PDA

View Full Version : ajax در asp.net

rezaee2
دوشنبه 27 خرداد 1392, 11:41 صبح
سلام

دوستان عزیز به کمکتون نیاز دارم

برای پروژه ای که تقریبا سنگین هم هست شک دارم که آیا ajax در اون استفاده کنم. چون تاحالا ajax کار نکردم

1- نظرتون چی هست آیا یادگیریش زمانبره و باعث کند پیش رفتن پروژه میشه؟ چون یکمی باید کار رو سریع پیش ببرم. آیا بیخیالش بشم یا اینکه میشه زود یادش گرفت؟

2- منبعی که بتونم ازش استفاده کنم که سریع اطلاعات مورد نیازم رو بدست بیارم میتونید بهم معرفی کنید؟ (مثلا دیدید که توی آموزشهای برنامه نویسی از تاریخچه اون زبان تا حجم هر متغییر... و حلقه ها و... خودشون رو با مقدمات خفه میکنن... میخوام اگه میشه اینطور نباشه)

تشکر از وقتتون

parvizwpf
دوشنبه 27 خرداد 1392, 12:23 عصر
اصلا باید ببینید فلسفه ایجکس تو پروژه شما بکار میاد یا نه. بعد با سرچی کوچیک و دیدن یه مثال خودتون قضیه رو میگیرید.

maryammashkani
دوشنبه 27 خرداد 1392, 22:50 عصر
یاد گرفتنش خیلی سخت نیست. من یه داکیومنت آموزش ajax نوشتم، البته برای اطلاعات خودم. اگه مایل باشین براتون ایمیل میکنم. آخه نمیدونم چه جوری باید توی اینجا آپلودش کنم

rezaee2
سه شنبه 28 خرداد 1392, 08:00 صبح
دوست عزیز چون پروژه من بصورت شبکه ای قطعا اجرا میشه و مسیر ارتباط از طریق اینترنت هست و اینکه سرعت لود شدن اهمیت داره از این نظر که فرم ها دائما برای هر ثبت نخواد دوباره رفرش بشه و چرخش الکی دیتای اینترفیس بوجود نیاد اگه درست اجرا بشه فک میکنم بهتر باشه که استفاده بشه...

یاد گرفتنش خیلی سخت نیست. من یه داکیومنت آموزش ajax نوشتم، البته برای اطلاعات خودم. اگه مایل باشین براتون ایمیل میکنم. آخه نمیدونم چه جوری باید توی اینجا آپلودش کنم
دوست عزیز اگه لطف کنی و برام ارسال کنی خیلی ممنون میشم...
navid_rz83@yahoo.com