PDA

View Full Version : دیزاین نرم افزار

rezaee2
شنبه 01 تیر 1392, 09:53 صبح
سلام دوستان
برای طراحی سیستم و دیزاین نرم افزارم ازتون راهنمایی میخواستم امیدوارم برخلاف چند پست قبلیم بیشتر از حضورتون استفاده کنم

خلاصه از سیستم من:
1- اصل سیستم برای ثبت هزینه های خودرو و گزارش گیری اون ها هست. هر خودرو مرتبط به یک بخشه
2- سیستم ویندوز اپلیکیشن هست و ارتباط با دیتابیس از اینترنت برقرار میشه
3- چند کاربره هست

105957

یه درخت داریم که برای هر بخش, خودروهاش و راننده هاش در زیرش لیست میشه
- توی درخت هر ایتم امکان راست کلیک داشته باشه (راننده منوی خودش رو داره - خودرو و بخش هم همینطور)
- جستجو این امکان باشه که وقتی علامت کنارش کلیک میشه یه لیست کوچولو با چک باکس کنارش بیاد که امکان تعیین نوع فیلتر باشه... یعنی مثلا تیک جستجو در خودروها - راننده ها - بخش ها
- ایجاد تب
- ایجاد گریدویو با قابلیت شماره صفحه

باتوجه به اینکه ارتباط باید با اینترنت برقرار بشه امکانش هست که مثلا گریدویو فقط صفحه اولش لود بشه.. بعد وقتی روی صفحه دو کلیک شد برو سراغ خوندن از دیتابیس
وقتی خونده شد دیگه نیاز نباشه مثلا برای صفحه ی یکی که لود شده دوباره بره از دیتابیس بخونه.. و بجاش از حافظه محلی استفاده بشه

یا مثلا وقتی که روی صفحه بعد یا مثلا ثبت یا ویرایش کلیک میشه به چی نشون بدم که منتظر نتیجه دستورش بمونه تا لود بشه؟ مخصوصا توی گرید ویو...

اگه تولز مناسبی میشناسید

اگه روش خوبی میدونی

و اگه پیشنهادی دارید از همگیتون تشکر میکنم که راهنماییم کنید.. توی هر زمینه ای که میخواد باشه...

:قلب:

alexmcse
شنبه 01 تیر 1392, 18:08 عصر
برای جستجو
از کامپوننت مثلا دات ننت بار وکنترل ExpandablePanel استفاده کن ودر این کنترل های جستجو را درون آن قرار بده
کنترل ExpandablePanel قابلیت باز و بسته شدن دارد که باعث زیباتر شدن برنامه میشود

یا مثلا وقتی که روی صفحه بعد یا مثلا ثبت یا ویرایش کلیک میشه به چی نشون بدم که منتظر نتیجه دستورش بمونه تا لود بشه؟ مخصوصا توی گرید ویو...؟
از کنترل دانت بار بنام circularProgress1 استفاده کن ودر یک لیبل بنویس (لطفا منتظر بمانید)

eshaghrahimy
شنبه 01 تیر 1392, 19:30 عصر
از کامپوننت gridex جانوس استفاده کن به جای گرید ویوی دات نت امکانات خیلی زیادی داره

rezaee2
یک شنبه 02 تیر 1392, 07:20 صبح
برای جستجو
از کامپوننت مثلا دات ننت بار وکنترل ExpandablePanel استفاده کن ودر این کنترل های جستجو را درون آن قرار بده
کنترل ExpandablePanel قابلیت باز و بسته شدن دارد که باعث زیباتر شدن برنامه میشود

یا مثلا وقتی که روی صفحه بعد یا مثلا ثبت یا ویرایش کلیک میشه به چی نشون بدم که منتظر نتیجه دستورش بمونه تا لود بشه؟ مخصوصا توی گرید ویو...؟
از کنترل دانت بار بنام circularProgress1 استفاده کن ودر یک لیبل بنویس (لطفا منتظر بمانید)

تشکر دوست عزیز از پاسخت
اما از اونجایی که من نمیتونم این کامپوننت رو خریداری کنم و اینکه شنیدم کامپوننتای کرک شده احتمال داره به مشکل بر بخورن بیخیال دات نت بار شدم

فری چیزی نمیشناسید؟

danialafshari
یک شنبه 02 تیر 1392, 08:28 صبح
تشکر دوست عزیز از پاسخت
اما از اونجایی که من نمیتونم این کامپوننت رو خریداری کنم و اینکه شنیدم کامپوننتای کرک شده احتمال داره به مشکل بر بخورن بیخیال دات نت بار شدم

فری چیزی نمیشناسید؟

سلام
حرف شما درسته ولی من با تلریک برنامه دادم بیرون، و تاحالا که حدود یک سال میشه کسی زنگ نزده بگه خطا داده
اگر اینطوری بخواین فکر کنین که ویژوال استادیو هم کرک شده هست !
موفق باشید

rezaee2
یک شنبه 02 تیر 1392, 08:58 صبح
از کامپوننت gridex جانوس استفاده کن به جای گرید ویوی دات نت امکانات خیلی زیادی داره

سلام دوست من

ممنون از پاسخت

اما بررسی کردم دیدم خیلی امکاناتش با کار من مرتبط نیست.. یعنی زیادی پیچیدس...

rezaee2
یک شنبه 02 تیر 1392, 09:01 صبح
سلام
حرف شما درسته ولی من با تلریک برنامه دادم بیرون، و تاحالا که حدود یک سال میشه کسی زنگ نزده بگه خطا داده
اگر اینطوری بخواین فکر کنین که ویژوال استادیو هم کرک شده هست !
موفق باشید

دوست عزیز من دوتا مشکل با این کامپوننت ها دارم

یکیش دیدم گاهی با rtl مشکلهای خاص خودشون رو دارن

و دیگری اینکه همین قضیه کرک

ربطی به این داره که برنامه بصورت شبکه باشه و به اینترنت دسترسی داشته باشه یا نه؟؟؟

کدوم بهتره؟ دات نت بار یا تلریک.. من با هیچکدوم اصلا کار نکردم...

danialafshari
یک شنبه 02 تیر 1392, 10:42 صبح
دوست عزیز من دوتا مشکل با این کامپوننت ها دارم

یکیش دیدم گاهی با rtl مشکلهای خاص خودشون رو دارن

و دیگری اینکه همین قضیه کرک

ربطی به این داره که برنامه بصورت شبکه باشه و به اینترنت دسترسی داشته باشه یا نه؟؟؟

کدوم بهتره؟ دات نت بار یا تلریک.. من با هیچکدوم اصلا کار نکردم...

بستگی به نیازتون داره
تلریگ سنگینه و برای کارهای گرافیکی قوی هست
دات نت بار سبک تر و عموما استفاده میشه
برنامه من گرافیک لازم بود و اطلاعاتش هم ثابت.
اگر برنامم تجاری سازمانی باشه و نیاز به واکشی دیتابیس، بدون استفاده از کامپوننت میسازمش

mohsenmxp
یک شنبه 02 تیر 1392, 12:38 عصر
بستگی به نیازتون داره
تلریگ سنگینه و برای کارهای گرافیکی قوی هست
دات نت بار سبک تر و عموما استفاده میشه
برنامه من گرافیک لازم بود و اطلاعاتش هم ثابت.
اگر برنامم تجاری سازمانی باشه و نیاز به واکشی دیتابیس، بدون استفاده از کامپوننت میسازمش

به نظر شما اگه سیستم به وب دسترسی نداشته باشه واسه دات نت بار مشکلی پبش نمیاد؟

alexmcse
یک شنبه 02 تیر 1392, 14:57 عصر
به نظر شما اگه سیستم به وب دسترسی نداشته باشه واسه دات نت بار مشکلی پبش نمیاد؟
تاپیک آقای danialafshari صحیح است وتشکر میکنم از ایشان
نه دوست عزیز مشکلی پیش نمی آید
ماکرو سافت این کامپوننت را طراحی کرده که برنامه نویس برای طراحی از آن بهره ببریم حالا فکر کنیم که این کامپوننت در برنامه مشکل ساز میشود آیا فکر درستی است؟
من دات نبار استفاده کردم و کرکش هم کردم و هیچ مشکلی تا حالا برام پیش نیامده است