PDA

View Full Version : مشکل با فیلد تاریخ

yas3131
شنبه 01 تیر 1392, 23:05 عصر
سلام. من برای فیلد تاریخ از کنترل masked استفاده کردم .لطفا :متفکر: میخوام بدونم چطوری تاریخش رو شمسی کنم.

llMMDll
یک شنبه 02 تیر 1392, 01:05 صبح
maskedTextBox1.Mask = "0000/00/00";

yas3131
یک شنبه 02 تیر 1392, 09:04 صبح
ممنون دوست عزیز ولی چرا سال و ... در قسمت مربوط به خودشون نوشته نمیشن وتاریخ درهم وارد میشه؟

vapa_71
یک شنبه 02 تیر 1392, 09:25 صبح
از این کد برای ایجاد تاریخ شمسی استفاده کن مشکلت حل میشه

string Date = pc.GetYear(DateTime.Now).ToString("0000") + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now).ToString("00") + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).ToString("00");

yas3131
یک شنبه 02 تیر 1392, 09:38 صبح
منظور از PC توی این کد چیه؟ خطا میگیره؟ در ضمن این کد رو کجا باید بنویسم ؟

Mousavmousab
یک شنبه 02 تیر 1392, 10:04 صبح
سلام

دوست عزیز yas3131 ، همین الان قول بده وقتی کسی از شما سوالی پرسید ، مثل من بهش جواب بدی ، ( قول می دی ؟) این همه تاپیک توی این سایت برنامه نویسی است و دوستان میآن جواب میدن ولی ناقص مثل همین جوابی برای شما ارسال شده و شما نمی تونید ازش استفاده کنید.
واقعاٌ من نمی دونم چرا ما نمی آیم 2 خط بیشتر بنویسیم تا کاربر وقتی می خونه خوب متوجه بشه و 20 ساعت وقت الکی نزاره !!!!

بریم سر اصل مطلب : برای کار با تاریخ شمسی باید از کلاسی استفاده کنی ، این اواخر برنامه نویسان ایرانی به مایکروسافت Feedback زدند و گفتند برای ما هم یک تاریخ شمسی بزار ، و مایکروسافت هم بنا به سیاست خودش قبول کرده و یه کلاسی به نام PersianCalender برای ما ساخته
برای استفاده ا آن باید فضای آن را Use کنی
اون بالای فرم یا کلاست بنویس

using System.Globalization;

بعد از کلاس PersianCalender یک شی به نام PC بساز :
به این شکل:

PersianCalendar pc = new PersianCalendar();

بقیه هم دوستمون اون بالا نوشت باید خودت فکر کنی تا متوجه بشی چی بر می گردونه؟

امیدوارم خوب توضیح داده باشم. اگه سوالی بود در خدمتم
موفق باشی

vapa_71
یک شنبه 02 تیر 1392, 10:30 صبح
ببخشید کد کاملش

System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string Date = pc.GetYear(DateTime.Now).ToString("0000") + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now).ToString("00") + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).ToString("00");
textBox3.Text = Date;