PDA

View Full Version : حذف متغیرهای اضافی

Payman62
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 18:13 عصر
سلام.
من یه برنامه نوشتم که توش تعداد زیادی متغیر به کار بردم. دفعات زیادی تغییرات تو برنامه دادم و خیلی از متغیرها حذف یا اضافه شدند. حالا موقع کامپایل میخوام برنامه رو مرتب کنم. مثلا میخوام نوع همه متغیرها تعریف شده باشه که این کار رو بلدم.
سوالم اینه ممکنه یه جا از دستم در رفته باشه و یک نوع متغیر تعریف شده باشه ولی در برنامه هیچ استفاده ای از آن متغیر نشده باشه. چه طور بفهمم متغیر اضافی تعریف نشده است؟

Payman62
جمعه 19 اسفند 1384, 13:03 عصر
جواب بدید لطفا عجله دارم.

Payman62
شنبه 20 اسفند 1384, 19:43 عصر
من هنوز کارم سر این 3 تا سوال گیره. کمکم کنید دیگه.

vbhamed
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 00:43 صبح
از برنامه Axtools Codesmart قسمت Code Analizer استفاده کن
با نصب این برنامه کلی امکانات به محیط ویژوال بیسیک اضافه میشه

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 01:18 صبح
دوست عزیز سطح تعریف متغییرها به چند گونه است:

1) متغییرهایی که در سطح کل پروژه تعریف می شوند:
این نوع متغییرها به محض اجرای برنامه در حافظ قرار می گیرند و استفاده زیاد از این نوع متغییرها خطر ناک است.

2) متغییرهایی که در سطح فرم و ماژول یا کلاس تعریف می شوند:
این نوع متغییرها در زمان اجرای فرم یا ... وارد حافظه می شوند.

3) متغییرهایی که در سطح روال اجرا می شوند:
این نوع متغییرها زمانی که یک روال اتفاق می افتد در حافظه قرار می گیرند.

4) متغییرهایی که در سطح یک شرط اجرا می شوند:
این نوع متغییرها زمانی که یک شرط خاص اتفاق بیفتد تعریف می شوند و گاهی اتفاق می افتد که هرگز این نوع متغییرها تعریف نمی شوند.

دوست عزیز شما سعی کنید در تعریف متغییرها به این اصول عمل کنید متاسفانه کمتر پیش میاد کسی به این اصول عمل کنه و معمولا در برنامه ها در همان ابتدای روال یکسری متغییر تعریف می کنند که شاید اصلا مورد استفاده قرار نگیره.

S_VB.max
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 01:54 صبح
از برنامه MZTools3VB6 استفاده کن
اگر می خوای متوجه بشی که چه متغییرهای در برنامه استفاده نشده اند و یا این که خط مربوط به آن تبدیل به توضیحات شده یا نه ؟ در محیط وی بی از پنجره project روی فرم دلخواه راست کلیک کن و بعد Review Source Code را کلیک کن
اگر این برنامه را نداری اونا از اینجا (http://www.mztools.com) بگیر