PDA

View Full Version : سوال: آیا برنامه ای که با دیتابیس sql کار میکنه حتما باید sqlserver نصب باشه؟

lootiamir
یک شنبه 02 تیر 1392, 19:31 عصر
سلام ببخشید آیا برنامه ای که با دیتابیس sql کار میکنه حتما باید sqlserver روی سیستم مشتری نصب باشه؟؟؟ اگه اکسس هم باشه باید ححتما آفیس نصب بشه ؟؟؟

swallow.pa
یک شنبه 02 تیر 1392, 20:51 عصر
بله بايد نصب بشه يا انجين و يا منجمنت

lootiamir
یک شنبه 02 تیر 1392, 21:11 عصر
خب من الان یه برنامه دفترچه تلفن نوشته با اس کیو ال یعنی اگه میخوام بدم به آشنا هام باید بگم sqlServer نصب کنه؟؟؟؟؟
اگه با اکسس بنویسم چی بازم باید بگم افیس نصب کنن؟؟؟

swallow.pa
یک شنبه 02 تیر 1392, 21:42 عصر
اره افيس بايد نصب بشه

vb341
یک شنبه 02 تیر 1392, 21:46 عصر
برای اکسس نیاز نیست شما آفیس رو کامل نصب کنید . فایلی هست به اسم Mdac 2.8 که با نصب اون دیگه نیازی به نصب محموعه آفیس ندارین

lootiamir
یک شنبه 02 تیر 1392, 22:06 عصر
اگر پایگاه داده تو محیط شبکه هم باشه و به صورت ریموت بخواد وصل شه باز هم باید sql و office نصب بشه؟؟

swallow.pa
دوشنبه 03 تیر 1392, 08:38 صبح
اگر پایگاه داده تو محیط شبکه هم باشه و به صورت ریموت بخواد وصل شه باز هم باید sql و office نصب بشه؟؟

بالاخره اگه شبكه باشه مدير شبكه بايد مديريت كار رو داشته باشه يا نه

lootiamir
دوشنبه 03 تیر 1392, 14:44 عصر
خب اینطور نمیشه که یه دفترچه تلفن میخوای بدی به یه نفر باید بگی حتما باید اس کیو ال سیور رو با اون دنگ و فنگش باید نصب کنه!!!!
چه قد حجم نرم افزار بالا میره ....

Mani_rf
سه شنبه 04 تیر 1392, 02:48 صبح
خب اینطور نمیشه که یه دفترچه تلفن میخوای بدی به یه نفر باید بگی حتما باید اس کیو ال سیور رو با اون دنگ و فنگش باید نصب کنه!!!!
چه قد حجم نرم افزار بالا میره ....

خیلی بیشتر از SQL server و Access بانک اطلاعاتی وجود داره.
شما بانک رو باید به نسبت نیازت به کار بگیری نه به نسبت شهرت بانک. من بهت SQL CE یا Sq Lite رو پیشنهاد میکنم. دربارش تحقیق کنی مطلب فراوان هست.

lootiamir
سه شنبه 04 تیر 1392, 17:22 عصر
خیلی بیشتر از SQL server و Access بانک اطلاعاتی وجود داره.
شما بانک رو باید به نسبت نیازت به کار بگیری نه به نسبت شهرت بانک. من بهت SQL CE یا Sq Lite رو پیشنهاد میکنم. دربارش تحقیق کنی مطلب فراوان هست.
ببخشید این sql lite بصورت سایلنت هم نصب میشه؟؟؟
امنیتش در چه حده !!!
تفاوتی زیادی با اس کیو ال سرور داره آخه برنامم کامل شده ، یعنی اگه من از sql lite استفاده کنم دوباره باید کدنویسی های پایگاه دادشو انجام بدم!!!؟؟
ببخشید که این همه سوال پرسیدم!

m.webgard
سه شنبه 04 تیر 1392, 20:25 عصر
ببخشید این sql lite بصورت سایلنت هم نصب میشه؟؟؟
امنیتش در چه حده !!!
تفاوتی زیادی با اس کیو ال سرور داره آخه برنامم کامل شده ، یعنی اگه من از sql lite استفاده کنم دوباره باید کدنویسی های پایگاه دادشو انجام بدم!!!؟؟
ببخشید که این همه سوال پرسیدم!

سلام
Sql Server و SQLite در کدنویسی پایگاه داده تفاوت چندانی ندارن جز در دستورات خاص
اما SQLite نیاز به نصب نداره
در پروژه هایی مثل Android ازش استفاده شده
حجمی در حدود 250 کیلوبایت داره

اگر برنامت پیچیدگی خاصی نداره و حجم پایگاه نهایتا به یکی دو گیگابایت میرسه و قرار نیست بصورت شبکه ای استفاده بشه مناسبترین گزینست
:چشمک:

ali reza mansoori 2
سه شنبه 04 تیر 1392, 23:06 عصر
من Xml رو پیشنهاد میکنم
اصلا نیازی به هیچی نداره
روی سیستم های دوهزار سال پیش هم بالا میاد

lootiamir
چهارشنبه 05 تیر 1392, 04:11 صبح
سلام
Sql Server و SQLite در کدنویسی پایگاه داده تفاوت چندانی ندارن جز در دستورات خاص
اما SQLite نیاز به نصب نداره
در پروژه هایی مثل Android ازش استفاده شده
حجمی در حدود 250 کیلوبایت داره

اگر برنامت پیچیدگی خاصی نداره و حجم پایگاه نهایتا به یکی دو گیگابایت میرسه و قرار نیست بصورت شبکه ای استفاده بشه مناسبترین گزینست
:چشمک:
اتفاقا قراره شبکه باشه :گریه:

Mani_rf
چهارشنبه 05 تیر 1392, 22:37 عصر
اتفاقا قراره شبکه باشه :گریه:

شما اول همه پارامتر هایی که برنامت داره رو مشخص کن تا بهت بگیم که از چه دیتابیسی استفاده کنی.
وقتی میگی دفترچه تلفن ذهن میره به سمت یک برنامه تک کاربره لوکال.

lootiamir
چهارشنبه 05 تیر 1392, 23:57 عصر
شما اول همه پارامتر هایی که برنامت داره رو مشخص کن تا بهت بگیم که از چه دیتابیسی استفاده کنی.
وقتی میگی دفترچه تلفن ذهن میره به سمت یک برنامه تک کاربره لوکال.
نه داداش دفترچه تلفن یه مثال بود
روال کار نرم افزار من اینه :
1 - طرف نرم افزار رو باز میکنه( حالا هر جای جهان)
2 - وصل میشه به یه سرور ( حالا یه مثلا یه سرور مجازی) + اس کیو ال سرور 2008 توش نصبه
بعد اطلاعات میاد واسش تو لیبل ها یا بقیه کنترل ها باتشکر !

Mani_rf
پنج شنبه 06 تیر 1392, 01:34 صبح
این چیزی که شما گفتی به نوع بانک خیلی ارتباطی نداره. شما درباره کاربرد و استفاده از WebService یا ترجیحا WCF تحقیق کن. برای این کار SQL Server کاملا جواب گو هست اما اگر بخوای درگیر پیچیدگی هایی مثل افکار عمومی بشی میتونی سمت اوراکل هم بری که من خیلی بهت توصیه نمیکنم.

ببخشید که این مطلب رو میگم، قصد جسارت ندارم به عنوان یه دوست وظیفه خودم میدونم که بگم. با توجه به صورت سوالی که پرسیدی به نظرم بهتره که از برنامه های کوچیکتری شروع کنی. برای نوشتن برنامه تو این اندازه واقعا تجربه لازمه تا بتونی خیلی چیز هارو قبل از اینکه اتفاق بی افته پیشبینی و مهار کنی.

farhad85
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 18:56 عصر
دوست عزیز با ساخت ستاپ با نرم افزار اینستال شید این مشکل شما رو بصورت خرفه ای راه میندازه و فقط موتور اس کیو ال سرورو خودش بطور اتومات داخل پروژت میزاره و نیاز به نصب کامل اس کیو ال اصلا نداری