PDA

View Full Version : خواندن فایل و کنترل فونت

nooshin609
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 11:52 صبح
سلام دوستان
یه برنامه دارم یه فایل مثلا word ار اول تا اخر میخونه و میریزه تو textbox
حالا میخوام همینکه داره میخونه بر اساس فونت بررسی کنه.مثلا اگه فونت به جز tahoma و nazanin بود بهم خبر بده
سورس قسمت اولم گذاشتم اینجا 105792

aftab-2
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 12:48 عصر
منم سلام
من دارم با فایلا کار میکنم..ی سیستم فروشگاه ب صورت ویندوز اپلیکیشن
مدیر اطلاعاتو از وارد تکست باکس میکنه و بعد تایید توو ی فایل تکس روو سیستم ذخیره میشه (stremwrite).. تااینجاش درسته
ولی الان میخام بر براساس کد کالایی که مدیر وارد میکنه توی فایل بگرده پیدا کنه و نشون بده که بلد نیستم
میشه کمکم کنید:ناراحت:

nooshin609
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 09:42 صبح
دوستان لطفا پاسخ بدین.ایا کسی نمیدونه وقتی دارم فایل wordo میخونم چطوری کنترل فونتو بتونم روش انجام بدم که اگه فونت مورد نظرم نبود از ادامه خواندن
بپره بیرون!!!!!!!!!!!!!!

Behnam6670
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:15 صبح
دوستان لطفا پاسخ بدین.ایا کسی نمیدونه وقتی دارم فایل wordo میخونم چطوری کنترل فونتو بتونم روش انجام بدم که اگه فونت مورد نظرم نبود از ادامه خواندن
بپره بیرون!!!!!!!!!!!!!!
کد زیر یه فونت خاصی رو رو سیستمت چک میکنه اگه نصب بود که میاد ازش استفاده میکنه اگه نبود میاد از پوشه Debug پروژه ات فونت مورد نظر رو لود میکنه(فونتی که مد نظرت هستش رو باید بریزی تو Debug مثلا:(IranNasstaligh.ttf))

InstalledFontCollection fonts = new InstalledFontCollection();
FontFamily[] font = fonts.Families.ToArray();
List<string> lstFont = new List<string>();
for (int i = 0; i < font.Length; i++)
{
lstFont.Add(font[i].Name);
}
bool flag = false;
foreach (var item in lstFont)
{
if (!item.Contains("IranNastaliq"))
{
flag = true;
}
}
if (flag)
{
string fontName = Application.StartupPath + "\\" + "IranNastaliq.ttf";
System.Drawing.Text.PrivateFontCollection fontCollection = new System.Drawing.Text.PrivateFontCollection();
fontCollection.AddFontFile(fontName);
FontFamily family = new FontFamily("IranNastaliq", fontCollection);
Font font3of9 = new Font(family, 18, FontStyle.Regular);
textBox1.Font = font3of9;

}
else
{
//FontFamily family = new FontFamily("IranNastaliq", fontCollection);
Font font3of9 = new Font("IranNastaliq", 18, FontStyle.Regular);
textBox1.Font = font3of9;

}

اینجا اگه فونت ایران نستعلیق روی سیستم طرف هم نصب نباشه شما فقط کافیه ون مورد نظرت رو بریزی تو پوشه Debug بعد اینکه نسخه نصب پروژت رو ساختی و پروژه رو بردی روی یه سیستم نصب کنی اگه ایران نستعلیق رو سیستم طرف نصب نباشه میاد از فونتی که گذاشته بودی تو Debug استفاده میکنه بدون اینکه بخوای فونت رو نصب کنی
فقط اینم بگم فونت رو رو سیستم طرف نصب نمیکنه فقط تو همون برنامه این فونت در دسترس هستش
.
.
.
موفق باشید

Behnam6670
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:18 صبح
بپره بیرون!!!!!!!!!!!!!!
برا چی بپره بیرون فونتی که میخوای رو میتونی بریزی تو پوشه Debug پروژت و ازش استفاده کنی اگه فونت نصب نبود ازش استفاده کنه

nooshin609
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:36 صبح
مرسی از پاسخت
میدونی اخه میخوام بر اساس فونت محتوای فایل و تفکیک و تو فیلد های مختلف تو دیتابیس بریزم(خودم چندتا فونت بصورت استاندارد تو برنامم تعریف میکنم)
واسه این میخوام بپره بیرون که اول فایل و چک کنم اگه فونتاش غیر استاندارد من بود بهش هشدار بدم فونتاشو درست کنه

Behnam6670
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 10:52 صبح
شما با هر فونتی که میخوای متنت رو بخونی همون فونت رو بزار تو پوشه Debug پروژت و از کد بالا استفاده کن حالا میخواد فونت رو سیستم طرف نصب باشه یا نصب نباشه

nooshin609
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 11:01 صبح
مشکل اصلیم اینه که نمیدونم چطوری توی فایل امword چک کنم که مثلا اگه فونتی بجز nazanin,mitra بود به کاربر بگه فونتتو درست کن.
(البته اینم توضیح بدم که فایل word شامل سوالات 4 گزینه ای هست . استاندارد من اینه سوالات مثلا nazanin باشه و گزینه سوالات mitra .حالا بر اساس فونت سوالات و گزینه هارو از هم جدا کنم)