PDA

View Full Version : راهنمایی برای شروع کار

darnel90
یک شنبه 26 خرداد 1392, 15:23 عصر
با سلام
من برنامه نویس سی شارپ هستم که میخوام برای کار اقدام کنم.نمیدونم در اولین برخورد قراره چه اتفاقی بیافته .کسی رو هم سراغ ندارم.گفتم بیام اینجا که همه برنامه نویس هستن.
منو راهنمایی کنید وقتی میرم تا تو شرکتی مصاحبه کنم برا استخدام باید چیکار کنم؟چه چیزهایی رو خوبه که بلد باشم؟اگه تست بگیرن اصولا چه چیزهایی رو تست میگیرن؟

کمکم کنید خیلی اضطراب دارم.

باتشکر

پ.ن:لطفا تایپک رو پاک نکنید چون من تبلیغات که نکردم پیدا کردن شغل برای هر برنامه نویسی مشکلات خودش رو داره بهتره تجربه های همدیگر و بهم منتقل کنیم.

alias136790
یک شنبه 26 خرداد 1392, 19:43 عصر
راستش تو نت من دیدم فقط رزومه میخوان و همینطور میپرسن چقدر حقوق میخوای.

alexmcse
یک شنبه 26 خرداد 1392, 20:16 عصر
چقدر از برنامه نویسی میدانید ؟
پروژهای که انجام دادهاید را به مصاحبه کنندگان معرفی کنید

darnel90
یک شنبه 26 خرداد 1392, 23:56 عصر
چقدر از برنامه نویسی میدانید ؟
پروژهای که انجام دادهاید را به مصاحبه کنندگان معرفی کنید
من تمام پروژه های دانشگاهیم رو با سی شارپ کار کردم .جدیدا هم asp.net َروشروع کرده ام .برنامه نویسیم خوب هست.برنامه هایی با الگوریتم های ژنتیک رو هم کار کردم.فقط با محیط کار هیچ آشنایی ندارم

drsina
دوشنبه 27 خرداد 1392, 00:15 صبح
داداش اگه دیتابیس رو مثلا SQL بلد نیستی اول اونو یاد بگیر تا بتونی یه نرم افزار کامل طراحی کنی !!!
تست هاشون فکر نمی کنم زیاذ سخت باشه ، حتما موفق میشی , ولی یه چیزی رو خیلی دوستانه بهت بگم تو شرکت به جایی نمی رسی !!! یا برای خودت کار کن یا دنبال کارایی که مربوطن به برنامه نویسی برو !
آیندش بهتره ... :افسرده:

mehrtash3000
دوشنبه 27 خرداد 1392, 01:12 صبح
زنده باد . بهترین راه نمایی

darnel90
دوشنبه 27 خرداد 1392, 17:59 عصر
داداش اگه دیتابیس رو مثلا SQL بلد نیستی اول اونو یاد بگیر تا بتونی یه نرم افزار کامل طراحی کنی !!!
تست هاشون فکر نمی کنم زیاذ سخت باشه ، حتما موفق میشی , ولی یه چیزی رو خیلی دوستانه بهت بگم تو شرکت به جایی نمی رسی !!! یا برای خودت کار کن یا دنبال کارایی که مربوطن به برنامه نویسی برو !
با دیتا بیس مشکلی ندارم باهاش کار کردم و بلدم
از راهنماییتون ممنونم.ولی کاش با یک نمونه میگفتید که چه تست هایی مثلا میگیرن :ناراحت: احتمالا هفته بعد برم برای چند تا شرکت تست بدم خیلی مضطرب هستم مثه اینکه امتحان داشته باشم!!

mammad_asir
دوشنبه 27 خرداد 1392, 18:10 عصر
شرکت هایی که افراد با توانایی معمولی تو تهران میگیرن کجا ها هستن؟

drsina
دوشنبه 27 خرداد 1392, 20:26 عصر
با دیتا بیس مشکلی ندارم باهاش کار کردم و بلدم
از راهنماییتون ممنونم.ولی کاش با یک نمونه میگفتید که چه تست هایی مثلا میگیرن :ناراحت: احتمالا هفته بعد برم برای چند تا شرکت تست بدم خیلی مضطرب هستم مثه اینکه امتحان داشته باشم!!

چیز خاصی نمیگن ، من چندتا جا رفتم ؛ معمولا تو مصاحبه سوال تخصصی نمی پرسن ، اگه هم چیزی پرسیدن یه چند تا اصطلاح محیرالعقول بگو ، تا یارو متحول شه ! :لبخند:

تو شرکت ما درمورد اینکه انگیزت چیه ، نماز می خونی یا نه ، چرا برنامه نویسی رو شروع کردی و چیزایی تو این مایه ها پرسیدن که هیچ کدوم جنبه برنامه نویسی نداشت . :اشتباه:

داداش راستش مصاحبه چرت و پرت اگه کسی رو داری پارتیت بشه کارت خیلی زودتر حل میشه !!!! :افسرده:

darnel90
دوشنبه 27 خرداد 1392, 22:32 عصر
چیز خاصی نمیگن ، من چندتا جا رفتم ؛ معمولا تو مصاحبه سوال تخصصی نمی پرسن ، اگه هم چیزی پرسیدن یه چند تا اصطلاح محیرالعقول بگو ، تا یارو متحول شه ! :لبخند:

تو شرکت ما درمورد اینکه انگیزت چیه ، نماز می خونی یا نه ، چرا برنامه نویسی رو شروع کردی و چیزایی تو این مایه ها پرسیدن که هیچ کدوم جنبه برنامه نویسی نداشت . :اشتباه:

داداش راستش مصاحبه چرت و پرت اگه کسی رو داری پارتیت بشه کارت خیلی زودتر حل میشه !!!! :افسرده:
چه سوالاتی!!!

drsina
دوشنبه 27 خرداد 1392, 22:41 عصر
چیز خاصی نیست , خیلی نگران نباش بیشتر رو مبانی پایه برو
مثلا یارو به من گفت مفهوم Encapsulation رو توضیح بده
بعد گفت Override چیه !
گفت از Solution Explorer چه استفاده ای میشه .
آخرش هم گفت با فرم برا من یه نرم افزار مثلا آلبوم عکس درست کن /

بعدش یه چیزی براش درست کردم و در حین کار چندتا سوال پرسید , مثلا چرا این کد رو نوشتی و این قسمت به چه دردی می خوره !

darnel90
سه شنبه 28 خرداد 1392, 10:43 صبح
چیز خاصی نیست , خیلی نگران نباش بیشتر رو مبانی پایه برو
مثلا یارو به من گفت مفهوم Encapsulation رو توضیح بده
بعد گفت Override چیه !
گفت از Solution Explorer چه استفاده ای میشه .
آخرش هم گفت با فرم برا من یه نرم افزار مثلا آلبوم عکس درست کن /

بعدش یه چیزی براش درست کردم و در حین کار چندتا سوال پرسید , مثلا چرا این کد رو نوشتی و این قسمت به چه دردی می خوره !
دستت درد نکنه ،حالا کمی بهتر شد حالم :لبخند:

sadaf_
سه شنبه 28 خرداد 1392, 11:41 صبح
ولی یه چیزی رو خیلی دوستانه بهت بگم تو شرکت به جایی نمی رسی !!! یا برای خودت کار کن یا دنبال کارایی که مربوطن به برنامه نویسی برو !
این راهنماییت یعنی آخرش
واقعا خوشم اومد
می شه مثالی برای این حرفتون بزنید؟
مثلا چه کارایی؟
دنبال کارایی که مربوطن به برنامه نویسی برو !