PDA

View Full Version : ذخیره سازی فایل عکس در بانک

کم حوصله
پنج شنبه 20 آذر 1382, 18:04 عصر
چگون یک فایل عکس را در بانک ذخیره کرده و فراخوانی شود ؟؟؟
شئی های مورد استفاده قرار گرفته شده
1 image box
2 ado
بانک sql
در صورت امکان یک مثال بدید :oops: :oops:

A.Noor
شنبه 22 آذر 1382, 14:18 عصر
با سلام
قبلا در این مورد پرسش و پاسخ مطرح شده بود ( با ذکر مثال ) . اگر پیدایش نکردید در خدمتتان هستم.

ساران سافت
شنبه 22 آذر 1382, 16:03 عصر
می توانی فیلدت را از نوع باینری انتخاب کنی بعد imagebox یا پیکچر باکس رو به اون وصل کنی و در آن ذخیره کنی ولی بهتر که اینکارو نکنی چون خیلی حجم بانک رو زیاد می کنه!
یک ترفند عالی اینه که عکس ها رو روی هارد ذخیره کنی و آدرس ذخیره اونها رو توی بانک بعد با یک دستور loadpicture آنها را بار گذاری کنی. :wink:

کم حوصله
سه شنبه 25 آذر 1382, 09:51 صبح
با سلام
قبلا در این مورد پرسش و پاسخ مطرح شده بود ( با ذکر مثال ) . اگر پیدایش نکردید در خدمتتان هستم.

شرمنده من که چیزی پیدا نکردم :cry: :cry:

ولی فقط فهمیدم یک امکاناتی در ado 2.6 به بالا ایجاد شده به نام stream object که این کار را میکنه حالا این چه جوری کار میکنه

تورا به خدا کمکم کنید بابا مثال بدید من با کد حالیم نمیشه من IQ پایینی دارم :cry:
HELP .... SOS .... کمک ..... :!:

نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:(
یعنی یکی نمیشه یک کمکی به این فرد نیازمند بکنه ؟ :mrgreen:

الهام تفریشی
سه شنبه 25 آذر 1382, 10:44 صبح
کم حوصله اون لینکایی که دادم فایده نداشت :?:
اونا که همه با مثال بود

A.Noor
سه شنبه 25 آذر 1382, 13:54 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=11769

کم حوصله
سه شنبه 25 آذر 1382, 18:40 عصر
مرسی بابا دمتون گرم :oops:

خانم تفریشی و اقای نور بالا خیلی خیلی ممنون :oops: :mrgreen:

ساران سافت
چهارشنبه 26 آذر 1382, 16:02 عصر
پس من چی؟ بی معرفت! دیگه جوابتو نمی دم. :wink: :cry: :mrgreen:

کم حوصله
چهارشنبه 26 آذر 1382, 17:56 عصر
پس من چی؟ بی معرفت! دیگه جوابتو نمی دم.

:shock: :shock:
:oops: :oops: :oops:
شرمنده شما را یادم رفت دست شما هم درد نکنه انشاا... برات جبران کنم :oops: :mrgreen:

آرش تولایی
چهارشنبه 10 دی 1382, 02:03 صبح
عزیز جو ن بهترین راهش ، همونطور که یکی دیگه از دوستان هم گفته اینه که اسم و آدرس فایل تصویرت را در یک فیلد ذخیره کنی و خود فایل تصویر را هم در آدرسی که می خواهی کپی کنی (با FileCopy) بعدش هم آدرس و نام فایل رو داری مثلا:
"Record.strFileName = App.Path & "\Pictures\pic001.jpg این برای فیلد آدرس که با put می فرستیش توی فایل
"FileCopy ("D:\Pics\Tasvir1.jpg",App.Path & "\Pictures\pic001.jpg این هم از کپی کردن خود فایل تصویر
برای فراخونی هم که از آدرس ذخیره شده استفاده می کنی. دیگه مرگ می خوای؟ :lol:

h_rezaei
چهارشنبه 10 دی 1382, 17:23 عصر
ولی فقط فهمیدم یک امکاناتی در ado 2.6 به بالا ایجاد شده به نام stream object که این کار را میکنه حالا این چه جوری کار میکنه
تا اونجا که من میدونم stream به درد دسترسی به محتوای یک رکورد(باینری یا متنی) میخوره. :!:

Voldemort
پنج شنبه 11 دی 1382, 00:05 صبح
من یک مقاله کار با ADO Stream برای ذخیره و بازیابی تصاویر از بانکهای اطلاعاتی را به تازگی ترجمه کردم و بزودی در سایت PersianYahoo.com در اختیار دوستان قرار می گیرد. اگر علاقه مند به این موضوع هستید می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

کم حوصله
پنج شنبه 11 دی 1382, 12:05 عصر
عزیز جو ن بهترین راهش ، همونطور که یکی دیگه از دوستان هم گفته اینه که اسم و آدرس فایل تصویرت را در یک فیلد ذخیره کنی و خود فایل تصویر را هم در آدرسی که می خواهی کپی کنی (با FileCopy) بعدش هم آدرس و نام فایل رو داری مثلا:
"Record.strFileName = App.Path & "\Pictures\pic001.jpg این برای فیلد آدرس که با put می فرستیش توی فایل
"FileCopy ("D:\Pics\Tasvir1.jpg",App.Path & "\Pictures\pic001.jpg این هم از کپی کردن خود فایل تصویر
برای فراخونی هم که از آدرس ذخیره شده استفاده می کنی. دیگه مرگ می خوای؟ :lol:

دوست عزیز این لحن صحبت شما را نشنیده می گیرم واما از راهنمایی شما ممنونم ولی من خودم به ان روش واقفم

دوست عزیز آقای رضایی مبحث من هم همان بود ولی بد گفته بودم چون اطلاعات کافی نداشتم ولی با کمک دوستانی همچون آقای ولدورمنت و آقای نوربالا مشکلم حل شد !!! :oops:

ضمنا آقای ولدرمنت عزیز خوشحال می شویم از تجربیات شما کمال استفاده را ببریم :oops:

hadinour11i
یک شنبه 04 مهر 1389, 19:10 عصر
این مشکل شما در Access 2007 حل شده است

soheilbehro
سه شنبه 06 مهر 1389, 08:24 صبح
دوستان حالا کسی می تونه بگی اون عکس رو چطوری می تونیم چاپ کنیم
منظئرم همون عکسی هست که تو بانک اطلاعاتی ما ذخیره شده

احمد رضا طونی
چهارشنبه 07 مهر 1389, 16:48 عصر
سلام برای این کار شما فیلدی را که برای ذخیره عکس ساخته ایید باید از نوع باینرری انتخاب کنید چون بهترین حالت همین است
create new Table(field :Binary
بعد اون رو با Image box خودت مرتبطش کن تا و بعد در بانک اطلاعاتی ذخیرش کن که برای فراخوانی عکس هم مثل گفته های دوستان عزیزم از متد Load Picture استفاده کن اگه نتونستی بهم بگو که خودم بنویسمش بعد برات بفرستمش
ahmad.t1100@gmail.com

soheilbehro
پنج شنبه 08 مهر 1389, 08:09 صبح
سلام برای این کار شما فیلدی را که برای ذخیره عکس ساخته ایید باید از نوع باینرری انتخاب کنید چون بهترین حالت همین است
create new Table(field :Binary
بعد اون رو با Image box خودت مرتبطش کن تا و بعد در بانک اطلاعاتی ذخیرش کن که برای فراخوانی عکس هم مثل گفته های دوستان عزیزم از متد Load Picture استفاده کن اگه نتونستی بهم بگو که خودم بنویسمش بعد برات بفرستمش
ahmad.t1100@gmail.com
دوست عزیز من همه ی این کارها رو کردم حالا مشکلم تو پرینت گرفتن از اون عکس هستش