PDA

View Full Version : سوال: مشاهده اطلاعات به نحوی که اطلاعات جدید را نشان بده

twofan
شنبه 01 تیر 1392, 23:10 عصر
با سلام خدمت اساتید و دوستان
من دو جدول دارم در یکی اطلاعات قدیمی وجود داره و در دیگری اطلاعات جدید من میخواهم در کوئیری بگم اطلاعاتی رو که قبلا وجود داره رو نشون نده ولی اطلاعات جدید رو نشون بده و یا به عبارت ساده تر اطلاعاتی که تکراری هستند رو نشون نده.
ممنون از لطفتون

Abbas Amiri
شنبه 01 تیر 1392, 23:49 عصر
با سلام خدمت اساتید و دوستان
من دو جدول دارم در یکی اطلاعات قدیمی وجود داره و در دیگری اطلاعات جدید من میخواهم در کوئیری بگم اطلاعاتی رو که قبلا وجود داره رو نشون نده ولی اطلاعات جدید رو نشون بده و یا به عبارت ساده تر اطلاعاتی که تکراری هستند رو نشون نده.
ممنون از لطفتون

روش شما برای فیلتر کردن رکوردهای جدید از قدیمی اصولی نیست . بهتره یک جدول داشته باشید وفقط یک فیلد Yes/No به آن اضافه کنید هر زمان اطلاعاتی اضافه شد ، این فیلد تیک نخورده و هر زمانی خواستید با تیک زدن آنها دیگه جدید نیستند .

twofan
یک شنبه 02 تیر 1392, 08:44 صبح
ممنون از راهنمايي شما
يك سوال ديگه هم از خدمتتون داشتم اونم اينه كه ركوردهاي تكراري رو با چه دستوري بدست بيارم فرض كنيد در همين جدول به هر دو yes داديم.

Abbas Amiri
یک شنبه 02 تیر 1392, 17:13 عصر
ممنون از راهنمايي شما
يك سوال ديگه هم از خدمتتون داشتم اونم اينه كه ركوردهاي تكراري رو با چه دستوري بدست بيارم فرض كنيد در همين جدول به هر دو yes داديم.

چرا رکورد تکراری دارید ؟ در اثر اشتباه و یا اجبار ؟ اگر اشتباه که بایستی راه آنرا ببندید و در غیر اینصورت رکوردهای تکراری درچه چیزی اشتراک دارند ؟ باید با یک کوئری DELETE و ایجاد شرط برای فیلدهای مشترک آنها را حذف کرد .

twofan
دوشنبه 03 تیر 1392, 12:57 عصر
بر حسب اشتباه
در کد ملی اشتراک دارن در فایل نمونه هم هست
اگه میشه یه فایل نمونه برام بزارین
بازم از لطفتون متشکرم

Abbas Amiri
پنج شنبه 06 تیر 1392, 00:29 صبح
بر حسب اشتباه
در کد ملی اشتراک دارن در فایل نمونه هم هست
اگه میشه یه فایل نمونه برام بزارین
بازم از لطفتون متشکرم

نمونه زیر با فرض براینکه جدول مورد نظر شما از نظر ساختاری مثل یکی از جداول فایل نمونه شماست ، ایجاد شده .

twofan
شنبه 08 تیر 1392, 17:38 عصر
ممنون و متشكرم از لطفتون

padide55
شنبه 08 تیر 1392, 20:52 عصر
برای جلوگیری از اشتباه ورود کد مل تکراری ، از دستور DLookUp استفاده کنید تا در صورت وجود کد ملی مربوطه پیغام خطا بدهد.
نمونه فرمتون رو بزارید تا دوستان کمک کنند .

wolfstander
دوشنبه 10 تیر 1392, 07:10 صبح
من راه حل دیگه ای دارم
کدملی رو به عنوان key تعریف کن
با استفاده از کوئری append ، اطلاعاتت رو وارد کن
خودش نمیذاره اطلاعات تکراری بره تو سیستمت
تو کدت هم بذار که خطاهای کوئری رو نشون نده