PDA

View Full Version : برنامه صدورچک

m_zargarnia
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 07:52 صبح
باسلام
من دارم برای واحد امورمالی محل کارم برنامه صدور چک می نویسم . روش کار برنامه به این صورت هست که ابتدا چک طراحی میشه یعنی 1- تعریف نام بانک 2- انتخاب تصویر چک 3تعریف شماره حساب
من از یک PictureBox برای نمایش تصویر چک استفاده کردم . بر روی این PBox به تعداد ایتمهای اطلاعاتی چک (مبلغ به عدد و حروف ، تاریخ به عدد و حروف و دروجه) Label قراردادم و این قابلیت رو فراهم کردم که کاربر بتونه Label هارو DragDrop کنه تا محل نمایش اطلاعات(مبلغ به عدد و حروف ، تاریخ به عدد و حروف و دروجه) بر روی تصویر چک در جای مربوط به خودش باشه . با ذخیره کردن محل قرارگیری این Label ها (Top,Left) در بانک ذخیره می شه .
مشکل من در چاب چک هست . همانطور که می دونید چک های مختلف از بانک های مختلف و با اندازه های مختلف وجود داره . من می خوام با استفاده از شئ Printers چک رو چاپ کنم . به چه صورت باید Printers Object را تنظیم کنم تا آیتمهای اطلاعاتی دقیقا در جای خودش چاپ بشه .
لطفا اگه راه دیگه ای برای چاپ چک به نظرتون می رسه پیشنهاد بدید .
قبلا ازهمکاری شما کمال تشکر دارم .

m_zargarnia
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 07:28 صبح
کسی نیست راهنمائی کنه

ab_ba
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 07:52 صبح
من یک برنامه کامل چک نوشته ام که با انواع چک ها و انواع پرینتر ها چاپ میکند
من تا بحال با شی پرینتر کار نکردم ولی به نظر من ممکنه به مشکل بر بخوری از یک برنامه چاپ مثل active report استفاده کن چون در بعضی پرینتر ها باید چاپ را به وسط صفحه ببری
اگر مشکلی پیدا کردی در خدمتیم

mzjahromi
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 08:06 صبح
من اینجوری کار کردم (ولی تو دلفی) شاید بدردت بخوره

m_zargarnia
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 09:41 صبح
من یک برنامه کامل چک نوشته ام که با انواع چک ها و انواع پرینتر ها چاپ میکند
من تا بحال با شی پرینتر کار نکردم ولی به نظر من ممکنه به مشکل بر بخوری از یک برنامه چاپ مثل active report استفاده کن چون در بعضی پرینتر ها باید چاپ را به وسط صفحه ببری
اگر مشکلی پیدا کردی در خدمتیم

آقا سلام . خیلی چاکریم
درباره این ActiveReport یه توضیح بده که به چه ترتیب باید درپروژم استفاده کنم . آیا این امکانو داره که کاربر بتونه محل چاب آیتمهای چک رو خودش مشخص کنه ؟
آقا تور خدا کمک کنید .
اگر لینکی از این Active Report دارید که بشه DownLoad کرد معرفی کنبد . پروژه با VB هست.

m_zargarnia
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 09:43 صبح
من اینجوری کار کردم (ولی تو دلفی) شاید بدردت بخوره
سلام آقای جهرمی
از راهنمائیت ممنون . جالب بود .