PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت برنامه برای گیرنده های دیجیتال

سارا_1372
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 15:05 عصر
سلام دوستان
من می خواهم برنامه برای گیرنده های یو اس بی دیجیتال بنویسم اما استاندادرد دستورات آشنا نیستم اگر کسی اطلاعاتی دارد ممنون میشم که کمکم کنید..

barnamenevisjavan
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 19:20 عصر
باید اگر اشتباه نکنم روی آی سی پروگرم کنید که با سی یا سی++ باید کار کنید روش
مشابه همین من روی رسیور های ماهواره کار کردم کمی و به نتیجه ای هم نرسیدم از مسئولین شرکت کره ای آیکلاس در موردش پرسیدم گفتن که با سی++ برنامش رو مینویسن

darknes666
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 19:26 عصر
سی و سی ++ و asm x86 مخصوص ارتباط با سخت افزار هستن.
از این ها میتونی استفاده کنی.

سارا_1372
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 21:17 عصر
دوستان من مشکلی با پروگرام کردن میکرو ها ندارم با هر زبانی که باشه ... اما من می خوام برای این گیرنده های یو اس بی موجود در بازار ایران(dvb-t) یک نرم افزار کاربردی بنویسم مثلا یه چیزی مثل blaze رو... مشکل این هست که نمی دونم چی باید بفرستم مثلا برای اینکه جستجو رو انجام بده باید یک دستوری رو به یک پورت بفرستم .. اما سوالم اینجاست که باید چه دستور هایی رو برای این کار بفرستم ... یعنی باید با سازندگان این دستگاه ها وارد صحبت بشم... از نظر زبان مشکلی ندارم ..

darknes666
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 21:19 عصر
خوب اگر زبان اسمبلی و طرز کار با پورت هارو بلد باشین این کار عملی هست.
از طرفی تو رباتیک هم یه همچین کارایی میکنن.
یعنی با سخت افزار ارتباط برقرار میکنن.

مثلا ما تو اسمبلی برای چاپگر از سرویس های دستور وقفه ی INT 17H استفاده می کنیم.

barnamenevisjavan
جمعه 24 خرداد 1392, 08:44 صبح
اگر با سازنده ها وارد گفتگو بشید چیزی دستگیرتون نمیشه چون هیچ اطلاعاتی رو نمیدن و میگن محرمانه هستش
یه کاری میتونید بکنید این دستگاه ها و رسیور ها با ارائه پچ از طرف شرکت سازنده میتونن ارتقا پیدا بکنن اگر شما بتونی این فایل پچ رو دیکد کنی دیگه همه چیرو میتونی متوجه بشی!
درحال حاظر این کار رو فقط با HexEditor انجام میدن که کار آسونی نیست
برای مثال میتونید پچ یکی از رسیور هارو از ادرس زیر دریافت کنید
http://4forum.iclasscenter.net/showthread.php?t=62

سارا_1372
جمعه 24 خرداد 1392, 09:21 صبح
ممنون حالا ببینم چیکار میتونم بکنم خبرش رو به شما میدم

خودم هم فکر می کنم همه چیز نیاز دارم داخل درایور های این گیرنده های دیجیتال یا آپدیتهای این درایور ها باشه ...

سارا_1372
جمعه 24 خرداد 1392, 09:25 صبح
یک سوال دیگه آیا نرم افزار هست که بقولی بتونه روی پورت عمل spy رو انجام بده و هر اطلاعاتی که روی پورت ها ارسال میشه رو به قاپه...

barnamenevisjavan
جمعه 24 خرداد 1392, 09:43 صبح
فک نکنم بتونه بقاپه ولی میتونید یه برنامه مونیتورینگ بنویسید که روی اون پورت گوش بده و ببینه چه کارهایی میکنه

gholami146
جمعه 24 خرداد 1392, 10:04 صبح
برای کنترل پورت های سریال و یو اس بی برنامه هایی وجود دارد در نت سرچ کنید پیدا می کنید

سارا_1372
جمعه 24 خرداد 1392, 12:59 عصر
سلام من با نرم افزار USB Monitor Pro 2.7 دارم کار می کنم تا ببینم به کجا می رسم..