PDA

View Full Version : عدد علمی

amir master
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 17:34 عصر
سلام
چطوری میشه یه برنامه نوشت که عددای بزرگ رو به صورت عدد علمی نمایش نده
ممنونم

amir master
دوشنبه 22 اسفند 1384, 15:13 عصر
اگه کسی جواب ما رو میدونه لطف کنه پاسخ بده
ممنون

اَرژنگ
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 11:41 صبح
اگه کسی جواب ما رو میدونه لطف کنه پاسخ بده
ممنون
سوالتان مبهمه، خب حالا آمدیم و به صورت علمی نمایش نداد، به چه صورتی نمایش بده،
لااقل یکمی توضیح، یک مثال که اگر فلان عدد را بدیم چی نمایش بده بازهم بد نمیشد،

amir master
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 18:16 عصر
خوب خیلی سادس مثلا اگه برنامه فاکتوریل رو بنویسیم و فاکتوریل 100 رو محاسبه کنیم چون عدد بزرگی به دست میاد خود کامپایلر اون رو به صورت عدد علمی نمایش میده حالا من میخوام که این عدد به صورت معمولی نمایش داده بشه نه به صورت عدد علمی

amir master
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 18:20 عصر
سلام دوست عزیز
البته فکر میکنم این سئوال به الگوریتم مربوط بشه.
شما میتونید عددتون رو توی یک رشته بریزید ، بعد اولین رقم ، بعد کاراکتر "." ، بعد تعدادی رقم بعد از اعشار رو چاپ کنید و در پایان 10 × 10به توان n-1 رو چاپ کنید (n تعداد ارقام عدد)
12345678901234567890 = 19^10 × 1.123456
میشه لطف کنید و بیشتر توضیح بدید
جمله بندی شما اصلا درست نیست

اَرژنگ
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 13:27 عصر
میشه لطف کنید و بیشتر توضیح بدید
جمله بندی شما اصلا درست نیست

این گونه جمله بندی در اینترنت رایجه، وقت نیست که آدم بشینه انشا بنویسه،
معمولاً یک راهنمایی میکنند که هر کی که سوال را پرسیده و نمیدونه که از کجا شروع کنه،
منتها بعضیها هستند که به جمله بندی و املا اشکال میگرند، همینقدر که یکی سعی میکنه
که جواب بده جایه شکره، تا به چه برسه به اینکه کسی بخواد کتابی بنویسه،
در ثانی در تمام زبانها همینطوریه، فروم انگلیسی را نگاه کنید کسانیکه همه روز برنامه نویسی میکنند،
دیگه حاله این را که به زبانه آدمیزاد وقت بگذارند را ندارند.

اَرژنگ
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 13:33 عصر
خوب خیلی سادس مثلا اگه برنامه فاکتوریل رو بنویسیم و فاکتوریل 100 رو محاسبه کنیم چون عدد بزرگی به دست میاد خود کامپایلر اون رو به صورت عدد علمی نمایش میده حالا من میخوام که این عدد به صورت معمولی نمایش داده بشه نه به صورت عدد علمی

این سوال به حساب کردن با اعداد بزرگ ربط داره، نه نمایش دادن یک جواب، فاکتوریل یک عدد ۱۰۰ رقمی به صورت دقیق اینجا چند بار مطرح شده بود، ولی نمیدونم کجاست، شاید جسجو بالیه صفحه پیداش کنه، شایدم نه، من الان بعد از ۶ ماه هنوز خیلی چیزهایی را که اینجا دیدم بعضاً نمیتونم پیدا کنم.

siahacker
جمعه 26 اسفند 1384, 11:51 صبح
سلام
در مورد فاکتوریل به نظر من شما بیایید و جواب را بررسی کنید و ببینید بعد از "." چند رقم وجود داره یعنی با تابع strlen بیایید و اندازه بگیرید که البته قبلش باید اون رو به رشته تبدیل کنید بعد از این کار 10 را به توان تعداد ارقام بعد از اعشار برسانید و در نهایت در خروجی چاپ کنید

nazanin1364
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 14:22 عصر
خوب برای محاسبه 100 فاکتوریل که حتما باید از آرایه کمک بگیریم(رشته) همونی که mahdisj گفته

nastaran5
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 10:00 صبح
http://images.google.com/images?q=tbn:EUGUcEjWlnZYkM:http://www.rcb.at/fileadmin/user_upload/rcb/Bilder/Pressebilder_gross/Farbe/Mashayekh.jpgسلام چه کسی زبان c ش خوبه مخصوصا در کامپونت ها

amir master
شنبه 19 فروردین 1385, 16:55 عصر
به هر حال ممنونم من اون برنامه رو خودم نوشتم

nastaran5
سه شنبه 22 فروردین 1385, 10:26 صبح
سلام
من منظورم این بود که اصلا شما با کامپونت های سی کار کردین و بلدین
اگه میشه بفرمائید چون من مشکل دارم در این زمینه......

amir master
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 15:14 عصر
آقا جون اینجا بحث کامپوننتها که مطرح نیست اگه مشکلی دارید خوب برید و یه گفتگوی جدید باز کنید و اونجا مطرح کنید
ممنون