PDA

View Full Version : مخفی کردن پارامترها نوار آدرس در روش get

milad.biroonvand
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 14:40 عصر
چطور میتونم کاری کنم که پارمترهای درون نوار آدرس در روش ارسال فرم بصورت
get
مشخص نباشند، این کلا برای بالا بردن امنیت می خوام

AbiriAmir
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 14:55 عصر
و خداوند متد POST را آفرید...
باشد که رستگار شوید :قلب:

Unique
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 15:04 عصر
به این چیزی که شما میگین url tamper proofing میگوند ! بهترین کار اینه که مقادیر get را encrypt کنین و وقتی میخواین ازششون استفاده کنین decrypt کنین. من خودم بار ها از این موضوع استفاده کردم. مثل این

www.mysite.com/index.aspx?x=nGyKEuqooW5INi53ocfYJCRbdH2jxQdwp9StN eOG8NQPPgadRfaIzzMigAvOUK863AnqzXjuqseWsD71TVuRvc4 QDqsCrBv5e2SW79NxfxZc9B36ieNhTx40Ln%2fU%2fycDo82B6 oN8qbGHGtjlMqfliQdzcK8NKPGPgMuJpTB3V8IROK9OBK6%2bu VYkCCnBXlpL

توی مثال بالا x شامل مقادیر name=value شبیه مقادیر get هست که برای کاربر نامفهومه و نمیتونه تشخیص بده من دارم چیکار میکنم.

milad.biroonvand
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 09:07 صبح
لطفا نحوه استفاده رو هم بگید

milad.biroonvand
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 09:08 صبح
و خداوند متد POST را آفرید...
باشد که رستگار شوید :قلب:

من یک لینک رو میخوام بصورت پارمتری بفرستم، اونوقت چطور اون رو به روش post بفرستم ؟!!!!!!!!!!!!! اگر راه حلی دارید بگید .

Unique
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 13:04 عصر
لطفا نحوه استفاده رو هم بگید

کافیه پارامتر های get که میخواین توی صفحه باشه و لینک داده بشه را encrypt کنید و به صورتی که گفتم توی یک پارامتر get ارسال کنید و در صفحه ای که باید پارامتر ها بررسی بشه decrypt کنید . همین.
کلاس های زیادی برای encrypt کردن وجود داره و کافیه یک جستجو توی سایت phpclasses.org بکنید. دیگه بقیش که ساده هستش.

AbiriAmir
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 18:46 عصر
شما فرمودید فرم!
اگر لینک هست بهترین راه همون encrypt کردن هست و یا شبیه سازی به صورت فرم.

milad.biroonvand
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 20:02 عصر
کافیه پارامتر های get که میخواین توی صفحه باشه و لینک داده بشه را encrypt کنید و به صورتی که گفتم توی یک پارامتر get ارسال کنید و در صفحه ای که باید پارامتر ها بررسی بشه decrypt کنید . همین.
کلاس های زیادی برای encrypt کردن وجود داره و کافیه یک جستجو توی سایت phpclasses.org بکنید. دیگه بقیش که ساده هستش.

من از base64 استفاده می کنم .

plague
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 23:28 عصر
بهتره چیز دیگه استفاده کنی چون base64 یه سری کاراکتر ها مثل + یا = توش داره که اگه با گت بفرستی تبدیل میشن به چیز دیگه (مثلا + تبدیل میشه به اسپیس ) و معنی کل متغیر رو عوض میکنه
البته اگه urlencode بکنی فرک کنم حل بیشه این مشکل

Unique
جمعه 24 خرداد 1392, 00:08 صبح
base64 که براحتی شناسایی و برگردونده میشه ! encrypt بهترین راه هست.