PDA

View Full Version : سطح دسترسی به صفحات

korosh00
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 13:48 عصر
سلام

لطفا یکی از دوستان نحوی درست کردن یک صفحه ورود به سایت یا مدیریت را به صورت کاملا مبتدی فهم توضیح بده حالا یا فیلم بگیره یا تو پی دی اف یا چیزی بزاره تا این مشکل را بتونم حل کنم .
من می خوام برای ورود به بخش مدیریت سایت و قرار دادن اخبار توسط مدیر یک صفحه مدیریت بگذارم حالا این را هم از یتابیس بخونه و تا موقعی که درست لوگین نکرد به صفحه مدیریت نرود .
یک فولدر درست کنم بنام admin
توش صفحه هام بسازم و یک فایل وب کانفیگ بذارم و سطح دسترسی را deny="?" بذارم
حالا طرف وقتی نام کاربری و رمز عبور را درست زد چجوری به این صفحه بیاد و این صفحه چجوری تشخیص می ده این جز مدیران است ؟
ممنون

jaykob
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 14:32 عصر
سلام

لطفا یکی از دوستان نحوی درست کردن یک صفحه ورود به سایت یا مدیریت را به صورت کاملا مبتدی فهم توضیح بده حالا یا فیلم بگیره یا تو پی دی اف یا چیزی بزاره تا این مشکل را بتونم حل کنم .
من می خوام برای ورود به بخش مدیریت سایت و قرار دادن اخبار توسط مدیر یک صفحه مدیریت بگذارم حالا این را هم از یتابیس بخونه و تا موقعی که درست لوگین نکرد به صفحه مدیریت نرود .
یک فولدر درست کنم بنام admin
توش صفحه هام بسازم و یک فایل وب کانفیگ بذارم و سطح دسترسی را deny="?" بذارم
حالا طرف وقتی نام کاربری و رمز عبور را درست زد چجوری به این صفحه بیاد و این صفحه چجوری تشخیص می ده این جز مدیران است ؟
ممنون

سلام

یک پوشه به طور مثال Admin ایجاد و دو صفحه Login.aspx و Default.aspx در آن ایجاد کنید بر روی صفحه Login.aspx دو کنترل textbox برای نام کاربری و رمز عبور و یک label و یک button قرار بدید و از کد زیر استفاده کنید :.

DataClassesDataContext db = new DataClassesDataContext();
tbl_stu objstu = (from item in db.tbl_stus
where
item.username == txtUsername.Text
&&
item.pass == txtPassword.Text
select item).SingleOrDefault();

if (objstu != null)
{
Response.Redirect("Default.apx");
Session.Add("admin", objstu.id);
}
else
{
lblResultR.Text = "شناسه کاربری / رمز عبور اشتباه است";

}

توجه داشته باشید که در اینجا ما یک جدول tbl_stu با فیلد ها id , username , password داریم و چک می کنیم در صورتی وجود داشت یک session به کاربر می دهیم و به صفحه بعد انتقال می دهیم

به صفحه Default.aspx رفته و کد زیر را اضافه کنید :.

if (Session["admin"] == null)
Response.Redirect("Login.aspx");

موفق باشید

korosh00
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 19:20 عصر
سلام
تشکر من که متوجه نشدم
من قبلا از این کدها برای صحت نام کاربری و رمز عبور استفاده می کردم

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{

ds.Clear();
s1 = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=admin;Data Source=|DataDirectory|\\137.mdb;Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=123";
con = new OleDbConnection(s1);
con.Open();
s2 = "select * from ramz where na='" + textBox1.Text + "'";
da = new OleDbDataAdapter(s2, con);
da.Fill(ds, textBox1.Text);
if (ds.Tables[textBox1.Text].Rows.Count == 0)
{
MessageBox.Show("نام کاربری اشتباه است");
return;

}
dr = ds.Tables[textBox1.Text].Rows[0];
string s;
s = dr["pass"].ToString();
s = s.Trim();
if (s != textBox2.Text)
{
MessageBox.Show("کلمه رمز اشتباه است");
return;
}
MessageBox.Show("شمامجازهستید");

Form1.ActiveForm.Hide();
Form soal = new soal();
soal.Show();

}

catch (SystemException ex)
{

MessageBox.Show("لطفا فیلدها را پر کنید");

}
}

حالا شما فکر کن من الان صحت رمز عبور و نام کاربری را تایید کردم بعدش میشه توضیح بدی چکار باید کنم .این سیشن و غیره و ....
ممنون

alireza.tofigh
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 22:57 عصر
جرا با توجه به امکاناتی که در ویرایشگر برای شما قرار داده شده پاسخ هاتون را مرتب نمی نویسید تا خواندن آنها برای بازدیدکنندگان هم راحت باشه؟!

باید از Role استفاده کنی، مثلا به مدیر سایت Role با عنوان admin را بده و تو فولدر مربوطه فقط اجازه دسترسی به Roleهای admin را بده.

korosh00
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 23:02 عصر
راستش وارد نیستم چجوری میزان کنم خودم هم از این نحو راضی نیستم . شما راهنمایی کنید .

r_s1389@yahoo.com
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 00:21 صبح
برای تمامی کاربران یه فیلد دیگه تو دیتابیس مثلا با نام permission درست کن که مقدار true and fase بگیره و برای ادمین اون رو true و برای بقیه false ثبت کن
و این جوری میتونی سطح دسترسی برای سایت درست کن

arta.nasiri
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 01:18 صبح
سلام

روشهای مختلفی برای ایتکار هست و خیلی از این روشهای ابداعی قابل نفوذ هستن و امنیت رو خیلی پایین میارن. بهتره از Membership و کنترل های خود دات نت استفاده کنی، سعی نکن خودت همچین سیستمی رو پیاده سازی کنی مگه اینکه مطمئن باشی اون چیزی رو که مینویسی بهتر از Membership دات نت هست.

korosh00
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 20:01 عصر
دوست گرامی یک دونه سطح دسترسی برامون درست کنید پی دی اف یا چیز دیگه تا این مشکل برای ما و تازه واردها دیگه سوال نباشه .
آموزش کامل

korosh00
شنبه 25 خرداد 1392, 15:39 عصر
من برای ساخت یک تالار گفتمان نیاز شدید به استفاده و سطح دسترسی به صفحات دارم . همه کارها اوکی هست فقط اینکه باید این پروفایل افراد و سطح دسترسی ها را بسازم . خواهشمند است یکی این مشکل را حل کنه نمونه ای چیزی؟
ممنون

pish123
شنبه 25 خرداد 1392, 18:40 عصر
کاش یه حرفه ای چند تا از این روش ها رو قرار بده.من هم خیلی دنبال این مطلبم.تو همه ی سایت ها یا خیلی پیش رفته جواب دادن یا اینکه تو یه خط توضیح دادن.لطفا اگه کسی فیلمی یا یه نمونه کار قوی داره بزاره.

خواهش می کنم.:افسرده: