PDA

View Full Version : دومین سایت من با html , css

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 01:40 صبح
لطفا نظرتون رو در مورد طراحی بفرمایید

نمی دونم چرا خودم نمی پسندمش . با چیزی که انتظار داشتم خیلی متفاوت شد و جذابیت نداره

مشاهده سایت (http://growbs.ir/Untitled-1.html)

لینک دانلود (http://uploadboy.com/igikn5h7ovm4.html)

عکس :
http://iren.freeiz.com/up/8bf84be3800d.jpg
http://upload.tehran98.com/img1/cikhxti39mg90xadex.jpg (http://upload.tehran98.com/img1/cikhxti39mg90xadex.jpg)

khanlo.javid
سه شنبه 28 خرداد 1392, 10:34 صبح
طرح شما خیلی شبیه طرح های خارجیاست ، چون یه ایرانی هیچ وقت همچین طرحی نمیزنه ، ایرانیا تو طراحی از نظر گرافیکی چیزی برای طرحشون کم نمیزارن ، من فکر میکنم تنها دلیل اینکه خودتون از طرح خودتون خوشتون نمیاد گرافیک ضعیف و طراحی ضعیف این طرحه ، اگه یه مقدار بیشتر وقت بزارید میتونید طرح رو خیلی بهتر و با گرافیک قوی منتشر کنید و به دل خودتون هم بشینه.

موفق باشید.

سعید کشاورز
سه شنبه 28 خرداد 1392, 11:25 صبح
کپی برابر اصل...
حداقل نوشته هاش رو فارسی مینوشتی..

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 12:07 عصر
طرح شما خیلی شبیه طرح های خارجیاست ، چون یه ایرانی هیچ وقت همچین طرحی نمیزنه ، ایرانیا تو طراحی از نظر گرافیکی چیزی برای طرحشون کم نمیزارن ، من فکر میکنم تنها دلیل اینکه خودتون از طرح خودتون خوشتون نمیاد گرافیک ضعیف و طراحی ضعیف این طرحه ، اگه یه مقدار بیشتر وقت بزارید میتونید طرح رو خیلی بهتر و با گرافیک قوی منتشر کنید و به دل خودتون هم بشینه.

موفق باشید.

کپی برابر اصل...
حداقل نوشته هاش رو فارسی مینوشتی..

ممنون از نظر دوستان
من فقط برای خارجی ها طراحی می کنم واصلا دنبال کار فارسی نیستم .

درسته این دومین کار html , css منه ولی قبلا بالای 100 تا سایت فارسی با جوملا راه اندازی کردم و در شرکت هاستینگم قریب 900 تا سایت ایرانی رو میزبانی کردم . دلیل اینکه کار خارجی ها به هیچ وجه گرافیک نداره اینه که به کارکرد و محتوای سایت اهمیت میدن و گرافیک هیچ نقشی در قالب براشون نداره . من برای همه همیشه این مثال رو می زنم :

سایتی ساده تر از گوگل وجود داره ؟

حتی در گوگل کوچکترین نشانی از گرافیک نیست و مهمترین ویژگی اون سادگی بیش از حد اون هست ، زیبا نیست ولی خیلی کاربردیه .

البته سایت های ایرانی زیبا تر از خارجی ها هستن ولی بازار هدف من خارج از کشوره .

Masoudse7en
سه شنبه 28 خرداد 1392, 12:15 عصر
من فقط برای خارجی ها طراحی می کنم واصلا دنبال کار فارسی نیستم .
خوب به نظر من نظر خواهی از ایرانی ها نسبت به کاره (طراحی و گرافیک)متفاوت هستش ! :)

arash691
سه شنبه 28 خرداد 1392, 12:21 عصر
اگه کاربراش ایرانی باشن اصلا" خوب نیست .. ولی چون میگه کاربراش خارجی هستن عالیه یعنی مثله خودشون کار کردی ساده و کاربردی !

omidabedi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 12:51 عصر
یکم سایتت بی روحه یعنی جذاب نیست
رنگ ها نسبتا تناسب دارن اما جذاب نیستن
یکی دیگه از اشکالات استفاده از اشکال قدیمی هست ادم یادش به ویندوز 95 میوفته :دیی
فونت کارتو عوض کن این مناسب نیست
سایتت یکم رو هواست یعنی خوب قالب بندی نشده
یه بردری یه چیزی میدادی بهش
اون 4تا قسمت وسطی رو توی باکس بزار سعی کن باکسی که پیدا میکنی 2 بعدی باشه یا اگر میخوای ساده باشه و پرسرعت با سی اس اس بهش سایه بده یکم
سعی کن عنوان هر قسمت مثل قسمت free website builder رو بجای اینکه با تصیر نشون بدی بیای بهش قالب بدی مثل همین برنامه نویسو ببین پست هر کاربر چه شکلیه اینجوری که تاریخ و شماره ی پست رو بالای هر باکس توی یه کادر ابی نشون داده
این کارتو بزور 15 دلار بزاری واسه فروش
سایتی که طراحی کردم با موضوع وب دیزاین 75 دلار قیمت گذاشتم همون هفته ی اول بیشتر از 12 تاش فروش رفت اما متاسفانه هنوز نتونستم تبدیل به ریال کنم بخاطر همین بیخیالش شدم :(
سعی کن بجای عکس هدر یک اسلایدر تمام صفحه بزاری و قیمتش هم حدود 10 دلار میره بالا
منو هاش هم دراپ دوون باشه
ببخشید پر حرفی کردم

omidabedi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 12:52 عصر
راستی یه سایت معرفی کنم برای انتخاب رنگ بهتون کمک شایانی میکنه
http://http://colorschemedesigner.com/
رنگو که انتخاب کردید سایت sample رو هم نشونتون میده

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 12:59 عصر
ممنون از تمامی دوستان بالاخص omidabedi (http://barnamenevis.org/member.php?282659-omidabedi)

بیشتر این چیزیایی که گفتین مد نظر خودمم هست و دارم روشون کار میکنم مخصوصا اسلایدر ، فونت و منو

سعید کشاورز
سه شنبه 28 خرداد 1392, 13:02 عصر
دلیل اینکه کار خارجی ها به هیچ وجه گرافیک نداره اینه که به کارکرد و محتوای سایت اهمیت میدن و گرافیک هیچ نقشی در قالب براشون نداره
روی چه حسابی این حرف رو میزنید...؟
خیلی از سایت های خارجی هستن که آدم میره توی اون سایت دهنش باز میمونه...
شما یه ر به سایت گرافیک ها بزن..www.graphicha.com البته فکر کنم الان سایتشون مشکل داره
روز اول که قالبش رو دیدم خدایی کفم برید..گفتم دم طراحش گرم..هنر نزد ایرانیان است و بس:کف:

اما چند وقت بعد دیدم گندش در اومد و طرف قالب رو ریپ کرده..حالا من نمیخام بگم قالب های ایرانی جذاب نیست.منظورم رو بد متوجه نشید..حرفم اینه که خارجی ها هم به گرافیک اهمیت میدن.ولی شما میگی گرافیک هیچ نقشی براشون نداره

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 13:15 عصر
شما یه ر به سایت گرافیک ها بزن..www.graphicha.com البته فکر کنم الان سایتشون مشکل داره
روز اول که قالبش رو دیدم خدایی کفم برید..گفتم دم طراحش گرم..هنر نزد ایرانیان است و بس:کف:

اما چند وقت بعد دیدم گندش در اومد و طرف قالب رو ریپ کرده..حالا من نمیخام بگم قالب های ایرانی جذاب نیست.منظورم رو بد متوجه نشید..حرفم اینه که خارجی ها هم به گرافیک اهمیت میدن.ولی شما میگی گرافیک هیچ نقشی براشون نداره
بله 100 درصد اونها هم سایتهای گرافیکی خیلی زیاد و جذابی دارن ولی بیشتر قالبهای سایت تم فارست یا مونستر که بالای 50000 تا قالب میشه خیلی سادست و پرفروش ترین قالب تم فارست هم فوق العاده سادست .
البته من خودم یک عالمه سایت خارجی رو می شناسم که گرافیک شاهکار دارن بالاخص سایت های فلش که بعضی هاشون واقعا محشرن

asghar2008
سه شنبه 28 خرداد 1392, 13:32 عصر

سلام

این سایت رو با چی طراحی کردین ؟؟ منوهاش - قسمت آخرین مطلب های ویژه؟

فوق العادست !!

e_a_23
سه شنبه 28 خرداد 1392, 14:28 عصر
راستی یه سایت معرفی کنم برای انتخاب رنگ بهتون کمک شایانی میکنه
http://http://colorschemedesigner.com/
رنگو که انتخاب کردید سایت sample رو هم نشونتون میده

این سایت ظاهرا مشکل داره و بالا نمیاد.دوست داشتم ببینمش

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 14:47 عصر
این سایت ظاهرا مشکل داره و بالا نمیاد.دوست داشتم ببینمش
نه مشکل از اینترنته ایرانه .

سعید کشاورز
سه شنبه 28 خرداد 1392, 14:51 عصر
سلام

این سایت رو با چی طراحی کردین ؟؟ منوهاش - قسمت آخرین مطلب های ویژه؟

فوق العادست !!
من طراحی نکردم که..
اصل قالب مال سایت خارجیه..قبلا دیده بودم..اما مدیر این سایت اومده تبدیل کردش به یه قالب فارسی..خداییش خیلی جذابه این قالب

saaheh
سه شنبه 28 خرداد 1392, 15:32 عصر
لطفا نظرتون رو در مورد طراحی بفرمایید

نمی دونم چرا خودم نمی پسندمش . با چیزی که انتظار داشتم خیلی متفاوت شد و جذابیت نداره

نمی‌تونم نظر حرفه‌ای بدم، تا جایی که به ذهنم می‌رسه:

الف) دو آیکنِ ردیف دوم، خیلی با چهار آیکنِ ردیفِ اول تفاوت دارن و انگار فانتزی‌تر هستن، فکر می‌کنم بهتره یا ردیف دوم هم رسمی‌تر بشه و نزدیک‌تر به ردیفِ اول، یا ردیفِ اول رو فانتزی‌تر کنی

ب) فکر می‌کنم نوشته‌های موجود، به عنوانِ صفحه‌ی اول زیاد هستن؛ مثلا می‌شد یه نوشته ی مختصر نمایش داده بشه و با ورودِ موس به هر ناحیه، توضیحِ مفصل‌تری موقتا ظاهر بشه

ج) اون رنگِ زرد، اونم با اون شدت، فکر کنم تو چشم بزنه، دستِ کم می‌شه زردش رو ملایم‌تر کنی

د) تب‌های بالای صفحه رو، شاید بهتر باشه یه‌جوری اتصالشون به محتوای پایین رو نشون بدی، همین‌طور مشخص باشه که الان کدوم تب فعاله

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 18:32 عصر
نمی‌تونم نظر حرفه‌ای بدم، تا جایی که به ذهنم می‌رسه:

الف) دو آیکنِ ردیف دوم، خیلی با چهار آیکنِ ردیفِ اول تفاوت دارن و انگار فانتزی‌تر هستن، فکر می‌کنم بهتره یا ردیف دوم هم رسمی‌تر بشه و نزدیک‌تر به ردیفِ اول، یا ردیفِ اول رو فانتزی‌تر کنی

ب) فکر می‌کنم نوشته‌های موجود، به عنوانِ صفحه‌ی اول زیاد هستن؛ مثلا می‌شد یه نوشته ی مختصر نمایش داده بشه و با ورودِ موس به هر ناحیه، توضیحِ مفصل‌تری موقتا ظاهر بشه

ج) اون رنگِ زرد، اونم با اون شدت، فکر کنم تو چشم بزنه، دستِ کم می‌شه زردش رو ملایم‌تر کنی

د) تب‌های بالای صفحه رو، شاید بهتر باشه یه‌جوری اتصالشون به محتوای پایین رو نشون بدی، همین‌طور مشخص باشه که الان کدوم تب فعاله
ممنون
آیکن ها همه یکسان هستن فقط اندازشون فرق میکنه

saeed_sho
سه شنبه 28 خرداد 1392, 19:24 عصر
دیگه حداقل افکت رو بهش بدین روی منوها موس رفت رنگش عوض بشه و ....
یکم افکت به عناصر صفحه بدین خیلی بی حال و ساکنه

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 19:41 عصر
دیگه حداقل افکت رو بهش بدین روی منوها موس رفت رنگش عوض بشه و ....
یکم افکت به عناصر صفحه بدین خیلی بی حال و ساکنه
حتما همین کار رو میکنم ، منو را کاملا عوض میکنم

na_des
سه شنبه 28 خرداد 1392, 20:28 عصر
سایتی ساده تر از گوگل وجود داره ؟

حتی در گوگل کوچکترین نشانی از گرافیک نیست و مهمترین ویژگی اون سادگی بیش از حد اون هست ، زیبا نیست ولی خیلی کاربردیه .

منم مثل شوما سایتای خارجی خیلی می پسندم . سادگی دوس دارم :قلب:

omidabedi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 21:18 عصر

این قالب که چیزی نیست یه قالب ساده هست.
قالب حرفه ای باید منطق داشته باشه
طرف میاد قالب میسازه برای مدیریت محتوا 22 تا بلوک جداگانه داره یعنی هر جور بخوای میتونی تغییرش بدی
وگرنه این فقط بازی با رنگ هاست

yasharhi
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:11 عصر
طرف میاد قالب میسازه برای مدیریت محتوا 22 تا بلوک جداگانه داره یعنی هر جور بخوای میتونی تغییرش بدی
منم اتفاقا زیاد از این قالب خوشم نیومد ، خیلی شلوغه
ولی خوب هر کس سلیقه و نظر داره

سعید کشاورز
سه شنبه 28 خرداد 1392, 23:23 عصر

منظورت از منطق چیه؟ یعنی چی قالب باید منطق داشته باشه؟ به نظر من ما چیزی به اسم منطق توی طراحی نداریم..ما استاندارد داریم...حالا بر اساس یه سری استاندارد قالب رو میسازن..

گرافیک یعنی همین..بازی با رنگ ها..

این دیگه بر اساس نیاز های یه وب سایت هستش..شما بگو 100 تا Posstion مختلف داشته باشه..وقتی واسه ی مدیر سایت کاربرد نداره به چه دردی میخوره؟ این قالب های جوملایی هم که میبینین possiton زیاد دارن ،بیشتر حالت عمومی دارن و برای دانلود افراد دیگر ساخته میشه..وگرنه کسایی که واسه سیستم هایی مثل جوملا قالب میزنن بر اساس نیاز مدیر سایت posstion ایجاد میکنن..

-----------------------------------------
فقط یه موقع این نوشته هارو با لحن دعوا کردن نخونیا...سعی کن آخر هر جمله خودت یه اسمایل -->:لبخند: بزاری براشون

Good Luck

omidabedi
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 14:01 عصر
منظورت از منطق چیه؟ یعنی چی قالب باید منطق داشته باشه؟ به نظر من ما چیزی به اسم منطق توی طراحی نداریم..ما استاندارد داریم...حالا بر اساس یه سری استاندارد قالب رو میسازن..

گرافیک یعنی همین..بازی با رنگ ها..

این دیگه بر اساس نیاز های یه وب سایت هستش..شما بگو 100 تا Posstion مختلف داشته باشه..وقتی واسه ی مدیر سایت کاربرد نداره به چه دردی میخوره؟ این قالب های جوملایی هم که میبینین possiton زیاد دارن ،بیشتر حالت عمومی دارن و برای دانلود افراد دیگر ساخته میشه..وگرنه کسایی که واسه سیستم هایی مثل جوملا قالب میزنن بر اساس نیاز مدیر سایت posstion ایجاد میکنن..

-----------------------------------------
فقط یه موقع این نوشته هارو با لحن دعوا کردن نخونیا...سعی کن آخر هر جمله خودت یه اسمایل -->:لبخند: بزاری براشون

Good Luck

منطق قالب یعنی اینکه قالبت علمی باشه
یعنی بری روانشناسی رنگ هارو بخونی ببینی هر رنگ چه تاثییری روی بیننده میزاره
یعنی اینکه ببینی بر اساس کارت قالبت ریسپانسیو باشه یا نه فیکس کار کنی
و و و...
منظورم از بازی با رنگها اینه که اگر این سایت زیبا به نظرت میرسه قالبش حرفه ای نیست بلکه رنگش جذابه
از طرف دیگه این سایت برای طراحی سایت هست باید مشتری رو جذب کنه تا اینکه بیاد این احساسو بهش بده که اومده سرش کلاه بزاره
این رنگ به درد سایتایی مثه فروش کرک و این چیزا میخوره
خیلی تاثییر منفی رو مشتری داره
--------------------------------------
طراح قالب باید قالبشو انعطاف پذیر درست کنه نه اینکه براساس نیاز امروزش بیاد با 7 تا بلوک درستش کنه فردا یه ایده به ذهنش اومد یا مثلا یه تبلیغ گرفت ندونه کجا بزارتش
----
شما اقایی