PDA

View Full Version : مشکل در dropdownlist

سمیرا55
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 20:23 عصر
من یک dropdownlist دارم که شامل یکسری آیتمه و میخام که از داخل دیتابیس یکسری فیلدها رو select کنه ولی بر اساس آیتم اول درست کار میکنه ولی آیتم های بعدی رو که انتخاب می کنم چیزی نشون نمی ده فکر کنم به خاطر خاصیت autopostback باشه حالا باید چه کدی بنویسم تا درست کار کنه؟

farazjalili
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 20:37 عصر
سلام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چیزی متوجه نشدم
مشکل 1: مشکلتون bind کردن dropdownlist هست ؟
مشکل 2: اگر مشکلتون این هست که event textchang یا changevalue کار نمی کنه باید خاصیت autopostback رو true کنید

سمیرا55
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 20:52 عصر
سلام
نه من dropdownlist رو به دیتابیس متصل کردم مشکل bind کردن نیست مشکل اینه یک کدی براش نوشتم و وقتی دکمه button را می زنم تا یک چیزی رو نشون بده مثلا لیست شهرها فقط بر اساس اولین استان کار میکنه منظور از اولین استان همون اولین آیتم dropdownlist و وقتی استان های دیگر(آیتم های دوم و...) رو انتخب می کنم که چیزی رو نشون بده چیزی نشون نمیده خاصیت autopostback رو هم true کردم چیزی نشون نداد حالا بایذ چی بنویسم؟

farazjalili
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 21:11 عصر
متوجه مشکل شدم توی load_Page باید دستور if (!Page.IsPostBack) را بنویسید اگه کد page ton رو برام بزاری بیشتر می تونم راهنمایی تون کنم

سمیرا55
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 21:21 عصر
protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

if (DropDownList1.SelectedItem.Selected == true)
{
SqlConnection co = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=db1;Integrated Security=True");
string commandtext = "select name from contacts where group_name='" + DropDownList1.SelectedItem.Selected + "'";

SqlCommand cmd = new SqlCommand(commandtext, co);

co.Open();
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
GridView1.DataSource = dr;
GridView1.DataBind();
co.Close();

}

}
در واقع یک جدول دفترچه تلفن دارم که که ستونی داره به نام نام گروه اون ستونو البته مقتدیر غیرتکراری اش رو به dropdownlist بایند کردم حالا میخام رو هر آیتم dropdownlist که کلیک کرد (هر ایتم معادل یگ گروه)
لیست مخاطبین اون گروه رو نمایش بده نمی دونم درسته یا نه