PDA

View Full Version : مشکل کد جاوا اسکریپت در مسترپیج

pedram_ns
یک شنبه 26 خرداد 1392, 13:11 عصر
با سلام
من برای فیلد جستجو با جاوا اسکریپت عبارت جستجو رو در فیلد قرار میدم و هنگامی که کاربر روی فیلد کلیک میکنه اون عبارت رو خالی میکنم

onFocus="if(this.value == 'جستجو ...') {this.value = '';}" onBlur="if (this.value == '') {this.value = 'جستجو ...';}"

وقتی این کد رو در یک فایل js قرار میدم عبارت "جستجو" رو بصورت اینکدینگ قرار نمیده یعنی علامت سئوال در فیلد درج میشه.

مشکل دوم اینه که در مستجر پیج کار نمیکنه. میدونم که ای دی یک کنترل در مستجر پیج تغییر میکنه میخوام بدونم با چه کدی در مستجر پیج میتونم کار کنم که ای دی درست رو دریافت کنه.

function hide {
if(document.getElementById('textbox1').value == 'جستجو ...') {document.getElementById('textbox1').value = '';}
}

function show {
if (document.getElementById('textbox1').value == '') {document.getElementById('textbox1').value = 'جستجو ...';}
}

ali9698
یک شنبه 26 خرداد 1392, 15:33 عصر
در مورد سوال اول: شما کد رو توی notepad بنویس و هنگام save کردن گزینه encoding رو روی UTF8 قرار بده.
در ضمن کل این کاری که میخوای انجام بدی با اضافه کردن PlaceHolder به textbox ها قابل انجامه. البته روی مرورگرهای قدیمی فکر کنم جواب نمیده

<asp:TextBox ID="txt_name" runat="server" PlaceHolder="نام و نام خانوادگی"></asp:TextBox>

pedram_ns
یک شنبه 26 خرداد 1392, 17:17 عصر
ممنون ولی ترجیح میدم با جاوا اسکریپت این کار رو انجام بدم. لطفا اگر کسی کد مربوط به این کار رو داره راهنمایی کنه.

mehrtash3000
دوشنبه 27 خرداد 1392, 01:55 صبح
با jquery و کار کن و برای پیدا کردن یک کنترل از class استفاده کن نه نام ، چون نام کنترل همونطور که خودت متوجه شدی مشکل سازه

forestasphalt
دوشنبه 27 خرداد 1392, 09:18 صبح
<input value="Search..." id="SearchText" style="color:GrayText" onfocus="javascript:this.value=''" onblur="javascript: if(this.value==''){this.value='Search...';}" />