PDA

View Full Version : حرفه ای ترین روش انتقال داده یک Subsystem به Supersystemاش

sh_ho121
سه شنبه 21 خرداد 1392, 17:21 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان گرامی
من در حال کار روی یک پروژه سی شارپ ویندوزی هستم که در واقع زیرسیستمی از یک پروژه ی بزرگتر است با این تفاوت که پروژه ی بزرگتر دارای تکنولوژی asp.net web forms است و همچنین پایگاه داده ی سیستم من روی sql 2005 قرار دارد و پایگاه داده ی سیستم بزرگتر روی sql 2008. حال می خواهیم این دو سیستم را با هم مجتمع کنیم بطوریکه که پایگاه داده ی آنها نیز یکی شود: در واقع می خواهیم که اشیاء غیر مشترک پایگاه داده را به نمونه sql 2008 منتقل کنم(نیاز به انتقال اشیا مشترک مثلاً جدول کاربران نیست).
بدلیل زیاد بودن اشیا پایگاه داده ی زیرسیستم اعم از جداول و SPها و عدم آشنایی صحیح برنامه نویسان این دو سیستم با پایگاه داده های یکدیگر امکان یکپارچه سازی یکباره ی این پایگاه داده ها وجود ندارد. این است که تصمیم گرفتیم ابتداً Connection String پایگاه داده ی زیرسیستم را به فایل کانفیگ سیستم بزرگتر اضافه کنیم تا بتوانیم مرحله ی اول مجتمع سازی سیستم ها را به اجرا درآوریم.
بنظر شما کم هزینه ترین راه حل برای این انتقال پایگاه داده ای چیست (یعنی اینکه این انتقال در کمترین زمان ممکن صورت گیرد)؟ .با این توضیح که پروژه ای ویندوزی اکنون در حال کار است و هدف ما کمترین crash در این پروژه است: مثلاً کاربران همچنان بتوانند اطلاعاتشان را در این برنامه وارد کنند.
با تشکر فراوان