PDA

View Full Version : سوال: ازکار افتادن jquery slider با افزودن lightBoxبه همان صفحه

monika
یک شنبه 26 خرداد 1392, 15:34 عصر
با سلام
من در محیط asp.netکار میکنم.به مستر پیجم easy jquery slider اضافه کردم .حالا میخوام به یکی از صفحاتم که از مستر پیج انشعاب گرفته یه light boxاضافه کنم واسه تصاویرم ولی موقع افزودن light boxدیگه easy slider کار نمیکه یا بالعکس مشکل چی میتونه باشه
در ضمن این رو هم بگم من در مبحث jquery مبتدی هستم

saeed_sho
یک شنبه 26 خرداد 1392, 18:45 عصر
باسلام
احتمال داره کتابخاخه هایی که برای جی کوئری استفاده میکنید با هم تداخل داشته باشن

monika
دوشنبه 27 خرداد 1392, 11:26 صبح
باید چیکارکنم مشکل حل شه؟

saeed_sho
دوشنبه 27 خرداد 1392, 17:43 عصر
باید چیکارکنم مشکل حل شه؟
یا اسلایدرو عوض کنید یا light box

monika
سه شنبه 28 خرداد 1392, 15:40 عصر
آخه فقط ختم به اسلایدر و یاlight boxنمیشه.بطورکلی تویک صفحه وقتی 2تا jquery مختلفف قرارمیدم یکیشون یا هردوازکار میفته

meghdadhadidi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 17:11 عصر
درسته، وقتی دو کتابخانه در یک صفحه استفاده میشه، ممکنه تداخل بین کتابخانه ها به وجود بیاد، برای همین در جی کوئری از روشی استفاده میشه به نام jQuery.noConflict()
که بعد از فراخوانی این تابع، باید به جای استفاده از $ در ابتدای سلکتورها، از کلمه jQuery استفاده کرد، به طور مثال:
به جای $('.class') باید از jQuery('.class') استفاده شود
احتمالا در یکی از فایلهای کتابخانه های استفاده شده توسط شما (اسلایدر و یا لایت باکس) از jQuery.noConflict استفاده شده. در فایلهای مربوط به این کتابخانه ها به دنبال این تابع بگردید و خط مربوط به اون رو حذف کنید. به احتمال زیاد مشکل رفع خواهد شد
قبل از انجام هر کاری یه بک آپ از کل پروژه داشته باشید که به مشکلی برنخورید
موفق باشید

monika
سه شنبه 11 تیر 1392, 09:11 صبح
دوست عزیز من اینکارو کردم بازم نشد
شما سمپلی از یک صفحه htmlندارین که easy slider همراه lightbox تو اون صفحه بکار برده شده باشه؟

Progman.ir
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:02 عصر
منم همین مشکل رو دارم.کاش یکی یه سمپل داشت که مشکلات تداخل رو حل میکرد.این تداخل jquery ها و mootools ها کشت مارا !!!