PDA

View Full Version : سوال: مقایسه کردن 2 رشته با طول متفاوت در c++

فوژان جون
شنبه 01 تیر 1392, 01:32 صبح
سلام دوستان
من یه تابع میخوام که 2 رشته با طول متفاوت رو مقایسه کنه یک رشته از ورودی دریافت میشه و یک رشته از استراکچر گرفته میشود برنامه به این صورت است که کاربر یه خط کد وارد میکنه حالا این خط کد کاربر توی یک ارایه ریخته میشه بعد بر اساس کد اسکی که عدد یا حرف یا اپراتور در ارایه های مربوطه ذخیره میشه حالا ارایه مربوط به حروف 7 خونه ای است اگر if داخل ان قرار بگیرد اخر ان 0\قرار می گیرد که وقته با استفاده از تابع strcmp مقایسه میشه با if که در داخل استراکچر است به دلیل ان 0\که اخران قرار دارد عددی غیر از صفر بر می گرداند که باعث اشتباه می شود من میخواستم نوع ارایه ها رو vector در نظر بگیرم اما نمیدونستم که با چه تابعی باید با استراکچر مقایسه کنم با تابع فوق خطا می داد که وکتور از نوع const *char نیست
ممنون از دوستانی که کمک میکنند لظفا سریع کمک کنید که وقتی ندارم مرسی

UfnCod3r
شنبه 01 تیر 1392, 08:51 صبح
کدتو نشون بده :عصبانی++:
سوالت اصلا معلوم نیس چیه سواله جوابه باگه چیه :قهقهه:

فوژان جون
شنبه 01 تیر 1392, 12:10 عصر
کدتو نشون بده :عصبانی++:
سوالت اصلا معلوم نیس چیه سواله جوابه باگه چیه :قهقهه:
من سوال پرسیدم نه جواب نه باگه من باید یک برنامه با زبان c++بنویسیم که عمل پارس کردن درکامپایلر انجام بده برنامه به این صورت است که باید بگه مثلا while یک کلمه رزوشده است من کلمات رزو شده رو در یک استراکچر ذخیره کرده ام کاربر کد مورد نظر خودش رو وارد میکنه کد در یک ارایه ذخیره میشود حالا از اریه تا رسیدن به یک کلمه میخواند ودر یک اریه ذخیره میکند طول این ارایه 7 تا است که اگر طول رشته خوانده شده کمتر از 7 باشد با استفاده از تابع strcpm برنامه دچار خطا می شود مثلا رشته خواند شده از ارایهwhileولی چون طولش کمتر از 7 تا است اخرش 0\ قرا می گیرد که طمانی که با محتویات استراکچر مقایسه میشود در صورتی که while ذخیره شده اما تشخیص نمی دهد حالا من یه راه حل برای این مشکل میخواستم اینکه چطوری مقایسه کنم.