PDA

View Full Version : سوال: کسی میدونه ایراد این کد چیه ؟؟

Saeed0beeaS
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 23:59 عصر
من دارم Ado.Net یاد میگیرم،،تو فیلمی که دارم میبینم با این کد اطلاعات وارد جدول دیتا بیس میشه ولی نمیشه ،،نمیدونم ایرادم کجاست !

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Data.SqlClient;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace WindowsFormsApplication1
{
public partial class Form1 : Form
{
SqlConnection my_cn = new SqlConnection("server=(local);database=STUDENT;Integrated Security=True");
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
txtCode.Focus();
my_cn.Open();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (radioButton1.Checked)
{
SqlCommand my_cm = new SqlCommand("insert into person(code_person,name,family,bed) values ('" + Int32.Parse(txtCode.Text) + "','" + txtName.Text + "','" + txtFamily.Text + "','" + Int32.Parse(maskedTextBox1.Text) + "'", my_cn);
my_cm.BeginExecuteNonQuery();
}
else
{
SqlCommand my_cm = new SqlCommand("insert into person(code_person,name,family,best) values ('" + Int32.Parse(txtCode.Text) + "','" + txtName.Text + "','" + txtFamily.Text + "','" + Int32.Parse(maskedTextBox1.Text) + "'", my_cn);
my_cm.BeginExecuteNonQuery();
}
}

noroozifar
جمعه 24 خرداد 1392, 00:15 صبح
لااقل خطای که میده میگذاشتی تا ببینم چیه خطاش ؟

Saeed0beeaS
جمعه 24 خرداد 1392, 00:47 صبح
لااقل خطای که میده میگذاشتی تا ببینم چیه خطاش ؟
خطایی نمیده ،،، اجراکه میکنم بعد میرم جدول دیتا بیس و میبینم تغییری نمیکنه.

khokhan
جمعه 24 خرداد 1392, 01:14 صبح
خطایی نمیده ،،، اجراکه میکنم بعد میرم جدول دیتا بیس و میبینم تغییری نمیکنه.
بفرما عزیز درست شد

خطا که زیاد داشت من فقط توصیه ام اینه که از پارامتر ها در ثبت وویرایش استفاده کنین:لبخند:
در ضمن نیازی به اتک کردن بانک نیست
و ضمیمه پروژه می باشد

Saeed0beeaS
جمعه 24 خرداد 1392, 12:32 عصر
بفرما عزیز درست شد

خطا که زیاد داشت من فقط توصیه ام اینه که از پارامتر ها در ثبت وویرایش استفاده کنین:لبخند:
در ضمن نیازی به اتک کردن بانک نیست
و ضمیمه پروژه می باشد

ممنون دوست عزیز ،،،
فقط من وقتی اجراش کردم این خطارو گفت:
105534

البته فکر نکم این ایراد از برنامه شما باشه ،،،من یه کاری و درست انجام نمیدم فکر کنم،،،،،اگه کمکم کنی ممنون میشم .

khokhan
جمعه 24 خرداد 1392, 12:53 عصر
ممنون دوست عزیز ،،،
فقط من وقتی اجراش کردم این خطارو گفت:
105534

البته فکر نکم این ایراد از برنامه شما باشه ،،،من یه کاری و درست انجام نمیدم فکر کنم،،،،،اگه کمکم کنی ممنون میشم .

کدام ورژن sql روی سیستمتون نصب هستش ؟

من فیلدهاتونو توی sql 2008 باز نویسی کردم

اگه دیدین حل نشد یه رشته اتصال از طریق ویزارد به بانک داخل پوشه debug پروژه بزن وامتحان کن ببین می شناسه یانه

اگه اتصال انجام شد رشته اتصال رو از پراپرتی منوی ویزارد کپی بکن وبذارش جای رشته اتصالی که من توی فرم گذاشتم

davidrobert
جمعه 24 خرداد 1392, 12:53 عصر
برادر شما ادرس لینک شدن به دیتابیس رو باید درست بدید تا باز بیشه برای اینکه ادرس درست بدید باید از بالا منو Data روی گذینه Add New Data Source .. fvبرو و database رو انتخاب کن و next بزن DataSet رو انتخاب کن. و next رو بزن و در ین صفحه به دیتابیس وصل شو اگه قبلاً وصل بودی که هیچی اسم دیتابیس رو انتخب کن و ادرس که به دیتابیس ساخته شده در connection string رو کپی کن و در connectionstring بده کد کپی شده رو تا به دیتابیس وصل بیشی با برنامه.

ali_md110
جمعه 24 خرداد 1392, 14:19 عصر
این خطا ممکنه به دلیل غیرفعال بودن اسکیول سرور باشه
یا کانکشکن استرینگ اشکال داره اون رو تصحیح کنید
بخش User Instance رو از True به False تغییر بدید

Saeed0beeaS
جمعه 24 خرداد 1392, 15:48 عصر
کدام ورژن sql روی سیستمتون نصب هستش ؟

من فیلدهاتونو توی sql 2008 باز نویسی کردم

اگه دیدین حل نشد یه رشته اتصال از طریق ویزارد به بانک داخل پوشه debug پروژه بزن وامتحان کن ببین می شناسه یانه

اگه اتصال انجام شد رشته اتصال رو از پراپرتی منوی ویزارد کپی بکن وبذارش جای رشته اتصالی که من توی فرم گذاشتم

مال منم 2008 ،،
این کاری که گفتید و انجام دادم ،،ساخت کانکشن اینا ،،،درست شد ،،حالا برنامه شما اجرا میشه :لبخندساده:
فقط یه چیزی ...مشکل اصلی من هنوز حل نشده ،،،برنامه شما با برنامه من یخورده فرق داره،،،توی اون فیلم اموزشی که من دارم میبینم اول یه فایل Student.ssms تو sql ساختیم،بعد جدول ایناشو طراحی کردیم،حالا این برنامه اون جدول دستکاری میکنه،،،یعنی من تو برنامم student.mdf ندارم،،،، حالا بعد اجرای برنامه من میرم اون جدول تو sql چک میکنم ولی تغییری نمیکنه،نمیدونم چرا :گیج:
شما میدونید ایرادش چی میتونه باشه ؟؟ من الان تازه دارم یاد میگیرم،اصلا این مدل به دردم میخوره یا اصلش این کاری که شما میکنید ،ساخت student.mdf داخل خود برنامه یا اینا فرقی ندارن ؟؟

Saeed0beeaS
جمعه 24 خرداد 1392, 15:50 عصر
این خطا ممکنه به دلیل غیرفعال بودن اسکیول سرور باشه
یا کانکشکن استرینگ اشکال داره اون رو تصحیح کنید
بخش User Instance رو از True به False تغییر بدید

ممنون دوست عزیز.

Saeed0beeaS
جمعه 24 خرداد 1392, 15:51 عصر
برادر شما ادرس لینک شدن به دیتابیس رو باید درست بدید تا باز بیشه برای اینکه ادرس درست بدید باید از بالا منو Data روی گذینه Add New Data Source .. fvبرو و database رو انتخاب کن و next بزن DataSet رو انتخاب کن. و next رو بزن و در ین صفحه به دیتابیس وصل شو اگه قبلاً وصل بودی که هیچی اسم دیتابیس رو انتخب کن و ادرس که به دیتابیس ساخته شده در connection string رو کپی کن و در connectionstring بده کد کپی شده رو تا به دیتابیس وصل بیشی با برنامه.

ممنون دوست عزیز.