PDA

View Full Version : سوال: اتصال به اینترنت با استفاده از کابل کراس در ویندوز ایکس پی

Spresso
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 07:57 صبح
سلام

توی یه شبکه 7تا کامپیوتر هست که همه با یه مودم وایرلس به اینترنت وصله هستند به جز یکی!
میخوام کامپیوتر مذکور رو با کابل به کامپیوتر 1 وصل کنم و اینترنت هم براش شیر کنم
روی هر دو کامپیوتر ایکس پی نصبه و نمیتونم هم سیستم عامل عوض کنم

وقتی با آی پی دستی این دو رو به هم وصل کردم ، نشد که اینترنت به دیگری بدم چون ارور میداد که آی پی اتوماتیک باید باشه

دوستان راهنمایی بفرمایید
mhsaleh
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 17:27 عصر
اولاً سیستم شماره ۱ باید دو کارت شبکه داشته باشد. در این حالت توی تنظیمات شبکه دو اینترفیس (کارت شبکه) را با هم انتخاب کنید و آنها را با هم Bridge کنید.
در این حالت می توانید یکی از اینترفیس ها را به مودم متصل کنید و دیگری را با یک کابل کراس به اون یکی سیستمی که الان متصل نیست. آدرس IP را هم روی اتوماتیک بذارید.

Spresso
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 21:05 عصر
مرسی
چطور bridge کنم؟

Spresso
شنبه 01 تیر 1392, 09:18 صبح
سلام
با استفاده از این صفحه اطلاعات رو وارد کردم

http://en.kioskea.net/forum/affich-56657-how-to-connect-two-pc-s-using-ethernet-cable

DNS رو نمیدونم چی بذارم
؟؟؟
هنوز سیستم دوم به اینترنت وصل نشده!
لطفا راهنمایی کنید...

Spresso
شنبه 01 تیر 1392, 09:46 صبح
دوستان
الان با یه متخصص شبکه صحبت کردم یه چیزایی میگفت درمورد اینکه باید رنج آی پی مشخص بشه و عدم تداخل آی پی باشه و کارت شبکه شیر بشه و...
میشه این موارد رو برام بفرمایید - حتی شده مراحل رو نام ببرید به ترتیب که خودم سرچ کنم و جزئیات رو بدست بیارم خیلی ازتون ممنون میشم