PDA

View Full Version : سوال: فارسی نویسی اعداد در ویژوال بیسیک

arash ka
یک شنبه 26 خرداد 1392, 09:02 صبح
سلام بر اساتید
من می خواستم بپرسم چطوری میشه تو vb اعداد فاسی تاپ کرد و همون اعداد رو تو دیتابیس ذخیره کرد که موقع خواندن از دیتابیس هم اعداد فارسی باشند؟
سیستم کامپیوترم رو فارسی تنظیم شده ولی بجای اعداد فارسی ؟ می ذاره!!
ممنون میشم اگه کمک کنید.....

siyn71
یک شنبه 26 خرداد 1392, 09:38 صبح
سلام..این مشکلات علامت سوال همه برمیگرده به بد نصب بودن زبان فارسی رو ویندوز هاتون..یا اگه باز هم نتونستین درست کنین ورژن ویندوزتونو عوض کنین انشاالله حل میشه.

arash ka
یک شنبه 26 خرداد 1392, 09:59 صبح
من رو ویندوز های دیگه هم امتحان کردم تا یک حرف فارسی کنارش نباشه اعدادو فارسی نمیزنه!!
منم ی فیلد تو برنامم هست که کده و فقط عدد هست واسه همین به مشکل می خورم!!
راه دیگه ای نیست؟؟

SlowCode
یک شنبه 26 خرداد 1392, 10:31 صبح
این مشکل برمیگرده به تنظیمات زبان ویندوز.
شما از control panel -> Region & Language -> format رو روی persian تنظیم کن. اگه درست نشد Use additional settings رو بزن بعد Use native digits رو عوض کن.

vbhamed
یک شنبه 26 خرداد 1392, 11:09 صبح
سلام
اين كه تا كنارش حرف فارسي نباشه عدد هم فارسي نميشه به خاطر اينه كه خاصيت RightToLeft برابر True نيست
البته از تنظيمات ويندوز هم ميشه اعداد رو فارسي كرد ولي ديگه همه جا فارسي ميشه و هيچ جا انگليسي نيست
يك راه نامتعارف ديگه هم داره، با يك نرم افزار ويرايشگر فونت، اعداد فارسي رو جاي اعداد انگليسي بزاريد، البته با اين كار فقط بايد از فونتهاي خودتون استفاده كنيد

arash ka
یک شنبه 26 خرداد 1392, 11:25 صبح
این مشکل برمیگرده به تنظیمات زبان ویندوز.
شما از control panel -> Region & Language -> format رو روی persian تنظیم کن. اگه درست نشد Use additional settings رو بزن بعد Use native digits رو عوض کن.

دوست عزیز دستت درد نکنه...
درست شد
روی national که گذاشتم درست شد.
ممنون