PDA

View Full Version : استفاده از wordpress یا نوشتن از صفر

sam.iran67
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 22:33 عصر
سلام.من می خواستم یه سایت شخصی برای خودم بنویسم به نظرتون از wordpress استفاده کنم یا از صفر با php بنویسم.؟

p30rex
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 22:40 عصر
سلام
اصن لازم نیست از صفر بنویسی
وردپرس اپن سورسه. خیلی هم انعطاف پذیره
میتونی هر تغییری دوست داری توش انجام بدی

qartalonline
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 22:46 عصر
اگه هدفتون برنامه نویسی یا یادگیری باشه از پایه بسته به نیازتون بنویسید بهتره .
در غیر اینصورت وردپرس خوبه (راحت-بدون دردسر-آسوده خاطر).

amin7x
جمعه 31 خرداد 1392, 01:01 صبح
سلام دوست عزیز
ببین با Copy و Paste کردن برنامه نویس نمیشی و اگه بخوای یک برنامه نویس واقعی بشی باید از صفر شروع کنی چون تا به مشکلی بر نخوری نمیتونی اون رو حل کنی.
مثلا امدو خواستی یکجا کد بنویسی اونجا دیگه وردپرسی یا سمپلی کنارت نیست که به کمکت بیاد.

cpuram
جمعه 31 خرداد 1392, 09:50 صبح
برای ایجاد یه سایت شخصی حتما از وردپرس استفاده کن . سئویی که وردپرس بهت میده هیچ سیستمی بهت نمیده.
حالا خواستی تمرین کنی با خودته و جداگانه این کارو بکن .
در ضمن تا تو بیای بنویسی و تکمیلش کنی کلی وقتت هدر میره و از سایتت عقب میمونی.

sam.iran67
جمعه 31 خرداد 1392, 17:19 عصر
با تشکر از دوستانی که پاسخ دادن.
اگر بخوام از صفر بنویسم چطور با ساختار مناسب و بهینه بنویسم که بعدا توسعه و نگهداری اون کم هزینه باشه؟
مثلا در کنار الگوی mvc از یک معماری و فریم ورک خاص استفاده کنم یا خیر؟

MRmoon
جمعه 31 خرداد 1392, 18:10 عصر
مثلا در کنار الگوی mvc از یک معماری و فریم ورک خاص استفاده کنم یا خیر؟

ببخشيد چند تا معماري رو ميخواين با هم پياده كنين؟
فريم ورك هايي مثل yii و codeigniter خودشون بر پايه ي MVC هستند؟

با تشکر از دوستانی که پاسخ دادن.
اگر بخوام از صفر بنویسم چطور با ساختار مناسب و بهینه بنویسم که بعدا توسعه و نگهداری اون کم هزینه باشه؟

به صورت ماژولار بنويسين ....

نگاهي به nuke بندازين...

csvbcscp
چهارشنبه 03 مهر 1392, 05:09 صبح
http://code-on.be/en/blog/choosing-mvc-or-cms/

amoor1363
جمعه 05 مهر 1392, 00:07 صبح
سلام من یه سایت دارم طراحی می کنم که ابتدا بصورت استاتیک صفحاتش رو با html و css طراحی کردم ، حالا دارم رو پنل اختصاصیش کار می کنم و همزمان می خوام با wordpress هم کار کنم . یعنی هم پنل اختصاصی براش بنویسم خم با مدیریت محتوای wordpress باهاش کار کنم . الان می خوام بدونم کارم دریت هست که اول اومدم پنلم رو با کد های html وphp تموم می کنم بعد برم سراغ صفحات اصلی سایتم که بصورت استاتیک طراحی کردم و با کد های php مخلوط کنم و ارتباط بین پنل و صفحات سایتم ایجاد کنم . آیا این ترتیب کاری درسته یا نه ؟

omidabedi
جمعه 05 مهر 1392, 01:59 صبح
سلام من یه سایت دارم طراحی می کنم که ابتدا بصورت استاتیک صفحاتش رو با html و css طراحی کردم ، حالا دارم رو پنل اختصاصیش کار می کنم و همزمان می خوام با wordpress هم کار کنم . یعنی هم پنل اختصاصی براش بنویسم خم با مدیریت محتوای wordpress باهاش کار کنم . الان می خوام بدونم کارم دریت هست که اول اومدم پنلم رو با کد های html وphp تموم می کنم بعد برم سراغ صفحات اصلی سایتم که بصورت استاتیک طراحی کردم و با کد های php مخلوط کنم و ارتباط بین پنل و صفحات سایتم ایجاد کنم . آیا این ترتیب کاری درسته یا نه ؟

تا اونجایی که فهمیدم توضیح میدم:
اینجور که معلومه از وردپرس درک درستی ندارید.
وردپرس ادم نیست که خیلی راحت بهش بگی اینا صفحات من هستن و .....
تنها کاری که میتونی کنی اینه که قالبت رو برپایه ی وردپرس بنویسی و بعد با خود وردپرس تولید محتوا کنی.
اگر کار خاصی میخوای انجام بدی باید پلاگین بنویسی اما برای همه ی کارا پلاگین دارن چون تا شما بیای فکر کنی پلاگینو نوشتن تموم شده پس زیاد دنبال این نباش که خودت بنویسی

amoor1363
جمعه 05 مهر 1392, 06:55 صبح
سلام ممنون از پاسختون درسته من هنوز رو wordpress کار نکردم ، البته من می گم که اول می خوام یه پنل خودم طراحی کنم (بدون توجه به wordpress) چون قالب طراحی کردن برای wordpress رو هنوز کامل نمی دونم به خاطر همین می خواهم که صفحاتی که خودم طراحی کردم را با پنلی که مینویسم مرتبط کنم و صفحاتم رو از طریق پنل خودم مدیریت کنم منظورم اول این هست که آیا این مراحل برای این کار درسته ؟