PDA

View Full Version : مشکل با فلش و VB.Net

M.kavyani
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 23:24 عصر
با سلام
می خواهم در برنامه فایلهای Flash رو نمایش بدم ولی مشکل ایجاد میشه. زمانی که میخوام کامپوننت Flash.ocx استفاده می کنم پیغامی میده مبنی بر اینکه که این چک کنید که Flash به درستی رجستر شده باشد. درحالی که فلش داره رو سیتم کار میکنه.( روی 3 تا سیستم این مشکل پیش اومده)
دوستان حسابی گیرم کردم جوابی که احساس میکنید خیلی هم کم ربط داره جواب بدید.
ممنون

hassan_kahrizy
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 23:45 عصر
بسمه تعالی
با سلام
من هم با چنین مشکلی روبرو شدم
ولی این flash.ocx که براتون می ذارم بردارید و در پروژتون قرار بدید
حل می شه
البته این برای فلش 7 است اگر با فلش 8 کار می کنید باید به دنبال اون باشید

ARA
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 23:47 عصر
ببینید فلش رو تو اینترنت اکسپلورر نشون می ده یا نه ؟
یعنی فایلهای فلشتون رو با اکسپلورر باز کنید

M.kavyani
جمعه 19 اسفند 1384, 00:05 صبح
ببینید فلش رو تو اینترنت اکسپلورر نشون می ده یا نه ؟
یعنی فایلهای فلشتون رو با اکسپلورر باز کنید
اره مشکلی ندارم.
با خوده فلش پلیر هم میبینم

بسمه تعالی
با سلام
من هم با چنین مشکلی روبرو شدم
ولی این flash.ocx که براتون می ذارم بردارید و در پروژتون قرار بدید
حل می شه
البته این برای فلش 7 است اگر با فلش 8 کار می کنید باید به دنبال اون باشید
دستت درد نکنه برم تستش کنم بینم چی میشه.:تشویق:

meh_secure
جمعه 19 اسفند 1384, 13:36 عصر
این کامپوننت ها با دات نت مشکل دارند. اما بنده در وی بی 6 براحتی ازشون استفاده می کردم.
در مورد کامپوننتی هم که قرار دادید ممنونم.

hassan_kahrizy
جمعه 19 اسفند 1384, 14:08 عصر
به نام خدا
با سلام
البته باید خدمتدتون عرض کنم که راست کلیک فلش هم بر داشتم

sh
جمعه 19 اسفند 1384, 16:23 عصر
بهتر نیست از ComponentOne استفاده کنی ؟

شماره سریالش هم مثل آب خوردن گیر میاد

meh_secure
جمعه 19 اسفند 1384, 19:04 عصر
بهتر نیست از ComponentOne استفاده کنی ؟

شماره سریالش هم مثل آب خوردن گیر میاد
اطلاعات بیشتر ؟

MMAASS
جمعه 19 اسفند 1384, 20:01 عصر
سلام
می تونین از کامپوننت Shockwave Flash Object استفاده کنین به ToolBox اضافه می شه بعد رو فرمتون بذارین و مسیر فایل فلش رو بهش بدین
بعد هم اونو نشون می ده.

M.kavyani
جمعه 19 اسفند 1384, 22:11 عصر
با سلام
من همین کار رو کردم.
متاسفانه این OCX که دوستمون آپلود کردن مشکلم رو حل نکرد. در کامپیوتر در مسیر زیر OCX رو پیدا کردم و به برنامه بردم و برنامه داره بدون هیچ مشکلی کار میکنه

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\swflash.ocx
سوال من اینجاست که آیا وقتی من برنامه رو روی سیستم مقصد ببرم به مشکلی بر میخورم یا نه؟؟؟

MMAASS
جمعه 19 اسفند 1384, 22:48 عصر
با سلام
من همین کار رو کردم.
متاسفانه این OCX که دوستمون آپلود کردن مشکلم رو حل نکرد. در کامپیوتر در مسیر زیر OCX رو پیدا کردم و به برنامه بردم و برنامه داره بدون هیچ مشکلی کار میکنه

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\swflash.ocx
سوال من اینجاست که آیا وقتی من برنامه رو روی سیستم مقصد ببرم به مشکلی بر میخورم یا نه؟؟؟

سلام
کدوم کارو کردین؟
این که من گفتم یا راهی که سایر دوستان گفتن؟
اگه راه من منظورتونه با اضافه کردنش دو تا رفرنس به نام AxShockwaveFlashObjects و ShockwaveFlashObjects اضافه می شه که دیگه مشکلی نداره و کارش مثل بقیه رفرنسا می شه.
موفق باشی

M.kavyani
جمعه 19 اسفند 1384, 22:58 عصر
سلام
کدوم کارو کردین؟
این که من گفتم یا راهی که سایر دوستان گفتن؟
اگه راه من منظورتونه با اضافه کردنش دو تا رفرنس به نام ShockwaveFlashObjects و ShockwaveFlashObjects اضافه می شه که دیگه مشکلی نداره و کارش مثل بقیه رفرنسا می شه.
موفق باشی
کار که شما گفتید
دومیه خوب داره کار میکنه ولی اولیه مشکل داره

MMAASS
جمعه 19 اسفند 1384, 23:03 عصر
خوشحالم که از پیشنهاد من جواب گرفتین
در ضمن من هر دو رفرنس رو با یک نام نوشته بودم که الان تصحیحش کردم

M.kavyani
جمعه 19 اسفند 1384, 23:12 عصر
خوشحالم که از پیشنهاد من جواب گرفتین
در ضمن من هر دو رفرنس رو با یک نام نوشته بودم که الان تصحیحش کردم
خیلی ممنونم از لطفت
میشه حالا بگی که فرق این دوتا چیه و آیا در سیستم مقصد به کشل بر میخورم یا نه .( در سیستم مقد علاوه بر نصب بود فلش پلیر چیزه دیگه ای هم باید باشه؟؟)

habedijoo
شنبه 20 اسفند 1384, 08:56 صبح
این مثال با 2003 هست . ببین کارت رو راه میندازه .

taherbaghal
شنبه 20 اسفند 1384, 13:15 عصر
اگر از کامپوننت AxShockwaveFlashObjects استفاد کردی برای اینکه به مشکل بر نحوری توی Form_Load مسیر فایل فلش رو با کد بهش بده
موفق باشی

hassan_kahrizy
شنبه 20 اسفند 1384, 21:28 عصر
بسمه تعالی
با سلام
من خودم چنین مشکلی داشتم و وقتی Shockwave Flash Object می کشیدم روی فرمم اون ارور رو می داد و برای فلش پلیر 7 رو در برنامم وارد کردم درست کار می کرد حتی در سیستم هایی که فلش پلیر نداشت
شاید فلشی که شما درست کرده بودید با فلش 8 درست شده است.
یک سوال دارم آیا به هنگام راست کلیک منوی فلش ظاهر می شه؟

M.kavyani
شنبه 20 اسفند 1384, 23:01 عصر
بسمه تعالی
با سلام
من خودم چنین مشکلی داشتم و وقتی Shockwave Flash Object می کشیدم روی فرمم اون ارور رو می داد و برای فلش پلیر 7 رو در برنامم وارد کردم درست کار می کرد حتی در سیستم هایی که فلش پلیر نداشت
شاید فلشی که شما درست کرده بودید با فلش 8 درست شده است.
یک سوال دارم آیا به هنگام راست کلیک منوی فلش ظاهر می شه؟
بله. ظاهر میشه.

touraj
یک شنبه 21 اسفند 1384, 05:55 صبح
خب حالا نمیشه کاری کرد که این راست کلیک ظاهر نشه؟

programmermp
یک شنبه 21 اسفند 1384, 10:55 صبح
با سلام

بله می شه یک کاری کرد که منوی راست کلیک ظاهر نشه البته فکر نکنم از توی دات نت بشه این کار

بنویسیFSCOMMAND رو کرد باید در خود فلش یک دستور با

MMAASS
یک شنبه 21 اسفند 1384, 11:20 صبح
خیلی ممنونم از لطفت
میشه حالا بگی که فرق این دوتا چیه و آیا در سیستم مقصد به کشل بر میخورم یا نه .( در سیستم مقد علاوه بر نصب بود فلش پلیر چیزه دیگه ای هم باید باشه؟؟)

سلام
راستش نه نمی دونم فرق این دو تا چیه :گیج:
اگه کسی می دونه بگه ما هم یاد بگیریم :خجالت:

M.kavyani
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:27 عصر
سلام
راستش نه نمی دونم فرق این دو تا چیه :گیج:
اگه کسی می دونه بگه ما هم یاد بگیریم :خجالت:
بالا خره یکی پیدا شد که متوجه حرفم شده. اگر کسی میدونه جواب بده. دستتون درد نکنه.:تشویق:

meh_secure
یک شنبه 21 اسفند 1384, 14:36 عصر
نیازی به نصب فلش پلیر نیست. بلکه اون کامپوننت باید همراه برنامه ات نصب بشه.
در مورد ظاهر نشدن منو از fscommandدر خود فلش باید استفاده کنید. در مورد این دستور در بخش action script , flash صحبت شده.

ARA
یک شنبه 21 اسفند 1384, 14:56 عصر
اقا نمیتونی منو راست رو کاملا از بین ببری چون دو تا آخری هاش همیشه هستند
رو فرمی که آبجکت فلش رو روش انداختین رو آبجکت فلش راست کلیل کنین و properties
رو بزن و اونجا یک check box برای show menu میبینی

hassan_kahrizy
دوشنبه 22 اسفند 1384, 01:56 صبح
بسمه تعالی
با سلام
برای حذف راست کلیک باید توسط برنامهresurce hacker فایل ocxرا باز کنی و راست کلیک آن را حذف کنید
البته می تونید با اون ocx که من آپلود کردم توسط برنامه باز کنید تا متوجه شوید چه بخشی حذف شده است.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=25169&highlight=%DD%E1%D4+%D1%C7%D3%CA+%DF%E1%ED%DF

soghra
جمعه 19 بهمن 1386, 13:14 عصر
با سلام من همین کامپوننت Shockwave Flash Object را اضافه کردم ولی آخه اونو تو toolbox پیدا نمی کنم که به فرمم اضافه کنم .چه کار باید بکنم؟

lahij.ir
سه شنبه 25 خرداد 1389, 20:43 عصر
با سلام من همین کامپوننت Shockwave Flash Object را اضافه کردم ولی آخه اونو تو toolbox پیدا نمی کنم که به فرمم اضافه کنم .چه کار باید بکنم؟

سلام باید یه جا تو tollbox راست کلیک کنی choose items رو بزنی و از اونجا این کامپوننت و اد کنی تو toolbox برنامه

lahij.ir
سه شنبه 25 خرداد 1389, 21:28 عصر
با سلام
می خواهم در برنامه فایلهای Flash رو نمایش بدم ولی مشکل ایجاد میشه. زمانی که میخوام کامپوننت Flash.ocx استفاده می کنم پیغامی میده مبنی بر اینکه که این چک کنید که Flash به درستی رجستر شده باشد. درحالی که فلش داره رو سیتم کار میکنه.( روی 3 تا سیستم این مشکل پیش اومده)
دوستان حسابی گیرم کردم جوابی که احساس میکنید خیلی هم کم ربط داره جواب بدید.
ممنون

سلام دوست من من هم همین مشکل و داشتم ، فقط کافیه فایل ocx فلشی که رو سیستمت نصب و دستی رجیستر کنی برای اینکار میتونی در run این دستور و تایپ کنی :
regsvr32 C:\Windows\System32\Macromed\Flash\Flash10d.ocx
که اینجا من آدرس فایل ocx رو سیستم خودم رو دادم ، شما آدرس مال خودتو بده :لبخند: بعد که ok میکنی پیغام میده که فایلت رجیستر شده ، حالا خیلی ساده مثل قبل برو shockwave flash و اضافه کن تو toolbox و ازش استفاده کن دیگه به رجیستر بودن گیر نمیده
البته اینم اضافه میکنم که در سیستم مقصد که برنامه ازش استفاده میشه هم اگه فایل flash.ocx رجیستر نشده باشه بازم مشکل پیش میاد ( شاید چون ویندوز 7 دارم اینجوریه نمیدونم :متفکر: ) ، من قبلا که vb کار می کردم با ocx فلش 8 هیچ مشکلی نداشتم حتی رو سیستم هایی که فلش پلیر نصب نبودن خیلی خوب کار میکرد اون موقع فایل flash.ocx و کنار فایل اصلی برنمه میزاشتم و همه چیز درست کار می کرد:لبخند:

lahij.ir
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 14:12 عصر
بلاخره فهمیدم چه جوری مشکلشو حل کنم :لبخند: این فکر کنم یکی از نقطه ضعف های ms vs باشه که این مشکل و داره و پیغام failed to import the activex control. please ensure it is properly registered و میده برای حل این مشکل وقتی که از طریق Choose Items کامپوننت فلش رو آوردیم به بار سعی کنید که بیاریدش رو فرم و ارور و نوش جان کنید :لبخند: بعد تو پنجره ی Solution Explorer ( پیش فرض گوشه ی بالا سمت راست هست ) روی solution " windowsapplication راست کلیک کنید و گزینه ی rebuild solution و بزنید و دوباره سعی کنید که کامپوننت فلش و روی فرم بیارید اگه بازم ارور داد دوباره rebuild solution و بزنید و این دفعه میبینید که خیلی راحت کامپوننت فلش میاد رو فرمتون :لبخند: خیلی مسخرست اما مثل اینکه کار میکنه :لبخند: موفق باشید :لبخند:

hassan_kahrizy
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 19:49 عصر
بسمه تعالی
باسلام
یک کامپوننتی هست به اسم f-in-box که مشکل تمامی برنامه نوسان را حل کرده است در ضمن امکانات خوب دیگری به شما ارائه می کند
مثل embed کردن فلش
حذف راست کلیک
فابلیت transparent
و...
http://www.f-in-box.com/

lahij.ir
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 20:06 عصر
بسمه تعالی
باسلام
یک کامپوننتی هست به اسم f-in-box که مشکل تمامی برنامه نوسان را حل کرده است در ضمن امکانات خوب دیگری به شما ارائه می کند
مثل embed کردن فلش
حذف راست کلیک
فابلیت transparent
و...
http://www.f-in-box.com/
مر30 بابت این کامپوننت اما فکر کنم همه این امکاناتو خود فلش هم داشته باشه ! :لبخند:

hassan_kahrizy
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 23:21 عصر
بسمه تعالی
با سلام

مر30 بابت این کامپوننت اما فکر کنم همه این امکاناتو خود فلش هم داشته باشه ! :لبخند:

1-دوست عزیز برای راست کلیک که باید با resource hacker فایل ocx فلش رو ویرایش کنید
2-وقتی شما فلش را با کامپوننت فلش نمایش می دهید در temp آن را کپی می کند و اگر منابع فلش شما برای شما ارزشمند باشد در معرض سرقت قرار می گیرد
3--بحث شفافیت هم من آن زمان که با کامپوننت فلش استفاده می کردم هیچ راهی برای آن پیدا نکردم.

برخی دیگر از امکانات این کامپوننت:

What is F-IN-BOX?

F-IN-BOX is a .NET component to enhance Macromedia / Adobe Flash Player ActiveX features. It does not use its own engine to display movies but provide a wrapper around official swflash.ocx/flash.ocx code instead. Thus it is possible to avoid certain Macromedia / Adobe Flash Player ActiveX limitations.

Macromedia / Adobe Flash Player ActiveX 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 are supported.

Features

Load flash movies from stream directly (no temporary files!). Protect your flash movies.
Create flash-enabled applications which are ready to work even when the Macromedia / Adobe Flash Player ActiveX is not installed!
Transparency is fully supported!
Ability to play Flash Video (FLV) from stream
Enable/disable flash sounds
Adjust sound volume
Get a snap image of the current flash movie frame
Flash External API
Use a flash movie as a dynamic texture in DirectX applications.
Write code which is compatible with any version of Macromedia / Adobe Flash Player ActiveX (3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10).

http://www.f-in-box.com/dotnet/

lahij.ir
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 09:38 صبح
بسمه تعالی
با سلام

1-دوست عزیز برای راست کلیک که باید با resource hacker فایل ocx فلش رو ویرایش کنید
2-وقتی شما فلش را با کامپوننت فلش نمایش می دهید در temp آن را کپی می کند و اگر منابع فلش شما برای شما ارزشمند باشد در معرض سرقت قرار می گیرد
3--بحث شفافیت هم من آن زمان که با کامپوننت فلش استفاده می کردم هیچ راهی برای آن پیدا نکردم.

دوست من حق با شماست این کامپوننت transparent خیلی خوب انجام میده اما با خود فلش هم میشه همچین کاری کرد ، با استفاده از یه کامپوننت به اسم SkinControl.ocx من خودم قبلا همچین فرم های درست می کردم ، در مورد کپی کردن یه نسخه از فایل فلش در temp ویندوز اطلاعی ندارم چون تو ویندوز 7 دسترسی به temp ندارم ! ( اگرم کپی کنه تو temp بازم یه راهی هست که نشه کسی از فلش شسته رفته ی ما استفاده نکنه ! ) قضیه ی راست کلیک رو هم که شما خودتون حل کردین :لبخند: اما این کامپوننت شما امکان استفاده از فایلهایی که تو resource هستند و میده و این خیلی خوبه :قلب: ولی یه خورده برنامه نویسی باهاش پیچیده میشه در کل چیزه خوبی ممنونم از شما :تشویق:

lahij.ir
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 15:29 عصر
دوستان تو vb.net 2010 کامپوننت فلشهای قدیمی و قبول نمیکنه یعنی این flash.ocx 9 که با رسورس دستکاری شدست و قبول نمیکنه ، من فلش پلیر 10 دارم و همه چی خوب کار میکنه ، فقط مشکل راست کلیکش مونده و نمیشه این نسخه رو با رسورس دستکاری کرد ، کسی راه حلی برا این داره ؟ من یه نمونه حذف راست کلیک دو vb 6 و پیدا کردم که با نوشتن چند خط دستور کلا راست کلیک روی فلش و برداشتن ، می خوام بگم کد معادل این و تو vb.net ترجیحا 2010 کسی بلده ؟ فایل و پیوست کردم ببینین

hassan_kahrizy
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 17:13 عصر
دوست عزیز از همون کامپوننت http://www.f-in-box.com استفاده کنید

lahij.ir
جمعه 22 مرداد 1389, 07:51 صبح
دوست عزیز از همون کامپوننت http://www.f-in-box.com استفاده کنید
این کامپوننت به صورت دمو هست ، و دردسر زیاد داره دوست من ، و ضمیمه و چک کردی ؟ :ناراحت:

hassan_kahrizy
جمعه 22 مرداد 1389, 11:20 صبح
دودست عزیز من تو یک پروژه بزرگ از الین کامپوننت استفاده کردم و باهاش هیچ مشکلی ندارم ** اتفاقا مثالهاش رو اپر بررسی کنید خواهید دید کاری ندارد** من وی بی بلد نیستم ولی یک نگاه کلی که انداختم مقل اینکه این دارع پیغام های ویندوز رو گوش می کنه بعد راست کلیل رو هندل می کنه