PDA

View Full Version : سوال: محیط دیزاین برای php

bftarane
جمعه 24 خرداد 1392, 22:30 عصر
سلام.
برای کار با php آیا برنامه ای وجود داره که کنترلها (مثلاً لیبل) رو بتونیم با درگ کردن یا دابل کلیک روی صفحه بندازیم؟
محیط دریم ویور رو که نگاه کردم همچین امکاناتی داره ولی به نظرم رسید خیلی کامل نیست. مثلاً در asp.net کنترل چک باکس لیست وجود داره ولی در دریم ویور همچین چیزی ندیدم.
آیا نرم افزار بهتری برای این کار وجود داره؟
من تازه wamp رو نصب کردم و با دریم ویور ارتباطش دادم ولی می خوام از همین اول کار بهترین روش رو بدونم. ممنون.

arta.nasiri
جمعه 24 خرداد 1392, 23:03 عصر
سلام

شما دنبال نرم افزارهایی باشید که خروجی html بهتون میدن. یا اگه css و html بلدین با Notepad هم میتونید طراحی کنید.

ولی اگه میخواهید مثل vs کنترل ها رو درگ کنید و روی صفحه بندازید از همون vs استفاده کنید ولی با این تفاوت که روی HTML Form کار کنید چون با هر نرم افزاری که طراحی کنید در نهایت به کد HTML نیاز دارید و نرم افزار مهم نیست که با کدومش طراحی کردید

Unique
جمعه 24 خرداد 1392, 23:05 عصر
ببینید فلسه php و asp .net به کلی با هم فرق دارند و php چیزی هب نام کنترل سمت سرور و این چزا نداره ! توی php میشه از کلاس هایی استفاه کرد که مثلا یک grid را از روی یک آرایه برای شما اتوماتیک ایجاد میکنه و همینطور کلاس برای کار های دگه اما به صورت ذاتی شما باید از element های خود html استفاده کنید ! اگه از فلسفه اسکریپت نویسی و کد های ماکارونی مطلع نیستید کمی براتون مشکل به نظر میرسه اما asp .net هم اصلیتش همین element های html هست ولی اومده راحت ترش کرده.

توی php هم framework هایی وجود دارند که ساختاری شبیه asp .net را فراهم میکنند و نزدیکترینشون تا اونجا که بنده میدونه Prado (http://www.pradosoft.com/) هستش.

در مورد Dream Weaver هم اشتباه نشه که یک نرم افزار برای طراحی صفحات وب هست تا یک IDE برای برنامه نویسان php و دیگر زبان ها. برای php میتونید از Zend Studion و Eclipse و Rapid PHP و PHP Ed و خیلی نرم افزار های دیگه استفاده کنید.

Veteran
جمعه 24 خرداد 1392, 23:05 عصر
عشقش همون نوشتنشه :لبخند:
ولی خوب میتونید از فرم ساز ها استفاده کنید.
توی دریم ویور هم همه چیز هست
کلا اگه میخواید همش به صورت wizard کار کنید برید همون ASP.net رو یاد بگیرید

Bojbaj
شنبه 25 خرداد 1392, 12:09 عصر
نظر شخصی :
به عنوان ادیتور برای طراحی بهترین گزینه هست. ( IDE نیست ) و در بهترین حالت با ارتباط با PHP یه سری کد های سمپل مثل برقراری ارتباط با دیتابیس و اینا میده ولی زیاد کامل نیست.
به عنوان IDE برای PHP من NetBeans رو انتخاب میکنم . ( مخصوصا اونایی که با فرمورک ها یا CMS ها کار میکنن )