PDA

View Full Version : چقدر میتوان به gtmetrix اطمینان کرد؟

maktab
شنبه 25 خرداد 1392, 02:44 صبح
نمیدونم واقعا سرعت asp.net تا این حد پایینه یا سایت gtmetrix اینقدر قابل اعتماد نیست! من قبلا سایتی طراحی کرده بودم که gtmetrix از نوع طراحی من زیاد اشکال نگرفته بود بلکه اشکالات اصلی را از کدهای جاوااسکریپتی که برای کنترل لاگین و... خود به خود توسط asp.net زمان اجرا فراخوانی میشد گرفت!! منم برای اطلاعات بیشتر اومدم و سایت پیش فرض asp.net - My ASP.NET Application را اپلود کردم. همانطور که میدانید این سایت چیز خاصی نداره و بصورت پیش فرض توسط ویژوال ساخته میشه (سایت نمونه). حالا از همین سایت و از قسمت صفحه لاگین آن گزارش گرفتم و چنین اطلاعاتی داد:

Page Speed Grade:
(47%)

YSlow Grade:
(90%)

و از کدهای جاوایی که ویژوال برای کنترل لاگین فراخوانی کرده بود اشکال های زیادی گرفته مانند:
Remove query strings from static resources
Specify a Vary: Accept-Encoding header
Defer parsing of JavaScript
و...

خب حالا با این اوصاف و دسترسی نداشتن به این کدهای جاوا باید چکار کرد؟ اصلا میشه به اطلاعات سایت gtmetrix که خیلی هم محبوب هست اعتماد کرد؟ مطمئنا باید بشه! پس راه حل چیه؟

maktab
شنبه 25 خرداد 1392, 02:58 صبح
الان رفتم و از برخی نمونه کارهای یکی از شرکت های معروف که با asp.net طراحی میکنه (اسمش بماند) را با gtmetrix گزارش گرفتم و اطلاعات عجیبی به من داد!! سرعت خیلی از آنها نزدیک 50 / 60 بود!! یعنی به این چیزها اهمیت نمیدن یا سایت gtmetrix اینقدر مطمئن نیست یا من زیاد وسواس دارم :گیج:

imanasp
شنبه 25 خرداد 1392, 07:07 صبح
http://gtmetrix.com/reports/laleabbasi.com/GL0GIIAG

این یکی از سایتهایی است که بنده نوشتم نکته جالب اینجاست که وقتی از حجم عکس های اسلایدر کم کردم رتبش از 88 به 85 تنزل پیدا کرد. از تو سایتهای بانکداری هم فقط بانک صادرات و اقتصاد نوین در اینجا رتبه خوبی دارن و بقیه جالب نیستن