PDA

View Full Version : انتخاب نوع پایگاه داده برای یک برنامه ی آفلاین

Arcsinos
شنبه 01 تیر 1392, 11:18 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز، من قراره برای یه شرکت یه برنامه بنویسم که فعلا قراره به صورت آفلاین کار کنه (البته در آینده قراره آنلاین بشه و مشتری ها بتونن سفارش هاشونو آنلاین بدن) و برنامه هم از این قراره که قراره یه اطلاعاتی رو بدیم و بعد یه گزارش هایی رو بگیریم . میخواستم در مورد انتخاب پایگاه داده ازتون سوال کنم الان سه تا گزینه پیش رو دارم :

1- SQL Server
2- SQL Server Compact Edition یا همون SSCE
3- Access

من به یه پایگاه داده ای نیاز دارم که برای استفاده از اون به هیچ پیش نیازی نیاز نداشته باشیم . مثلا برای استفاده از SQL Server حتما باید قبلش SQL Server رو نصب کنیم بعد از برنامه استفاده کنیم ، SSCE هم همینطور ولی خیلی بهتر از SQL Server هست چون نصبش سریعه ، Access رو دقیقا باهاش کار نکردم، آیا برای استفاده از Access حتما باید MS Access روی سیستم نصب باشه ؟

خلاصه اگه میشه راهنمایی کنید که بهترین پایگاه داده ای که فعلا بشه باهاش آفلاین کار کرد و بعد ها برای آنلاین کردنش به مشکل بر نخوریم و همچنین برای استفاده از اون به هیچ پیش نیازی نیاز نداشته باشیم رو انتخاب کنم . و اینکه آیا میشه کاری کرد که از SQL Server استفاده کرد بدون اینکه نصبش کنیم ؟ ینی کتابخانه های مورد نیازش رو تو فایل Setup قرار بدیم ؟

ممنونم ، فکر کنم تعداد سوال هام زیاد شد ولی اگه میشه راهنماییم کنید.

jblaox
شنبه 01 تیر 1392, 13:35 عصر
من به یه پایگاه داده ای نیاز دارم که برای استفاده از اون به هیچ پیش نیازی نیاز نداشته باشیم . مثلا برای استفاده از SQL Server حتما باید قبلش SQL Server رو نصب کنیم بعد از برنامه استفاده کنیم ، SSCE هم همینطور ولی خیلی بهتر از SQL Server هست چون نصبش سریعه ، Access رو دقیقا باهاش کار نکردم، آیا برای استفاده از Access حتما باید MS Access روی سیستم نصب باشه ؟

سلام

دیتا بیس SQL Server Compact Edition (CE) نیاز به نصب چیز خاص نداره ، ...

اگر 100% میخواهی مستقل باشه و نیاز به هیچ نداشته باشه SQLite گزینه مناسب است چون فقط یک dll است ،همچنین Firebird هم هست ...

بشخصه SQLCE بیشتر دوست دارم ، آخرین نسخه ان از بقیه خیلی خیلی سریعتر بوده در کارهای من ...

اینجا را نگاه کن همیچی دست می آید :
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_relational_database_management_syste ms

salehsam
یک شنبه 02 تیر 1392, 18:52 عصر
آیا این قابلیت وجود داره که بشه بعدا آنلاینش کرد؟