خوبی برای زبونهایی باشه که در سمت دیگه هستن.
پی اچ پی زبون راحتیه. جاوا استخوندار تره.
اگر بیش از 3 زبان برنامه نویسی رو خوب بلد هستید در اینکه میتونید یک زبان دیگری رو در یک هفته یاد بگیرید اصلا شک نکنید. این یه قانونه.
جاوا زبونیه که قید و بند نداره. این خیلی نکته خوبیه. و در مقابل برای کسایی که عادت کردن در یک چارچوب خیلی مشخص و همه چیز معلوم کار کنن چالش ایجاد می کنه.
البته در شروع کار چندان متوجه نمیشید. فقط چیزی که متوجه میشید اینه که اگر همراه با شما کسی شروع به یادگیری دات نت کنه به عینه میبینید که اون در عرض یک ماه میتونه یه اپلیکیشن های داغون با نازلترین و بدترین کیفیت بسازه که از لحاظ بصری جلوه خیره کننده داره و در حالیه که کار شما در کیفیت کدتون نهفتست و چندان چیزی برای عرضه در قسمت رابط کاربری ندارید(بسته به جهت گیری کارتون داره). به هرحال نمیشه کتمان کرد که ماکروسافت با کامپوننتای بیشماری که برای دات نت ایجاد کرده باعث شده مرحله یادگیری بسرعت تبدیل به مرحله تولید بشه که باعث اعتماد به نفس کاذب دات نت کارها شده. اصلا متوجه نمیشن چقدر کارشون بی کیفیته و چقدر از برنامه نویسی دور شدن. فن کامپوننت شناسی در بیشتر دات نت کارها بهتر از فن برنامه نویسیشونه.
اما در جاوا باید تکنولوژی ها رو بشناسید و بی تعارف باهاشون دست و پنجه نرم کنید.
سمت کلاینت و ساخت اپلیکیشن یه فضایی داره اما سمت سرور اون واقعا دنیایی از امکاناته.
اما برای جاوا باید بلد باشید چطور به تنهایی مسیر رو تشخیص بدید.
بطور مثال شما برای ASP کتاب آموزشی فارسی زیاد پیدا می کنید و مرحله گذار از کلاینت به سرور در دات نت رو بخوبی می تونید تشخیص بدید. اما در جاوا چنتا کتاب فارسی میتونید پیدا کنید تا JSP که همتای جاواییه ASP هستش رو آموزش داده باشه؟ چنتا کتاب و مقاله پیدا می کنید که کار با تام کت و جی باس یا سرور خود نت بینز رو آموزش داده باشه.
و دارم اخیرا ه این نتیجه میرسم که چرا پستای تالارهای جاوا این اندازه کمه. بعد از مدتی تجربه، نتیجه جالبی گرفتم!
به این نتیجه رسیدم چون جاوا کارها از ابتدا یاد میگیرن همه چیز رو باید خودشون برن دنبالش و برن خودشون یاد بگیرن چندان علاقه ای به تاپیک ایجاد کردن و فعالیت این سبکی ندارن. سبک فعالیتشون جور دیگست.
بیشتر علاقه به دنیای متن باز دارن و فرومهای متن باز برای اونها جذابتره تا صرف پرسش و پاسخ.
موفق باشید./

cups_of_java
سه شنبه 21 خرداد 1392, 17:31 عصر
حرف های دوستمون درسته فقط بهتر بود به دات نت اشاره ای نمی کرد اصلن. در هر حال،‌
۱. کار غلطی نیست.
۲. بهتره اول کار که انرژیت بیشتره جاوا رو شروع کنی و PHP رو به عنوان استراحت و یا حاشیه یاد بگیری. (جاوا به تنهایی به اندازه کافی زمانت رو خواهد گرفت البته در اول راه)
۳. بیشتر استفاده از جاوا روی برنامه های وب بیس و موبایل ها هستش. (جالب اینه که امروزه کلن اکثر نرم افزار ها وب بیس و موبایلی شدن و شما کمتر برنامه های جدید تحت ویندوز میبینید.)

بهزاد علی محمدزاده
سه شنبه 21 خرداد 1392, 19:45 عصر
شما در بخش #C هم این و پرسیدین . گفتین می خوام php و #C رو با هم کار کنید ! و اینجا میگید که می خواین جاوا رو با PHP‌ یادبگیرید . بالاخره ... ؟

این پاسخ هایی که دوستان میدن با توجه به این هست که شما یه آشنایی احتمالا از قبل دارید و الان می خواید وب کار کنید و در کنارش هم جاوا ولی نگرانید .

اما شما مثل اینکه از قبل پیش زمینه ندارید . باید اول یه مشخصات ( در مورد برنامه نویسی ) از خودتون بدین تا بهتر بشه راهنماییتون کرد .

مثلا اگر تازه شروع کردین ، PHP زبان سمت سرور هست که در منابع با HTML کار شده ( و میشه ) و CSS رو هم بالاخره باهاش سرو کار خواهید داشت .

پس این خودش 2 تا . حالا PHP بشه 3 تا . بعد از معرفی Syntax ( گرامر ) زبان PHP در اکثر منابع شروع کردن به ارتباط با پایگاه داده . حالا شد 4 تا ...

دیگه جاوا یا سی شارپ و کی می خوای کار کنی ؟ مگر اینکه 24 ساعت براتون بشه 48 ساعت !

اگر از قبل زمینه هم نداشته باشین . یعنی بگن آرایه و نتونید باهاش کار کنید که دیگه این اصلا راهنماییش فرق می کنه .

maktoom
جمعه 24 خرداد 1392, 20:11 عصر
اگر همراه با شما کسی شروع به یادگیری دات نت کنه
دلیل اینکه سخنی از دات نت به میون آوردم این بود که خواستم بگم اگر پیشرفت ظاهریتون رو کم دیدید نگران نشید. خیلی زود نا امید نشید. این یک واقعیته. جدا از کیفیت مقایسه دات نت و جاوا که اصلا درنظر بنده نیست باید بدونید که کار دات نت کار به چشم بیشتر میاد. بهتره بدونید جاوا خیلی برای این مقاصد بکار نمیره. قدرت جاوا در مستقل از پلتفرم بودنشه. و دنیای متن بازی که ازش حمایت می کنه.
موفق باشید./

hessam2003
جمعه 24 خرداد 1392, 20:17 عصر
سلام.
تاپیکتون تکراریه من جواب دادم که......!!!!!

elhamirani
شنبه 25 خرداد 1392, 09:53 صبح
من html و css و در حال حاضر php دارم کارم میکنم (مبتدی هستم)بلدم و موندم بین C# و جاوا کدوم رو انتخاب کنم؟
من بیشتر بر اساس آینده و درآمد زبان برنامه نویسی اون رو انتخاب می کنم
میشه راهنماییم کنید؟

abdoullah.aberi
یک شنبه 26 خرداد 1392, 15:35 عصر
در کل کار درستی نیست چون وقتی می خوای تو یه چیزی قوی بشی فقط باید روی اون تمرکز کنی من خودم قبلا اینجوری بودم میومدم سی + رو با جاوا می خوندم و اخرشم ضربشو دیدم الانم دو ساله دارم جاوا کار می کنم و خیلی پیشرفت کردم ببین دوست عزیز میدونم حس و حالت چیه ولی سعی یه زبانو بخونی و تمام اصول برنامه نویسی رو یاد بگیری بعد بری سراغ یه زبان دیگه