PDA

View Full Version : سوال: ایجاد امنیت در تصاویر

jionelmessi
دوشنبه 27 خرداد 1392, 14:48 عصر
با سلام من تو سایتم این امکان ایحاد کردم که کاربران می تونن البوم بساطن برای خودشونو و توش عکس اپلود کنن بعدا اون عکسو به اشتراک بزارن من می خواستم ببینم راهی است که اگه کسی دستی ادرس این عمس هارو زد وا نشه ولی تو یه تگ img قرار بدم نشون بده یه جور که کاربران نتونن به عکس کسایی که دسترسی نباید داشته باشن دسترسی پیدا کنن ممنون از لطف همه.....

فرزند کوروش
دوشنبه 27 خرداد 1392, 18:28 عصر
باید عکسها رو از دیتابیس بخونی و بر اساس id ادرس عکسو از دیتابیس استخراج کنی

mamali-mohammad
دوشنبه 27 خرداد 1392, 18:31 عصر
دسترسی به پوشه اپلود ببند

jionelmessi
دوشنبه 27 خرداد 1392, 18:46 عصر
ممنون از پاسخ هاتون اقای فرزید عکس بخوام تو دیتابیس ذخیره کنم قضای n مگابایتی میخواد برای ذهیره سازی من ادرس عکسامو ذخیره کردم بعد از دیتابیس میخونم تو src تگ image می ذارم ولی مثلا یکی دسترسی به البوماشو محدود کرده اما من با تفییر src یک تگ می تونم عکسای اونم ببینم میخوام دسترسی نداشته باشه کسی تویه فاروم استک اور فلو خوندم با htacsses یشه دستورشم اینه deny from all alow from ip من الان رو هاست مخلیم ای پیو که میزنم 127.0.0.1 نه می ذاره کسی دسترسی داشته باشه نه عمسارو نشون میده اگه میتونین لطفا راهنمایی کنین

jionelmessi
دوشنبه 27 خرداد 1392, 19:13 عصر
کسی نیس واقعا جواب بتونه بده؟ واقعا گیرم کمک کنید لطفااااااا

mamali-mohammad
دوشنبه 27 خرداد 1392, 20:50 عصر
از header استفاده کن

soroush.r70
سه شنبه 28 خرداد 1392, 08:51 صبح
این کد با نام index.php ذخیره کن و بذار تو تمام پوشه های سایتت جله

<?php
if (stristr(htmlentities($_SERVER["PHP_SELF"]), "index.php")) {
Header("Location: ../index.php");
die();
}
?>

AbiriAmir
سه شنبه 28 خرداد 1392, 15:30 عصر
نه راهی نداره به این صورت. ( اگر دوستان اصرار دارن که راهی هست تا دلیل وجود نداشتن راه رو هم توضیح بدم! )

تنها راهش اینه که شما 1 فایل php بسازید که اون فایل بیاد عکس رو بخونه و نمایش بده.
به این صورت که آدرس عکس شما مثلا به جای site.com/images/image1.png میشه site.com/images.php?id=1 یا site.com/images.php?image=image1.png
که ابتدا در فایل images.php شما دسترسی کاربر رو چک میکنید و اگر دسترسی وجود داشت اون عکس رو نشون میدید.

راه حل رو که متوجه شدید برای کد های بخش های مختلفش میتونید توی اینترنت سرچ کنید که نمونه کد فراوونه.

فقط مشکلش اینه که بار به سرور تحمیل میکنه.

بعدش هم میتونید عکس ها رو در 1 فولدر خارج از public_html قرار بدید که خیالتون هم راحت باشه هیچ راه دسترسی بجز اون صفحه php نیست و یا این که از طریق پرمیشن دسترسی رو محدود کنید.

موفق باشید

abbas_ali
سه شنبه 28 خرداد 1392, 18:00 عصر
سلام،
عکس رو باید کلا access رو روش ببندی و کلا عکسها رو از یه فایل php بخونی که محتوای عکس رو file_get_contents کنی و بعدش header عکس به browser ارسال کنی که نمایش داده بشی و توی اون فایل php دسترسی تعریف کنی.
موفق باشی :)

jionelmessi
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 21:16 عصر
من سیستمم جامعه مجازیو میدونید که تراکنش توش بالاس همشو تا الان با ای جکس نوشتم و جیسونو. این حرفا جالا این راه که می گید بره از فایل php بخونرو متو جه شدم اما سرعتو نمیاره پایین زیاد یا ائون مورد که میگین باید سطج دسترسی ببنیدیم به این شکل میشه که مثلا اگه طرف امد ادرس دستی تو ادرس بار نوشت نشون نده ولی تو تگ hmg من نشود بده این جوری میشه اگه دسترسیو ببندم؟

و د ر اخر اقای عباس علی یکم راجب روشت توضیح میدی این تابع چیکار میکنه چجوریاس کلا
واقعا از همتون ممنوم که جواب دادید وقت گذاشتین