PDA

View Full Version : حرفه ای: مشكل در تنظيم سايز كاغذ در فيش پرينتر با كريستال ريپورت

hossein_sh2008
یک شنبه 02 تیر 1392, 08:40 صبح
با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان
من دارم يك فاكتور طراحي مي كنم كه در اون نياز زيادي به اين دارم كه فاكتورم رو به صورت فيش با فيش پرينتر چاپ كنم اما مشكل از اينجا شروع ميشه كه به صورت پيش فرض كاغذ A4 هستش و من مي خوام وقتي چاپ مي كنم فقط به اندازه اطلاعاتم باشه نه 29 ساتيمتر كاغذ A4 ، آيا امكانش هست در زمان اجرا بتونم كاغذ پرينتر رو تعيين كنم يا كلا بگم كه تا جايي كه اطلاعات هستش پرينت بگيره نه به اندازه 29 سانتيمتر

اطلاعاتم با بانك sql هستش
با كريستال گزارش مي گيرم

البته گزارشمو توي يك فرم كه نامش Print_Fo هست در crystalReportViewer1 لود مي كنم
با كد زير

rpt_factor_frosh_fish rpt = new rpt_factor_frosh_fish();
rpt.SetDataSource(sqldatabase.show(sql));
print_fo.crystalReportViewer1.ReportSource = rpt;

يك عكس هم از پرينتر و سايزهاش هم پيوست مي كنم به شكل زير
106007

با تشكر از همه دوستان

java_365
دوشنبه 03 تیر 1392, 00:20 صبح
من با استیمول کار کردم و این چیزی که شما میخواید شدنی هست . متاسفانه کریستال ریپورت کار نکردم

pcseven
دوشنبه 03 تیر 1392, 00:54 صبح
در صفحه Devices and printers روی یکی از چاپگرها کلیک کرده و سپس در Toolbar گزینه ی Print Server Properties را انتخاب کنید.
106077
در این صفحه با انتخاب Create a new form می توانید سایز دلخواه خود را ایجاد نموده و سپس در کریستال ریپورت (یا هر جای دیگر) از آن استفاده کنید.

hossein_sh2008
سه شنبه 04 تیر 1392, 17:24 عصر
در صفحه Devices and printers روی یکی از چاپگرها کلیک کرده و سپس در Toolbar گزینه ی Print Server Properties را انتخاب کنید.
106077
در این صفحه با انتخاب Create a new form می توانید سایز دلخواه خود را ایجاد نموده و سپس در کریستال ریپورت (یا هر جای دیگر) از آن استفاده کنید.

سلام دوست عزيز
ممنون از اينكه پاسخ دادين،ولي من مي خوام در زماني كه برنامه در حال اجرا است با كد مشخص كنم سايز كاغذ چند در چند باشه نه برم توي مشخصات چاپگر و اين تنظيمات رو اعمال كنم
چون در زمان اجرا بعضي مواقع سايز هاي مختلفي رو مي خوام پرينت بگيرم(يا حداقل يك گزينه اي باشه كه تا چايي كه اطلاعات هست پرينت بگيره نره واسه يه سطر 29 سانتي متر پرينت بگيره)

با تشكر

hossein_sh2008
چهارشنبه 05 تیر 1392, 08:13 صبح
خسته نباشيد
دوستان كسي تا حالا اين كار رو انجام نداده ،خيلي واجب هستش

hossein_sh2008
شنبه 08 تیر 1392, 15:54 عصر
يعني كسي از دوستان تا حالا نوع كاغذ رو در كريستال تنظيم نكرده براي فيش پرينتر يا پرينتر هاي ديگر؟؟؟
خيلي واجبه،كسي از اساتيد نيست راهنمايي كنه

Mahmoud Zaad
شنبه 08 تیر 1392, 16:22 عصر
سلام
دوست عزیز شما باید عرض گزارشی که طراحی می کنید رو برابر کاغذتون در نظر بگیرید یعنی مثلا اگه عرض کاغذ 8 سانت هست باید از سمت چپ و بالای محیط طراحی گزارش شروع به طراحی کنید و عرض رو از سمت چپ 8 سانت در نظر بگیرید. برای 6 سانتی هم همینطور. اگه چند سایز مختلف دارید به نظرم باید چند گزارش طراحی کنید.

hossein_sh2008
دوشنبه 10 تیر 1392, 09:10 صبح
سلام
دوست عزیز شما باید عرض گزارشی که طراحی می کنید رو برابر کاغذتون در نظر بگیرید یعنی مثلا اگه عرض کاغذ 8 سانت هست باید از سمت چپ و بالای محیط طراحی گزارش شروع به طراحی کنید و عرض رو از سمت چپ 8 سانت در نظر بگیرید. برای 6 سانتی هم همینطور. اگه چند سایز مختلف دارید به نظرم باید چند گزارش طراحی کنید.

سلام دوسنت عزيز
ممنون كه پاسخ دادين وليمشكل من طول كاغذ هست نه عرضش،من نمي خوام طول كاغذم 29 سانتي باشه(طول a4) مي خواهم خودم تنظيمش كنم يا تا جايي كه اطلاعات داخلشه پرينت بگيره

Mahmoud Zaad
دوشنبه 10 تیر 1392, 11:09 صبح
فیش پرینتر به طور اتوماتیک وقتی گزارش تموم میشه کاغذ رو برش می زنه. حالا ممکنه اطلاعات شما 3 سانت باشه یا 10 یا 29، در این نوع گزارش مساله اصلی فقط عرض گزارش هست که باید درست تنظیم بشه.