PDA

View Full Version : وقتی فرم زیر یه فرم دیگه باز میشه چه باید کرد؟

taherbaghal
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 11:52 صبح
من یه فرم دارم که از توش یه فرم دیگه رو باز میکنم ولی یه مشکل هست وقتی فرم دوم رو باز میکنم میره زیر فرم اول قرار میگیره
لطفاٌ اگر راه حلی برای این مشکل دارید منو راهنمایی کنید
مرسی

hamed_bostan
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 12:00 عصر
با سلام اگر شما form رو با showdialog صدا بزنید همیشه روی همه فرم های دیگه تون باز میشه

niloufar
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 13:23 عصر
من یه فرم دارم که از توش یه فرم دیگه رو باز میکنم ولی یه مشکل هست وقتی فرم دوم رو باز میکنم میره زیر فرم اول قرار میگیره
لطفاٌ اگر راه حلی برای این مشکل دارید منو راهنمایی کنید
مرسی
سلام
بعیده خودش این کار رو کنه. احتمالا شما جایی بد کد نوشته اید !!!

Mehrafrooz
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 15:03 عصر
نگاه کن ببین TopMost مربوط به فرم False باشه تا بقیه فرمها بتونن روی اون قرار بگیرند

Hamedm
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 16:53 عصر
با سلام اگر شما form رو با showdialog صدا بزنید همیشه روی همه فرم های دیگه تون باز میشه
سلام

البته ShowDialog مشکلات خاص خودشو داره که باید مواظب این مشکلات هم باشید که پیش نیاد.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

meh_secure
جمعه 19 اسفند 1384, 14:41 عصر
از این متد استفاده کن.

myForm.Show
myForm.Focus

hamed_bostan
جمعه 19 اسفند 1384, 14:54 عصر
البته ShowDialog مشکلات خاص خودشو داره که باید مواظب این مشکلات هم باشید که پیش نیاد.

سلام حامد جان
منظورتون از مشکلات خاص خودش چیه؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید و یه خورده بیشتر توضیح بدین

Hamedm
جمعه 19 اسفند 1384, 16:09 عصر
سلام

سلام حامد جان
منظورتون از مشکلات خاص خودش چیه؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید و یه خورده بیشتر توضیح بدین
بارها و بارها برای خود من پیش اومده که وقتی چندتا فرم رو بصورت ShowDialog روی هم باز میکنم به محض بستن یکی ار فرمها، فرمهای زیرین هم بسته میشه. برای حل این مشکل مجبور شدم از کلکسیون HashTable استفاده کنم. البته همیشه این اتفاقها نمیفته.

karrabi
شنبه 20 اسفند 1384, 00:08 صبح
شاید بتونید این طوری مشکلتون رو حل کنید
در فرم شماره یک میخواهید فرم شماره دو را لود کنید
form2.mdiparent=me
form2.show

touraj
شنبه 20 اسفند 1384, 06:17 صبح
شاید بتونید این طوری مشکلتون رو حل کنید
در فرم شماره یک میخواهید فرم شماره دو را لود کنید
form2.mdiparent=me
form2.show
این به شرطیه که فرم اولش mdi باشه.

habedijoo
شنبه 20 اسفند 1384, 12:00 عصر
برای حل این مشکل مجبور شدم از کلکسیون HashTable استفاده کنم. البته همیشه این اتفاقها نمیفته.

حامد جان سلام

آقا از HashTable توی این مورد چه استفاده ای کردی . ؟

Hamedm
شنبه 20 اسفند 1384, 13:14 عصر
سلام

حامد جان سلام

آقا از HashTable توی این مورد چه استفاده ای کردی . ؟
تا چند روز دیگه یک نمونه سورس که خودم برای حل اون مشکل نوشتم رو قرار میدم که فرمهارو بصورت Tab باز میکنه. MDI دیگه منسوخ شده. اگه دقت کنی در VB6.0 پنجره ها بصورت MDI بود، اما در .NET دیگه اینجوری نیست.

touraj
یک شنبه 21 اسفند 1384, 06:59 صبح
حالا من یه سوال دارم. من یه فرم اصلی دارم که دکمه کمک روی اون قرار داره. یه دکمه ای هم هست که فرم دوم رو احضار میکنه. فرم دوم با کلیک احضار شده و روی فرم اصلی قرار گرفته. اما وقتی دکمه کمک رو میزنم فرم دومی hide میشه. چیکار کنم که اینجوری نشه؟

hamed_bostan
یک شنبه 21 اسفند 1384, 12:15 عصر
حامد آقا ما مشتاقانه منتظر نمونه کدتون بابت hash table هستیم

MMAASS
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:24 عصر
حالا من یه سوال دارم. من یه فرم اصلی دارم که دکمه کمک روی اون قرار داره. یه دکمه ای هم هست که فرم دوم رو احضار میکنه. فرم دوم با کلیک احضار شده و روی فرم اصلی قرار گرفته. اما وقتی دکمه کمک رو میزنم فرم دومی hide میشه. چیکار کنم که اینجوری نشه؟

می شه یه کم توضیح بدین؟ :متعجب:

touraj
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:36 عصر
ببین، یه Form1 و یه Form2 و یه Form3 دارم. روی فرم 1 دو تا Button هست به نامهای Button1 و Button2. با کلیک روی Button1، فرم 2 و با کلیک روی Button2 ، فرم3 باز میشه. حالا فرض کن که Button1 رو کلیک می کنیم. Form2 نشون داده میشه. حالا روی Button2 کلیک می کنیم. Form3 نمایش داده میشه. اما Form2 روی Form1 نمیمونه. میره پشت Form1. لازم به ذکره که Form1 فرم اصلیه و در حالت Maximize قرار داره

MMAASS
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:44 عصر
ببین، یه Form1 و یه Form2 و یه Form3 دارم. روی فرم 1 دو تا Button هست به نامهای Button1 و Button2. با کلیک روی Button1، فرم 2 و با کلیک روی Button2 ، فرم3 باز میشه. حالا فرض کن که Button1 رو کلیک می کنیم. Form2 نشون داده میشه. حالا روی Button2 کلیک می کنیم. Form3 نمایش داده میشه. اما Form2 روی Form1 نمیمونه. میره پشت Form1. لازم به ذکره که Form1 فرم اصلیه و در حالت Maximize قرار داره

چه ربطی به فرم3 داشت؟ می خواین بگین که فرم3 رو درست باز می کنه؟ اما واسه باز کردن فرم2 این اشکالو داره؟
اگه فرم1 فرم اصلیه چک کنین که موقع باز کردن فرم2 این تیکه کد حتما نوشته شده باشه
Dim frm AsNew Form2
frm.Show()
frm.MdiParent = Me که همون فرم1 است
این طوری دیگه نمی ره پشتش و تو خودش باز می شه