PDA

View Full Version : اتصا به دیتابیس Access

em9790
سه شنبه 21 خرداد 1392, 12:06 عصر
سلام دوستان
روی برنامه ای کار می کنم که برای اتصال به پایگاه داده از فایل app.config استفاده می کنه

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
<connectionStrings>
<add
name="connectionstring"
connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Users\elina\Documents\Visual Studio 2010\Projects\Q2\Q2\DB.mdb"
providerName="Microsoft.Jet.OLEDB.4.0"/>
</connectionStrings>
</configuration>

سوال من اینه که چطور میتونم برای Data Source آدرس مشخصی تعیین نکنم چون اگر این برنامه روی سیستم دیگه ای اجرا بشه این آدرس نامعتبر خواهد بود
چه کدی بنویسم؟:متفکر:

cloner
سه شنبه 21 خرداد 1392, 17:05 عصر
درووود.
باید دیتابیس رو توی مسیر برنامه بزارید و آدرس فایل اجرایی رو بدست بیارید و بر اساس اون آدرس دهی کنید.
مثلا فرض کنید در کنار فایل اجرایی برنامه بانک اطلاعاتی به نام mydb.mdb رو توی پوشه db قرار دادید.
آدرس بانک میشه :

connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 ;Data Source="+Application.StartupPath+"/db/mydb.mdb"

roolinjax
سه شنبه 21 خرداد 1392, 17:49 عصر
سلام دوست عزیز cloner
جواب شما درسته اما توی فایل config نمی شه از Application.StartupPath استفاده کرد
در واقع راه حل شما رو باید در هر فرمی که نیازه به بانک وصل بشه نوشت
موفق باشید

cloner
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 15:25 عصر
بله. خوب به این روش میشه فکر کنم

<appSettings> <add key="conn" value="Provider=Microsoft.jet.oledb.4.0;data source=<applicationpath>\db1.mdb;Jet OLEDB:Database Password=hello"/> </appSetting>

لطفا نتیجه رو قرار بدید.

em9790
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 00:27 صبح
بله. خوب به این روش میشه فکر کنم

<appSettings> <add key="conn" value="Provider=Microsoft.jet.oledb.4.0;data source=<applicationpath>\db1.mdb;Jet OLEDB:Database Password=hello"/> </appSetting>

لطفا نتیجه رو قرار بدید.
سلام متاسفانه این روش کار نکرد :افسرده:

alexmcse
شنبه 25 خرداد 1392, 10:19 صبح
حتما می خواهید از فایل app.config استفاده بشود؟