PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ایجاد شرط برای پر یا خالی بودن maskedTextBox که به صورت __/__ محدود شده است.

rezam44
دوشنبه 03 تیر 1392, 18:01 عصر
سلام کسی می دونه چطور می تونم برای maskedTextBox شرط پر یا خالی بودن بذارم...
درضمن maskedtextbox م رو هم محدود کردم.. اینم عکسش :http://icn.p.ht/up/6ed197b3f316.jpg

این روش ها رو هم امتحان کردم:

if(maskedtextBox1.text=="") ravesh 1
{
}
if(maskedTextbox1.text.lenght==0) ravesh 2
{
}

این روش رو هم که نوشتم، در هر دو حالت پر یا خالی، شرط برقرار بود و این هم اشکاله:

if(maskedtextbox1.Modified==false) ravesh 3
{
}

ممنون

ashkan1234
دوشنبه 03 تیر 1392, 18:38 عصر
سلام بهترین راه اینه:
خالی بودن رو با Preview مسکباکست بسنجی!
یعنی برو تو قسمت Preview و هرمقداری داره رو عینا کپی کن داخل استرینگ!
مثال:
if(Mask1.Text==" / /")
یادتون باشه که حتما از داخل Preview مقدار داخل کتیشن رو قرار بدی(عینا کپی و پیست کن)

rezam44
دوشنبه 03 تیر 1392, 18:46 عصر
سلام بهترین راه اینه:
خالی بودن رو با Preview مسکباکست بسنجی!
یعنی برو تو قسمت Preview و هرمقداری داره رو عینا کپی کن داخل استرینگ!
مثال:
if(Mask1.Text==" / /")
یادتون باشه که حتما از داخل Preview مقدار داخل کتیشن رو قرار بدی(عینا کپی و پیست کن)

دمت گرم داداش ... مرسی:تشویق::قلب:

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 03 تیر 1392, 18:46 عصر
پراپرتی MaskCompleted را چک کنید.

rezam44
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:10 عصر
دمت گرم داداش ... مرسی:تشویق::قلب:

..........................:چشمک:

saeed.8350028
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:15 عصر
می تونی از شرط

if (Mask.Text.Contains("_"))
{
}
هم استفاده کنی

roolinjax
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:18 عصر
با سلام
فکر می کنم روش دومی که آقای Afrad فرمودن درست تر باشه
کدی که آقای ashkan فرمودن در مواقعی که اطلاعات ناقص وارد بشه درست کار نخواهد کرد
اگر اشتباه می کنم بهم بگید لطفا ....

rezam44
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:27 عصر
ممنون دوستان
مخصوصا دوست عزیزم ashkan1234 (http://barnamenevis.org/member.php?258329-ashkan1234) :قلب:

roolinjax
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:31 عصر
ممنون دوستان
مخصوصا دوست عزیزم ashkan1234 (http://barnamenevis.org/member.php?258329-ashkan1234) :قلب:

اگر اشتباه گفتم بهم بگید درستش رو (منم لازم دارم)

ashkan1234
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:38 عصر
اگر اشتباه گفتم بهم بگید درستش رو (منم لازم دارم)

ایشون کدی میخواستن که اگر مسکباکس کاملا تهی بود شرطشون رو اجرا کنند!
چون معمولا اگر اطلاعات ناقص وارد بشن،به عهده کاربره!وشرط نباید اجرا بشه!(اگر کاربر اطلاعات رو ناقص وارد کنه،به هر حال اطلاعات وارد کرد،چه بسا گاهی کاربر صلاح رو بر این دیده که فقط یه قسمت مسکباکس رو پر کنه)
البته این نظر بنده است!

roolinjax
دوشنبه 03 تیر 1392, 19:46 عصر
ایشون کدی میخواستن که اگر مسکباکس کاملا تهی بود شرطشون رو اجرا کنند!
چون معمولا اگر اطلاعات ناقص وارد بشن،به عهده کاربره!وشرط نباید اجرا بشه!(اگر کاربر اطلاعات رو ناقص وارد کنه،به هر حال اطلاعات وارد کرد،چه بسا گاهی کاربر صلاح رو بر این دیده که فقط یه قسمت مسکباکس رو پر کنه)
البته این نظر بنده است!

پس لزوما اگر بخوایم کامل وارد بشه و اگر وارد نشد پیغام بده اونوقت باید از روشی که آقای afrad فرمودن استفاده کنیم
البته روشی که آقا سعید هم فرمودن تا حدودی درسته اما خوب استانداردش همون موردیه که عرض کردم

تشکر فراوان

ashkan1234
دوشنبه 03 تیر 1392, 20:02 عصر
پس لزوما اگر بخوایم کامل وارد بشه و اگر وارد نشد پیغام بده اونوقت باید از روشی که آقای afrad فرمودن استفاده کنیم
البته روشی که آقا سعید هم فرمودن تا حدودی درسته اما خوب استانداردش همون موردیه که عرض کردم

تشکر فراوان
بله!
خواهش میکنم!
ببینید مثلا طبق سوالی که دوستمون فرمودن،یعنی وارد کردن نمره در مسکباکس!
خوب ممکنه نمره یک نفر بشه 19!مسکباکس ایشون چهار کارکتر میگیره،ولی اگر کاربر بزنه 19 دوتای سمت راست خالی میمونه!
حالا اگه اون چیزی که شما فرمودید بیاد انجام بده،چه اتفاقی میفته؟!!اونجوری کاربر مجبور میشه هر چهار تا کارکتر رو پر کنه!
امیدوارم منظورمو رسونده باشم!

roolinjax
پنج شنبه 06 تیر 1392, 17:12 عصر
امیدوارم منظورمو رسونده باشم!

بابا اینقدرا هم دیگه
متوجه شدم ولی چیزی که تو فکر من بود متفاوت بود (مثلا کد ملی که باید اجبارا ده رقمی پر بشه یا چیزی شبیه به این)
البته واسه این مسئله ی دو رقم اعشار که فرمودین میشه از متد ToString استفاده کرد و در مواقعی که کاربر مقدار مورد نظر رو وارد نمیکنه مقدار پیش فرض دور قم اعشار رو اضافه کنیم.
بهر صورت ممنون از توضیحتون

ashkan1234
پنج شنبه 06 تیر 1392, 17:39 عصر
بابا اینقدرا هم دیگه
متوجه شدم ولی چیزی که تو فکر من بود متفاوت بود (مثلا کد ملی که باید اجبارا ده رقمی پر بشه یا چیزی شبیه به این)
البته واسه این مسئله ی دو رقم اعشار که فرمودین میشه از متد ToString استفاده کرد و در مواقعی که کاربر مقدار مورد نظر رو وارد نمیکنه مقدار پیش فرض دور قم اعشار رو اضافه کنیم.
بهر صورت ممنون از توضیحتون
سلام!قصد جسارت نداشتم!
عفو بفرمایید!:قلب::لبخند: