PDA

View Full Version : سوال: درخواست کمک برای انتخاب زبان

aminomidi
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 13:54 عصر
با سلام . لیسانس نرم افزارم . می خوام یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم به صورت حرفه ای . خیلی ها بهم سی شارپ رو پیشنهاد کردند . منتها من خودم یه چیزایی از وی بی دات نت هم می دونم . می خواستم بپرسم سی شارپ بهتره یا جاوا یا وی بی ؟؟؟؟ کدوم رو یاد بگیرم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

mehran901
پنج شنبه 06 تیر 1392, 01:16 صبح
با سلام . لیسانس نرم افزارم . می خوام یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم به صورت حرفه ای . خیلی ها بهم سی شارپ رو پیشنهاد کردند . منتها من خودم یه چیزایی از وی بی دات نت هم می دونم . می خواستم بپرسم سی شارپ بهتره یا جاوا یا وی بی ؟؟؟؟ کدوم رو یاد بگیرم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

ببینین درواقع سی شارپ با ویبی دات نت فرقی نداره هردو تحت clr هستن و کد هایی که شما میزنین در نهایت تبدیل به msil میشن ، تنها تفاوت شکل دستوری دستورات هست ، خیلی ها بنا به سلیقه سی شارپ رو انتخاب و خیلی ها ویبی رو میپسندن ... و خیلی ها به اشتباه فکر میکنن سی شارپ قوی تر هست درواقع از سینتکس سی خوشتون میاد سیشارپ و در غیر این صورت اگه بیسیک رو میپسندین ویبی دات نت ، و درمورد جاوا ی زبون آچارفرانسس ، مهمترین تفاوت اون با 2 زبون قبلی اینه که برنامه های شما کراس پلتفورم میشه یعنی روی هر سیستم عاملی که ماشین مجازی جاوا نصب باشه برنامه قابل اجراست .... این نقطه عطفی محسوب میشه ... ولی باید دید شما کارتون چیه .. ی وقتی میخواین پردازش های سنگین انجامبدین خب برنامه های تحت دات نت سرعت پایینی دارند و شما باید روی زبان هایی مث سی پلاس پلاس تمرکز کنین

vB.N3T
جمعه 07 تیر 1392, 18:36 عصر
دوست عزیزمون اشاره کردن منم یه اشاره ای بکنم
در اصل اگه شما به سینتکس سی پلاس پلاس اشنا باشی. دات نت رو سریع میفهی و دات نت رو بفهمی جاوا رو میفهمی...همون سی شارپ ادامه بده در کنارش جاوا هم کار کن . خیلی راحت میتونی باهاش کنار بیای

aminomidi
دوشنبه 10 تیر 1392, 08:21 صبح
ببخشید چون الان اکثرا هرکسی که پروژه برنامه نویسی ( به عنوان مثال در حد دانشجویی ) می خواد با سی شارپ می خواد . حتی استادامون هم سی شارپ رو ترجیح میدن . نمی دونم چرا ؟؟؟؟؟