PDA

View Full Version : سوال: خاموش کردن کامپیوتر با php

loderi
سه شنبه 21 خرداد 1392, 19:45 عصر
سلام
با کد

system('shutdown -s -t 0');
میشه سرور را خاموش کرد
حلا چطور میشه با جاوا یا حتی php کامپیوتر بازدید کننده را خاموش کرد ؟

SlowCode
سه شنبه 21 خرداد 1392, 20:42 عصر
سلام
نمیشه!:لبخند:
php که فقط رو سرور اجرا میشه، JS هم فقط تو محدوده مرورگر دسترسی داره.
اگه امکانش بود که تاحالا هیچ کامپیوتری سالم نمی موند!

loderi
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 07:30 صبح
ببخشید با سوکت می شه سرور را خاموش کرد ؟

rezaonline.net
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 10:47 صبح
ببینید اگر با پی اچ پی میشد روی کامپیوتر کاربر کارهایی انجام داد ، من تا الان بزرگترین هکر جهان میشدم :لبخندساده:
روی سرور خودت هر کاری که بخوای میتونی انجام بدی ، اما روی کامپیوتر کاربر جز چند اعمال رو کش مرورگر و کوکی هیچ کاری نمیشه کرد و درستش هم همین هست ویلا کسی دیگه امنیت نداشت

MMSHFE
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 11:18 صبح
با Java (و نه با JavaScript) میتونید چنین کارهایی انجام بدین ولی قبل از اجرا یک Permission کلی میگیره و اگه کاربر اون رو Accept کنه، حتی میتونید درایوهاش رو هم خونده یا حتی فرمت کنید. خاموش کردن که دیگه کار خاصی نیست. ولی همونطور که گفتم، قبلش یک Permission کلی از کاربر میگیره (منظورم از کلی اینه که نمیگه برای چه کاری مجوز میخواد، فقط میگه اجازه میدین این برنامه به منابع سیستم شما دسترسی داشته باشه یا نه).

Unique
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 15:22 عصر
همونطور که جناب شهرکی گفتند با java applet و همچنین با activex میشه این کار را کرد ولی به شرطی که کاربران اونقدر ناشی باشند که اجازه را بدهند! که بسیاری از آدم ها متاسفانه این کار را میکنند ،‌ من همیشه مخصوصا از خیلی خانوم هایی که حالا برای پشتیبانی برای شرکتشون میرفتم سوالم این بوده چرا بدون اینکه دیالوگ را بخونید فقط گزینه yes و ok را کلیک میکنید و از no و cancel استفاده نمیکنید؟ امیدوارم به کسی بر نخوره اما توی این موضوع تجربه دارم چون نرم افزار های زیادی نوشتم که استفاده کنندش هم منشی های خانم شرکت ها بودند و دقیقا دیدم این کار را میکنند ! تازه معمولا این دیالوگ ها هم فارسی هست دیگه خودتون حساب کنید با دیالوگ های انگلیسی چه برخوردی میشه !!؟؟ البته این موضوع اخیرا خیلی بهتر شده و آقایون هم این مشکل را دارند با این تفاوت که بیشتر از no و cancel استفاده میکنند.

eshpilen
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 22:35 عصر
آره واقعا به همین راحتی آدم میتونه خیلی ها رو هک کنه و Bot بگیره.
نیازی به حفره و Exploit و این حرفا نیست.
اصلا خیلی ها اهمیت زیادی نمیدن که هک هم بشن. خودشون اینو میگن!!

engmmrj
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 02:14 صبح
یعنی با C++/C که هر کاری میشه کرد نمیشه به سیستم یوزر نفوذ کرد ؟!

Unique
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 02:50 صبح
ببینید موضوع اینه که وقتی میشه از اشتباهات سهوی و معمول کاربران استفاده کرد چه نیازی هست برین از سوراخ های امنیتی ویندوز استفاده کنین ! برای هک کردن راه زیاده وبسته به طرف شما داره !

یعنی با C++‎/C که هر کاری میشه کرد
با خیلی از زبان ها هر کاری میشه کرد و منحصر به این دوتا نیست !