PDA

View Full Version : سوال: مسیر دهی برای دسترسی به پایگاه داده

Helmod
سه شنبه 28 خرداد 1392, 19:10 عصر
با سلام خدمت دوستان

من برنامه ای نوشتم در محیط C#‎ که پایگاه داده اون اکسس هست .

برنامه و دیتابیس هر دو داخل یک پوشته بنام Program هستن و این پوشته داخل درایو \:D قرار داره .

;"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\Program\DataBase.accdb" سوال اینه که وقتی این برنامه رو روی یک کامپیوتر دیگه کپی میکنم ، مثلاً در درایو E اون ، پیغام میده که مسیر پایگاه داده و برنامه پیدا نشد . :ناراحت:

چطور میتونم جوری در ConnectionString مسیر پایگاه داده رو مشخص کنم که با عوض شدن درایو و محل اون باز بتونه دیتابیس رو پیدا و متصل بشه ؟

مرسی :لبخندساده:

khokhan
سه شنبه 28 خرداد 1392, 19:15 عصر
با سلام خدمت دوستان

من برنامه ای نوشتم در محیط C#‎ که پایگاه داده اون اکسس هست .

برنامه و دیتابیس هر دو داخل یک پوشته بنام Program هستن و این پوشته داخل درایو \:D قرار داره .

;"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\Program\DataBase.accdb" سوال اینه که وقتی این برنامه رو روی یک کامپیوتر دیگه کپی میکنم ، مثلاً در درایو E اون ، پیغام میده که مسیر پایگاه داده و برنامه پیدا نشد . :ناراحت:

چطور میتونم جوری در ConnectionString مسیر پایگاه داده رو مشخص کنم که با عوض شدن درایو و محل اون باز بتونه دیتابیس رو پیدا و متصل بشه ؟

مرسی :لبخندساده:
نام دیتابیس رو با مال خودتون ست کنین :لبخند:

OleDbConnection conn = new OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0;" + @"data source=" + Application.StartupPath + "/dbs.mdb");

Helmod
سه شنبه 28 خرداد 1392, 19:21 عصر
مرسی از پاسخی که دادی ، آیا میشه کدی در محل :

;"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\Program\DataBase.accdb"

بعد از Source نوشت ؟

khokhan
سه شنبه 28 خرداد 1392, 19:32 عصر
به عبارتی ، رشته اتصال شما می شود :

البته به شرط اینکه فایل دیتابیستون داخل پوشه debug پروژه یا اینکه وردله فایل اجرایی برنامه تون باشه :لبخند:

"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;" + @"data source=" + Application.StartupPath + "/DataBase.accdb"