PDA

View Full Version : سوال: انتقال اطلاعات از یک دیتا لیست به صفحه دیگر

mahdis6764
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 11:48 صبح
سلام دوستان
من یه سایت طراحی کرد م که در اون یک دیتا لیست برای نمایش اطلاعات پایگاه داده ام قرار داده ام .برای هر مطلب یک هایپر لینک گذاشتم .میخواستم بدونم چطور میشه آی دی لینکی که انتخاب شده رو به صفحه دیگه انتقال بدم و اونجا ازش استفاده کنم ؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید

ali9698
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 11:56 صبح
میتونید از session و یا query string استفاده کنید

mahdis6764
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 12:40 عصر
خوب چطوری بفهمم کدوم سطر از دیتالیست انتخاب شده ؟

mahdis6764
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 12:48 عصر
در واقع من نمیدونم آی دی اون لینکی که انتخاب شده رو چطوری باید پیدا کنم .وقتی روی هر سطر هایپر لینک کلیک میکنم با eval انتقالش دادم به یه صفحه B حالا میخوام با سشن آی دی اون سطری که تو صفحه Aانتخاب شده بود رو با سشن به صفحه B انتقال بدم .حالا مشکل اینجاست که اون آی دی رو نمیدونم چطوری بدست بیارم

ali_md110
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 14:13 عصر
اگر منظورتون صفجه دوم که داده بهش ارسال میشه هست اگر از QueryString استفاده کرده باشید از:
Request.QueryString["categoryid"])
استفاده کنید categoryid فیلدی هست که از صفحه اول مقدارش به صفحه دوم ارسال شده

mahdis6764
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 16:17 عصر
نه فکر کنم من بد توضیح دادم که چی میخوام.
من یه دیتا لیست دارم که به دیتابیسم بایند شده نحوه خوندن یک سطر از دیتالیست رو میخوام .میخوام کلید اصلی یا اطلاعات یه سطر یا ستون خاص رو بگیرم
کسی میتونه بهم کمک کنه؟

ali9698
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 17:25 عصر
من با دیتالیست کار نکردم اما توی گریدویو شما می تونید navigate url مربوط به هایپرلینک رو eval کنید به یکی از فیلد های بانک که اون فیلد می تونه ID باشه. یعنی قسمت اول لینک رو که ثابته خودتون بنویسید و قسمت مربوط به کوئری استرینگ رو eval کنید

ali9698
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 17:32 عصر
اینم مثال

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("ID", "page.aspx?id={0}") %>'>HyperLink</asp:HyperLink>

حالا توی صفحه page.aspx میتونید از کوئری استرینگ کلیداصلی سطر کلیک شده رو بگیری